Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

reede, 19. mai 2023

Kuidas valida nutikella?

Praktilised nõuanded, kuidas leida enda elustiilile ja soovidele vastav nutikell.

Fitbit Sense 2 nutikell mehe randmel

Fitbit Sense 2



Kantavad nutiseadmed võib jagada kolme kategooriasse – nutikell, spordikell ja aktiivsusmonitor. Valiku tegemisel tasub endalt kõigepealt küsida, milline omadus või omadused on just Sulle olulisimad. Olgu selleks mõni konkreetne treeningu- või tervisefunktsioon, nutiomadused (teavitused sõnumitest ja kõnedest, rakendused jne), disain, aku vastupidavus või midagi muud. Allpool jagame praktilisi soovitusi, mis aitavad Sul leida just Sinu vajadustele ja elustiilile sobiva nutikella.

Vaata nutikella op-süsteemi ja aku kestvust

Nutikellade opsüsteem määrab selle funktsionaalsuse ja ühilduvuse teiste seadmetega. Kõige nutikamad kellade opsüsteemid on Apple Watch OS ja Google Wear OS. Kui esimene tuleb vaid Apple Watchiga, siis Wear OSi leiab erinevate kellade seest – tuntumad nendest Samsung Watch.

Nutikelladega saab rääkida, maksta, vastata teavitustele, valida sadade rakenduste hulgast ning loomulikult ei puudu head tervise- ja treeningu funktsioonid. Siiski tasub meeles pidada, et mida nutikam kell on, seda tihedamini tuleb seda laadida. Näiteks Apple Watch OS-ga või Wear OS-iga kella tuleb laadida pigem iga päev, ühe laadimisega võib nutikell parimal juhul vastu pidada kaks kuni kolm päeva.

Aku vastupidavus sõltub suuresti ka nutiseadme kasutamisest – kas ekraan on pidevalt aktiivne, kui palju kasutatakse treeningu funktsioone ja GPS-i ning kui hoolikalt nutikell terviseparameetreid jälgib. Huawei, Garmin, Polar ja Fitbit kasutavad oma opsüsteeme, mille nutifunktsionaalsus ja rakenduste hulk jäävad esimestele vähem või rohkem alla – aga see ei pruugi olla üldse miinuseks, kui vajaminevad funktsionaalsused on olemas.

Rääkida saab ka Huawei ning mõne Garmini nutikellaga, sest nendel on nii mikrofon kui kõlar. Garmini nutikellad lubavad ka Garmin Pay kaudu viipemakseid, kuid Huawei Pay pole Eestis saadaval. Huawei GT-seeria nutikellade aku kestvus on kuni kaks nädalat ning pideva ekraanikuva kasutuse puhul võib vastu pidada vähemalt nädala. Garmini Venu-seeria aku eluiga on umbes 4-8 päeva, aga spordikella kategooriasse kuuluva Fenix 7 puhul võib arvestada keskmiselt 14 päevaga.

Xiaomi Redmi Watch 4 tootepilt

Xiaomi Redmi Watch 4




Nutikella treeningu ja tervisefunktsioonid

Vähenõudlikule kasutajale, kes soovib vaid põhilisi funktsionaalsusi – pulsi ja sammude jälgimist, une statistikat, vibratsiooni, kui keegi helistab või saadab sõnumi, sobib ideaalselt aktiivsusmonitor, mida leidub nii lastele kui täiskasvanutele. Spordihuvilisele, kes soovib lisaks põhifunktsionaalsustele ka võimekust saata sõnumeid, võtta vastu kõnesid, vere hapnikusisalduse mõõtmist ning GPSi ja asendisensorite abil treeningu nüansside ja -käigu jälgimist ja analüüsi, tasub vaadata juba nutikella. Apple Watch, Fitbit Sense 2 ja Huawei nutikellad võimaldavad mõõta EKG-d, samuti Samsung Galaxy Watch 6.

Ka kehatemperatuuri mõõtmine on paljude kallimate kellade funktsioonide seas. Garmin ja Suunto pakuvad väga head trennifunktsionaalsust, taastumisaegu jms, aga vähem või rohkem teevad seda ka konkurendid. Spordikelladeks võib liigitada Garmin Forerunner, Fenix ja Instinct seeria – neil on rohkem nuppe, on intensiivsemate treeningute ajal usaldusväärsemad kui puuteekraaniga ning neil on tugev korpus, ent puudub võimalus kellaga rääkida. Huawei kellade uneautomaatika on piisavalt nutikas, et mõista suurepäraselt lühemaid päevaseid uinakuid ja lisada need üldisele uneajale. Kõik kellad tuvastavad öise une, ent enamasti tuleb eel seadistada eelistatud magamisajad.

Roosat rihmaga Fitbit Sense 2 mehe käe randmel

Fitbit Sense 2




Nutikella disain

Kellade puhul ei saa kindlasti mööda vaadata disainist. Viimistletuma disaini ja parema materjalivaliku leiab enamasti kallimast hinnaklassist, aga mitte alati. Klassikalises mõttes pakub Huawei kõige kellalikumat välimust, mille tippmudelid on titaankorpuse ja safiirklaasiga. Ka Samsung Watch 5 Pro kasutab sama materjali, kuid sportlikuma disaini ja silikoonrihmaga. Ka Apple Watchi kandiline ekraan on safiirkristalli taga ja kell ise on äratuntavalt stiilne, aga kindlasti mitte klassikaline. Garmini spordikellad on jõulisemad, Venu seeria aga oluliselt sihvakam. Polar ja Suunto on õhemad ning minimalistlikult sileda viimistlusega.

Huawei Watch ultimate nutikell ülikonnas mehe käe randmel

Huawei Watch Ultimate




Kokkuvõttes võiks enne nutikella ostmist endalt küsida järgmist:
  • Milleks mul on vaja kantavad nutiseadet?
  • Millist infot soovin nutikellal näha?
  • Millist disaini soovin nutikellalt?
  • Kuidas nutikell mu elu lihtsamaks teeb?


Kui need küsimused on vastatud, on õige aeg valida endale just Sinu vajadustele vastav nutikell. Samuti on Euronicsi klienditeenindajad alati valmis vastama tekkinud küsimustele ning abistama parima valiku tegemisel nii e-poes kui kauplustes üle Eesti.