Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 20. märts 2024

Parim elektriline hambahari – kuidas valida?

Hambaarst selgitab, miks valida elektriline hambahari ja kuidas teha enda jaoks parim valik.

Milline elektriline hambahari valida?

Hammaste pesemine ei pea olema tüütu kohustus. Hea elektrilise hambaharjaga muutub see vägagi värskendavaks ja nauditavaks kogemuseks. Järgnevalt saad teada, miks saata oma käsihambahari igavesele puhkusele ning kuidas valida endale see parim elektriline hambahari.

Manuaalne vs elektriline hambahari


On uuritud, et käsiharjaga pestakse hambaid kehvemalt ja lühemat aega kui elektrilisega. Viimasega on hambapesu kordades tõhusam. Kui tavalise hambaharjaga teeme minutis umbes 600 liigutust, siis elektriline teeb kuni 62 000 – vahe on enam kui sajakordne!

Pärast söömist hammastele kogunev hambakatt ning selles paljunevad bakterid on mitmete suu- ja hambahaiguste põhjustajateks. Kui hambakatt korralikult eemaldada, siis väheneb ka suu probleemide tõenäosus.

Manuaalse hambaharjaga hambaid pestes oleneb tulemus väga palju sinust endast. Tõenäoliselt ei järgi meist keegi alati kahe minuti reeglit ega valda perfektset hambapesemise tehnikat – me oleme siiski inimesed, mitte robotid! Ja siin tulebki appi elektriline hambahari!

Muudab hommikurutiini mugavamaks

Elektrilise hambaharja sisseehitatud taimer annab märku, kui soovituslik hambapesu aeg, kaks minutit, on täis saanud. Lisaks põhjalikule puhastusele aitab see juurutada häid harjumusi – harjamise rutiinist kinnipidamine on lihtne ja mugav! Loe ka kuidas pesta hambaid elektrilise hambaharjaga.

Milline elektriline hambahari valida?

Elektriliste hambaharjade valik on üsna suur – on n-ö lihtsamaid seadmeid kui ka selliseid, mis ühilduvad telefoniäpiga, on varustatud erinevate funktsioonidega ja annavad sulle soovitusi suuhügieeni parandamiseks. Järgnevalt anname viis soovitust, mis sind valiku tegemisel aitavad.
 • Surveandur. Vaata, et sinu uuel hambaharjal oleks surveandur. See annab märku, kui harjad liiga tugevasti, nii et see ei ole enam igemetele ja hammastele ohutu.
 • Otsikute vahetamine. Soovitame valida hambaharja, mille otsikut saab vahetada. Otsiku harjased kuluvad ning sellele koguneb baktereid, seeni ja muid haigusetekitajaid. Sarnaselt käsihambaharjale tuleb elektrilise hambaharja otsikut vahetada iga kolme kuu tagant.
 • Funktsioonid. On hambaharju, millel on 1-3 erinevat harjaste liikumise kiirust, ja mudelid, millel on erineva pikkuse ja intensiivsusega programmid.
 • Disain. Hambaharja disaini ei tasu alahinnata. Meeldiv disain ja käes hoidmise mugavus aitab sul end motiveerida ja suurendab tõenäosust, et püsid hambapesuga rutiinis.
 • Kui nutikat soovid? Kui oled AI-fänn, siis soovitame vaadata mudeleid, mis ühilduvad telefoniga. Näiteks Philips Sonicare`i valikust leiad hambaharju, mis koostavad sulle igapäevaseid, -nädalaseid, -kuiseid ja -aastaseid aruandeid.
Vaata ka videot, kus hambaarst Estelle Miller (Hambatarkused) räägib, miks valida elektriline hambahari ja kuidas teha enda jaoks parim valik.Philips Sonicare 9900 Prestige SenseIQ

Kui oled otsustanud tavalise hambaharja elektrilise vastu vahetada, võib just Philips Sonicare 9900 Prestige SenseIQ olla see, millega oma hambapesu rutiin uuele tasemele viia.
 • SenselQ tehnoloogia. Tuvastab survet, liikumist, katvust ja palju muud – kuni 100 korda sekundis. Annab märku, kui harjad liiga tugevalt.
 • Tipptasemel harjased. Tulemuseks kuni 20x vähem kattu ja 15x tervemad igemed.
 • Sonic-tehnoloogia. Tõhus ja õrn puhastus. 62 000 harjaliigutust ja dünaamiline vedelikuvoog aitab puhastada ka raskesti ligipääsetavaid kohti – tulemuseks on värske ja puhas tunne.
 • USB-ühendusega kvaliteetne reisivutlar. Võta oma hambahari mugavalt endaga kaasa.
 • Minimalistlik laadimisalus.
 • Personaliseeritud nõu Philips Sonicare’i rakendusest. Reaalajas nõuanded harjamise surve, liigutuste, katvuse, kestuse ja sageduse kohta. Igapäevased, -nädalased, -kuised ja -aastased aruandeid ning soovitused oma hambapesu rutiini parandamiseks.
 • Õhuke ja kompaktne. Seade, mis on tõhus ja samas silmale efektne vaadata.
Parima tulemuse saavutamiseks kasuta lisaks elektrilisele hambaharjale ka survepritsi.

Elektiline hambahari Philips Sonicare Prestige SenselQViis levinud viga elektrilise hambaharja valimisel

Selleks, et elektriline hambahari vastaks ootustele ega jääks kappi seisma, on oluline teha põhjalikku eeltööd ja vältida allpool toodud vigu.
 • Hind. Elektriline hambahari on pikaajaline investeering sinu heaolusse ja suuhügieeni. Soovitame lisaks hinnale võtta arvesse ka seadme funktsioone ja disaini.
 • Hambaharja otsikute hind Kui palju uus otsik maksab? See tuleb iga kolme kuu tagant uus osta – kas see mahub teie pere eelarvesse?
 • Liiga suur/väike. Hambahari võiks olla sinu jaoks mugav ja käepärane. Võimalusel katsu poes olevaid näidiseid.
 • Vale hambahari. Kui sul on tundlikud hambad ning valid hambaharja, mille harjamise tugevust ei saa muuta, võid seadmes kiirelt pettuda. Enne hambaharja valimist võid küsida nõu ka oma hambaarstilt.
 • Laadimine. Kas eelistad panna hambaharja alusele või soovid selle lihtsalt laadimistopsi panna (näiteks elektriline hambahari Philips Sonicare DiamondClean 9000)?
Lisaks korrapärasele suuhooldusele tuleks vähemalt kord aastas ka oma hambaarsti külastada. Philips Sonicare ja Oral-b elektriliste hambaharjade valikuga saad tutvuda siin. Valikust leiab ka laste elektrilised hambaharjad, et tekitada neis tervislikud harjumused juba varakult.