Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

teisipäev, 18. aprill 2023

Millal vahetada elektrilise hambaharja otsikut?

Soovitused tervislikuma suuhügieeni saavutamiseks.

Elektrilised hambaharjad


Elektrilised hambaharjad on välja töötatud puhastama tõhusamalt kui tavaline käsihambahari ilma kahjustamata hammaste ja igemete tervist. Nagu ka tavaliste hambaharjade harjased, nii kaotavad ka elektriliste hambaharjade otsikute harjased ajaga oma efektiivsuse ning neid tuleks regulaarselt vahetada.

Millal on aeg vahetada elektrilise hambaharja otsikut?


Enamik hambaarste soovitab hambaharja otsikut vahetada iga kolme kuu tagant. See kehtib nii tavaliste kui ka elektriliste hambaharjade puhul. Ajaga kaotavad hambaharja otsiku harjased oma vormi ning ei puhasta hambaid ja igemeid enam nii tõhusalt. Vanad hambaharja otsikud võivad hammaste ja igemete tervisele lausa kahjulikud olla.

Teine märk sellest, et on aeg hambaharja otsikut vahetada, on painduvuse kaotus ning värvuse muutumine. Kui harjased on kõverad või hakanud võnkuma, siis ei puhasta need enam hammaste vahesid ja raskemini ligipääsetavaid kohti. Värvuse muutumine näitab, et harjastele on kogunenud erinevad bakterid ja muud haigusetekitajad, mis võib mõjutada kogu suuõõne tervist ning tekitada infektsioone.

Kui oled haige või oled hiljuti olnud haige, siis oleks hea mõte peale tervenemist vahetada hambaharja otsikut, et vältida uuesti nakatumist. Sama kehtib ka hambaharjadele, mis on maha kukkunud. Sellisel juhul võivad harjased deformeeruda ja muutuda kasutuks.

Kokkuvõttes, kui kasutad elektrilist hambaharja, siis on oluline jälgida kasutusaega ning vahetada hambaharja otsikut iga kolme kuu tagant. Kui märkad, et harjased on küljest lahti või muutnud värvi, siis vaheta otsikut koheselt.

Elektrilise hambaharja otsiku valimisel jälgi kindlasti, et see sobituks sinu elektrilise hambaharja mudeliga. Tutvu valikuga.

Lisaks hammaste igapäevasele hooldusele on oluline vähemalt kord aastas külastada oma hambaarsti, et tagada tervislik suuhügieen.