Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 10. jaanuar 2024

Parim pesumasin sinu koju: 5 asja, mille peale mõelda enne ostu

Jagame lihtsaid nippe hea pesumasina leidmiseks, mis just sinu eelarve ja elustiiliga sobiks.

Electrolux pesumasin


Pesumasinad on asendamatud igas kodus ja kui nad lähevad katki, ei pese enam nii nagu peaks või on soov lihtsalt vahetada vana masin välja energiasäästlikuma vastu, on oluline olla kursis erinevate funktsionaalsuste ja omadustega, mida pesumasina valimisel silmas pidada.

Kuidas valida pesumasinat?

Veel enne, kui hakkad võrdlema pesumasinate funktsioone, hinda pere vajadusi ja seda, kui palju on sul kodus ruumi. Mida rohkem tekib välistusi, seda kitsamaks jääb valik, mille hulgast meelepärane seade välja valida.
 • Kui suur on pere? Kui elate kahekesi, ei pruugi 12 kg (mahutab kuskil 10 paari pükse ja T-särke ning suure tekikoti) mahutavusega pesumasin end ära õigustada. Viieliikmelise pere jaoks võib aga 5 kg (mahutab kuskil viis paari pükse ja T-särke ning väiksema tekikoti) pesukoguse piiranguga seade väikseks jääda.
 • Kui sageli pesu pesed? Kui pesu tuleb pesta 5-6 korda nädalas, siis tasub mõelda suurema masina peale. Suuremas trumlis pestakse pesu efektiivsemalt, pesu pole nii tugevalt kokku surutud, läheb seetõttu vähem kortsu ja loputustulemus on parem.
 • Milline on elutempo? Kui elutempo on kiire, ei pruugi kõige tavalisem pesumasin sinu ootustele vastata. Võimalik, et peaksid vaatama pesumasinaid, millel on ka kiirpesuprogramm.
 • Kui palju on ruumi? Ühetoalise korteri vannituppa sobib tõenäoliselt pealtlaetav pesumasin paremini kui eestlaetav. Kui ruumipuudust pole, saab valida aga puhtalt isikliku maitse järgi. Lisaks tuleb mõelda ka pesumasina transpordile. Näiteks kõikide uste vahede laiused, kust peaks masin sisse mahtuma
 • Kui oluline on energiasääst? Energiasäästlik pesumasin aitab pikas perspektiivis säästa nii vett kui elektrit. Pesumasinate energiatähise vahemik on A-F, milles A tähistab kõige energiasäästlikumat masinat.


Kas eestlaetav või pealtlaetav pesumasin?

Kui pere vajadused on selged, tasub mõelda pesumasina tüübile. Pesumasinad jagatakse:
 • Pealtlaetavad pesumasinad – on kompaktsemad (40 cm laiad) ja sobivad ideaalselt väiksemasse vannituppa. Samuti mugavamad täita, keda vaevab näiteks seljavalu, sest ei pea kummardama. Tuntumad pealtlaetavate pesumasinate tootjad on näiteks Whirpool, Electrolux ja AEG.
 • Eestlaetavad pesumasinad – on standardmõõtudega (60 cm laiad). Kui toaukse laius ja ruum võimaldab, tasub vaadata suurema sügavusega masinat, mis on stabiilsemad, teevad vähem müra ja pesumasina peale saab kuivati panna või lisatööpinnana kasutada. Hinnatumad tootjad on näiteks Bosch, Electrolux, Samsung, Whirpool, LG, Beko ja Hisense.
 • Integreeritavad pesumasinad – on mõeldud kasutamiseks, kus soovitakse, et pesumasin oleks mööblisse peidetud.
Nii eestlaetavad kui pealtlaetavad pesumasinad on samaväärselt töökindlad ja pesevad pesu puhtaks. Võrrelda tuleks masina energiatarbivust, veekulu, mürataset, tsentrifuugimise kiirust ja mahutavust. Mida suurem on tsentrifuugimise kiirus, seda rohkem vett riietest välja surutakse. Mürataset mõjutab mootor, korpuse materjalid, konstruktsioon ja vibratsioonisummutus. Invertermootoriga pesumasin on vaiksem, ökonoomsem ja vastupidavam kui universaalmootoriga.

Kas odavam pesumasin on kehvem?

Iga pesumasin on hea ja täidab oma eesmärki ehk peseb pesu puhtaks. Kuid mis eristab 400 ja 1000 eurost pesumasinat?

Peamiselt sõltub hind erinevatest funktsioonidest ja mugavustest. Näiteks vaiksemad, digitaalse invertertehnoloogiaga masinad on kallimad kui mõned vanemad mudelid. Samuti muudavad eriprogrammid (spordi, allergia jms) hinna kallimaks.

Eestlaetavate pesumasinate hinda mõjutavad mitmed tegurid, pealtlaetavate oma peamiselt üks: soodsama otsa seadmetel avaneb trumli luuk kiirelt, kuid kallimatel tunduvalt aeglasemalt – ohutuse seisukohast on seda hea teada.

Pesumasinate funktsioonid ja programmid

Nii palju kui on inimesi, on ka erinevaid eelistusi. Erinevad funktsionaalsused võimaldavad pesu pesta täpselt nii mugavalt, nagu sina seda soovid. Tutvustame neist mõnda:
 • Viitstart. Võimaldab pesumasina käivitada kindlal ajal (näiteks kui elektri hind on soodne).
 • Auruga värskendamine. Auruga värskendamise funktsioon teeb triikimise lihtsamaks või kaotab kortsud riides sootuks. Lapsed käivad tihti trennis või oled ise spordihuviline? Iga kord ei ole tarvis pesupulbrit kasutada, piisab lihtsalt värskendamisest. Programmist on abi ka näiteks suitsuhaisu eemaldamisel.
 • Allergeenide eemaldamine. Allergikutele mõeldud programm, mis eemaldab 99,9 protsenti bakteritest.
 • Isedoseeriv pesumasin (autodose). Meie tootevalikust leiad ka pesumasinaid, mis doseerivad ise pesugeeli vastavalt pesu kogusele.
 • Vee pehmendamine. Funktsioon, mis muudab soola abil kareda vee pehmemaks. Samuti aitab see säilitada rõivaste välimust.

Milline pesumasin valida 2024. aastal?

Nagu kõik muu, muutuvad ka pesumasinad ajas aina nutikamaks, võimaldades pesupesemise veelgi mugavamaks teha. Näiteks Bosch ja AEG pakuvad mudeleid, mida saab äpist juhtida. Lisaks saab eelnimetatud brändide eraldiseisva pesumasina ja kuivati panna omavahel “suhtlema”. Kui pesed siidikleiti, teab kuivati, et tuleb kasutada eriti õrna programmi.

Pesumasinad mahutavad aina rohkem. Sealjuures ei muutu trumlid suuremaks, vaid hoopis masinate mootorid ja andurid aina võimekamateks.

Kui varem mahutasid pealtlaetavad pesumasinad eestlaetavatest oluliselt vähem rõivaid, siis nüüd on nende mahutavus suurenenud ja leidub ka rohkem kui 10 kg mahutavaid mudeleid.

Pesumasina valimisel ei tohiks unustada ka disaini. Parim valik on ikkagi see, mis vastab sinu ootustele, kuid samas sobitub ka sinu kodu interjööriga.

Eestlaetav pesumasin Bosch seeria 8,WG256ABSN

Eestlaetav pesumasin Bosch seeria 8, WGB256ABSN

Kuidas pesumasinat hooldada?

Et sinu pesumasin töötaks efektiivselt palju aastaid, tuleb sellele teha regulaarset hooldust. Järgnevalt leiad mõned soovitused pesumasina hoolduseks:
 • Kord kuus kasuta 90-kraadist või trumli pesuprogrammi.
 • Kord kvartalis kasuta pesumasina puhastusvahendit.
 • Puhasta aeg-ajalt pesumasina all paremas nurgas olevat filtrit, kuhu koguneb mustus, nööbid jms.
 • Puhasta soodalahusega trumli tihendeid.
 • Peale pesu pesemist ära pane pesumasina ust täielikult kinni, vaid lase korralikult ära kuivada.
Eelnimetatud nipid aitavad ennetada ka ebameeldivate lõhnade teket.

Tutvu meie pesumasinate valikuga e-poes või kauplustes. Kui sul tekkis küsimusi, siis meie asjatundlikud klienditeenindajad aitavad sul hea meelega välja valida just sulle parima pesumasina. Lisaks pakume masina kohale toomise, paigalduse, pakendi äravedu ja vana masina utiliseerimise teenust, et muuta sinu ostukogemus veelgi meeldivaks.