Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

reede, 13. märts 2020

Targad hambaharjad puhastavad tõhusamalt

Nutipõlvkonna elektrilised hambaharjad on toonud suuhügieeni uue taseme.


Nutipõlvkonna elektrilised hambaharjad on toonud suuhügieeni uue taseme ning muutnud hambapesu sedavõrd tõhusaks, et hambaarstile on lausa rõõm külla minna.

Elektrilised hambaharjad on kasutada olnud juba pikki aastaid, kuid viimasel ajal on toimunud jõuline tehnoloogia areng ka selles valdkonnas. Nutikamaid hambaharju saab ühendada nutitelefonidega ning tõmmata alla äpi, mille abil teeb hambahari suus ära kogu vajaliku töö filigraanse täpsuse ja tunnetusega. Sealjuures annab tark andur igale kasutajale isiklikku tagasisidet, jälgides kohti, mida on harjatud, ja tuues esile kohad, mis on jäänud harjamata või vajavad rohkem tähelepanu. Andur saab aru isegi sellest, kui vajutad liiga tugevalt igemetele ja hammastele.

Targad hambaharjad
Nutikas hambahari võib õpetada paremini ja läbimõeldumalt harjama. Tarkadel harjadel on kaasas erinevad harjapead. Nende puhul ei pea harjamise režiimi ja tugevust iga kord uuesti valima, sest harjapeas olev mikrokiip annab teada, millist režiimi kasutada. Näiteks kui kasutajale teevad muret tundlikud igemed, tuleb varre külge klõpsata igemete eest hoolitsemise harjapea ning hambahari valib ise sobiva pesurežiimi ja tugevuse, et igemete eest õrnalt, kuid tõhusalt hoolitseda. Nii saab erinevate harjamisvajaduste täitmiseks valida igapäevase puhastusrežiimi, plekkide eemaldamise, hammaste sügavpuhastuse, igemete õrna hoolduse ja keelepuhastuse vahel. Kõiki režiime saab omakorda tööle panna endale sobiva tugevusega. Elektrilise abilise suuhoolduseks saab valida ka vähem nutikate, kuid samuti tõhusate harjade valikust.

Elektriliste hambaharjade hinnaskaala jääb paarikümne kuni paarisaja euro vahele ning ükskõik kui kallis või millise firma seade valida, on suuhoolduse seisukohalt igal juhul tavalise hambaharjaga võrreldes samm paremuse suunas astutud. Kõik hambaharjad annavad kasutajale märku, kui kaua on soovitatav harjaga suus tegutseda ning harjamistöö saab tehtud oluliselt lihtsamalt ja tõhusamalt, kui inimene ise tavaharjaga nühkides suudaks. Eriti oluline on palju lihtsamat elektrilist hambaharja kasutama harjutada lapsi. Tavaharja kasutamises pole nad tavaliselt kuigi osavad. Elektrilist hambaharja peavad nad vaid hammaste peal hoidma ja hari ise teeb töö ära. Nutikamad hambaharjad teevad lastel hambapesu suisa mänguliseks. Allalaaditud rakendustes suhtlevad mudilastega toredad tegelased, kellega mängides õpivad lapsed, kust ja kuidas hambaid pesta. Selline hambapesu pole lastele vastumeelne ning kujundab maast madalast välja hea harjumuse ja õiged võtted hammaste eest hoolitsemisel.

Mugavad lisatarvikud

Kui odavamatel elektrilistel hambaharjadel on vaid lihtne puhastusotstarve, siis kallimatel mudelitel on kaasas hulk tarvikuid, mis hõlbustavad kasutust eri olukordades. Nii näiteks saab hambaharjaga kaasa reisivutlari, mis hoiab harjapea mustuse eest kaitstuna. Osal mudelitest on reisikarbis ka USB-laadimispesa. Kodus laadimiseks pakub osa tootjaid kaasa laadimisklaasi, mida saab kasutada ka loputamisklaasina. Lihtsalt aseta hambahari klaasi ja ühest laadimiskorrast piisab kahenädalaseks kasutuseks. Labidakujulise keeleharjaga saab tõhusalt keelepooridest eemaldada halba hingeõhku põhjustavaid baktereid ja toidujääke. Mõned tootjad pakuvad nutifunktsioonide mugavamaks kasutamiseks hambaharjakomplektidega kaasa telefonihoidjat.

Tähelepanu, hambavahed!
Olgu hambahari nii tõhus ja toimekas kui tahes, hambavahesid puhastama see ikkagi ei pääse. Sellele mõeldes on tootjad välja mõelnud vee ja õhu survel töötavad hambavahede puhastajad. Ainulaadne tehnoloogia ühendab õhu suuvee või veega, puhastades võimsalt, kuid samas õrnalt hambavahed ja igemeservad. Ennekõike soovitatakse hambavahede puhastajat õhtuseks või toidukordade järgseks suuhoolduseks. Hambavahede puhastaja aitab vältida hambaaukude teket hambavahedes ja eemaldab õrna veejoa abil katu, mis jäi harjamisel märkamata.


 

Hambaarst Merike Põder soovitab:

Elektrilised hambaharjad on kahtlemata tõhusamad ja jaksavad käsihambaharjaga võrreldes teha tööd kiiremini. Sama ajaga kui inimene teeb ühe harjamisliigutuse, teeb vibreeriv või roteeruv harjapea 100 korda rohkem liigutusi. Elektrilised hambaharjad on ka võimekamad, sest nendega pääseb suus paremini kohtadesse, kuhu käsihambaharja suruda on keeruline. Uuringud on näidanud, et kui käsihambaharjad eemaldavad enamasti 50 protsenti katust hamba siledatel pindadel ning hammaste vahelt veelgi vähem, siis elektrilist hambaharja kasutades eemaldatakse kuni 90 protsenti katust ja nii väheneb oluliselt igemepõletiku oht.

Samas tuleb kindlasti hoolikas olla ka elektrilise hambaharjaga harjamisel, et mitte hammastele ega igemetele liiga teha. Elektrilist hambaharja liiga tugevalt harjatava pinna vastu surudes on oht kasu asemel hoopis kahju teha. Elektriliste hambaharjade nutimaailmaga seotud tehnoloogia on hea, sest õpetab õige tugevusega harjama ning selliseid hambaharju saab seadistada oma tööd tegema suus sobival režiimil. Lapsi võiks juba maast madalast elektrilise hambaharjaga harjama õpetada, sest seatav ajaline piirmäär distsiplineerib neid paremini. Keegi ei pane endale hambapesu ajaks taimerit käima, elektriline hambahari ütleb aga ise, kui kaua tuleb kuskilt hambaid pesta. Elektrilist hambaharja on lastel ka märksa lihtsam kasutada, sest nad ei pea siis ise kätt liigutama.