Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

laupäev, 1. aprill 2023

Kuidas pesta hambaid elektrilise hambaharjaga?

Järgi neid lihtsaid samme, et hambad püsiksid terved ning naeratus säravvalge.

Hammaste pesemine


Suutervis peegeldab meie üldist tervislikku seisundit. Hammaste harjamise tehnika, sagedus ja kestvus on väga olulised, et meie hambad püsiksid tervetena. Järgnevalt mõned nõuanded, kuidas elektrilise hambaharjaga hammaste eest hoolt kanda.

Vali õige harjapea


Elektrilistel hambaharjadel on valikus erinevaid otsikuid. Kui sul on tundlikud hambad või igemed, vali pigem pehmem harjapea. Sama põhimõte kehtib ka hambapasta valikul.

Jälgi hambaharja juhiseid


Peale elektrilise hambaharja ostu, loe esmalt hoolikalt läbi kaasasolevad juhised. Igal mudelil on oma funktsioonid ja omadused hammaste tõhusaks pesemiseks.

Vali õige pesemisrežiim


Elektrilistel hambaharjadel on tavaliselt mitu pesemisrežiimi, mis vastavad erinevatele hügieeni vajadustele. Esmakordsel kasutamisel tasuks valida nõrgem režiim ja lasta hammastel harjuda.

Kasuta õiget tehnikat


Kanna harjastele hernetera suurune kogus hambapastat ning hoia hambaharja igemepiiri suhtes 45-kraadise nurga all (nagu hoiaksid käes pliiatsit). Edasi-tagasi liigutused peaksid olema aeglased. Elektrilist hambaharja ei tohiks mööda hambapinda liiga kiiresti liigutada, see takistab tema tööd. Pese hambaid korralikult vähemalt kaks minutit. Ära unusta ka keelt puhastada, kuhu koguneb erinevaid baktereid. Paljudel elektrilistel hambaharjadel on olemas ka otsikud keele puhastamiseks.

Kasuta õiget survet


Elektrilise hambaharja kasutamisel ei ole vaja kasutada sama palju survet kui tavalise hambaharja kasutamisel. Elektrilise hambaharja vibratsioon ja otsiku pehmed harjased teevad enamiku tööst ilma lisasurvet kasutamata. Liigse surve kasutamine võib põhjustada igemete ärritust ja hambaemaili kulumist.

Puhasta hambahari korralikult


Hambahari tuleks ära pesta iga kord pärast kasutamist ning asetada püstisesse asendisse, et liigne vesi saaks harjastelt maha voolata. Vaheta hambaharja otsikut iga kolme kuu tagant. Jälgides neid lihtsaid nõuandeid hoiad hambad tervetena ning naeratuse säravana.

Lisaks hammaste igapäevasele hooldusele on oluline vähemalt kord aastas külastada oma hambaarsti, et tagada hea suuhügieen.

Kui sul veel ei ole elektrilist hambaharja, loe kuidas targad hambaharjad aitavad tõhusamalt puhastada.