Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 10. august 2022

Samsung avalikustas uued volditavad telefonid Galaxy Fold4 ja Galaxy Flip4

Uued seadmed on Samsungi jaoks juba neljas volditavate telefonide põlvkond, mis on võrreldes eelmiste mudelitega võimsamad, suurema akuga ja mitmete teiste oluliste uuendustega.

Samsung Galaxy Flip 4

Samsungi volditavaid telefone kasutavad üle maailma juba miljonid inimesed, samas kui veel mõne aasta eest olid volditavad telefonid täielik ulme, mida esitleti vaid tehnoloogiamessidel. Nüüdseks on volditavad telefonid juba piltlikult öeldes suureks kasvanud ja seadmed sobivad suurepäraselt neile, kes soovivad head telefoni, mis pakuks kasutajale midagi erilist ja huvitavat.

Galaxy Flip4 on saanud parema kaamerasüsteemi ja suurema aku. Telefoni tagaküljel on kaks 12 MP kaamerat, millest üks on põhikaamera ja teine lainurkkaamera. Lisaks on telefoni siseküljel 10 MP selfikaamera. Telefoni põhikaamera on nüüd varustatud suurema kaamerasensoriga, mis laseb sisse rohkem valgust ja võimsa Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 protsessori abil telefoniga tehtud fotod on kenad nii päevavalges kui õhtuhämaruses.

Samsung Galaxy Flip 4 kasutuses

Kui telefon lahti voltida, ilmub nähtavale 6,7-tolline FHD+ Dynamic AMOLED 2X ekraan, mis toetab kuni 120 Hz värskendussagedust. Aku säästmiseks viib telefon kohati selle alla kuni 1 Hz-ni. Välisküljel on telefonil väiksem 1,9-tolline ekraan, mis sobib suurepäraselt kiirelt teavituste ja kella vaatamiseks ilma telefoni avamata. Seadme sees on nüüd 3700 mAh aku ning telefon toetab ka võimsamat 25W kiirlaadimist, mis laeb aku täis veidi enam kui tunniga.

Galaxy Fold 4

Galaxy Fold4 on Samsungi volditavate telefonide perekonna suurem vend. Kokkuvoldituna on seadme suurus võrreldav tavalise nutitelefoniga. Lahtivolditult avaneb kasutajale aga tahvelarvutiga sarnanev kogemus, mis sobib suurepäraselt töötamiseks või ka meelelahutuseks, kus suurest ekraanist on palju abi.

Tegemist on esimese seadmega, millel on operatsioonisüsteemiks Google’iga koos arendatud Android 12L. See on spetsiaalne Androidi versioon, mis on mõeldud suure ekraaniga seadmete ja volditavate telefonide jaoks. Lisaks muudele uuendustele on telefoni hing ja ekraani ääred tehtud õhemaks.

Ka Galaxy Fold4 kaamerad on võrreldes eelmise aasta mudeliga märksa võimekamad. Telefonil on nüüd 50 MP põhikaamera, 12 MP ülilainurkkaamera ja 10 MP telefotokaamera, mis toetab kuni 3x optilist ja kuni 30x hübriidsuumi. Selfikaamera on paigutatud sarnaselt eelmise aasta mudeliga telefoni sisemise ekraani alla, kuid võtab eelmise versiooniga võrreldes vastu 40% rohkem valgust, andes nii märgatavalt parema pildikvaliteedi.

Telefoni siseküljel on 7,6-tolline QXGA+ Dynamic AMOLED 2X ekraan, mis toetab samuti dünaamiliselt muutvat värskendussagedust vahemikus 1-120 Hz. Seadme välisküljel on lisaks 6,2-tolline HD+ ekraan, mis lubab teha pea kõik vajaliku telefoni lahti voltimata. Galaxy Fold4 välisekraan on eelmise mudeliga võrreldes lühem ja laiem, meenutades rohkem klassikaliste telefonide ekraane. Nii on ekraani kasutamine varasemast mugavam. Galaxy Fold4 sisemuses peitub samuti Qualcommi Snapdragon 8+ Gen 1 protsessor ning suurem 4400 mAh aku.

galaxy Fold4 kasutuses


Lisaks on Samsung telefone edasi arendanud tarkvara poolelt. Näiteks on paljud populaarsed sotsiaalmeediarakendused nagu Facebook optimeeritud volditava telefoniga kasutamiseks ning Netflixi saab nüüd vaadata ka Flex Mode’is ehk siis, kui telefon on pooleldi lahti voldituna lauale asetatud.

Mõlemaid telefone katab väljastpoolt vastupidav Corning Gorilla Glass Victus+ klaas ja seadmete raamid on valmistatud tugevdatud alumiiniumist, mis muudab need vastupidavamaks. Lisaks on mõlemad telefonid IPX8 reitinguga veekindad, seega ei pea neid kasutades vihma või pritsmete pärast muretsema.

Uute telefonide loomisel on Samsung mõelnud ka keskkonnasäästlikkuse peale. Kõik uued telefonid on pakendatud täielikult taaskasutatud paberist tehtud pakendisse ja lisaks sellele on Galaxy Fold4 ja Galaxy Flip4 telefonide pakendamiseks kasutatud 58% vähem materjale kui esimeste volditavate telefonide puhul. Tänu sellele jääb keskkonda vaid sel aastal paiskamata hinnanguliselt 10 000 tonni süsinikheitmeid.

Galaxy Flip 4 ja Fold 4 laual


Galaxy Flip4 telefonil on 8 GB muutmälu ja 128, 256 või 512 GB salvestusruumi. Galaxy Fold4 telefonil on 12 GB muutmälu ja 256, 512 GB või 1 TB salvestusruumi.

Koos uute telefonidega, pakub Samsung ka nende jaoks loodud laia värvivalikuga kavalaid ümbriseid. Nii on Flip4 ümbrised varustatud stiilse metallrõnga või tekstilist ribaga, mille abil saab telefoni mugavalt ja turvaliselt hoida. Fold4 jaoks on aga loodud universaalne ümbris, mille komplektis on S-pen puutepliiats ja lauajalg. Vastavalt vajadusele, saab kiire liigutusega vahetada ümbrise küljes pliiatsihoidiku jala vastu ja vastupidi.

Uued volditavad nutitelefonid Galaxy Fold4 ja Galaxy Flip4 on eeltellimiseks saadaval juba täna ja poodidesse jõuavad seadmed 26. augustil.