Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 27. juuni 2022

Microsoft Defender soovib sinu digitaalset elu turvalisemaks teha

Microsoft tutvustas Defenderi nimelist turvakeskust, mida saab kasutada lisaks Windowsile ka macOS-l, iOS-l ja Androidil.


Microsoft on Defenderi nime kasutanud oma erinevatel küberturvalisuse lahendustel pikki aastaid. Nüüd on aga saabunud tuttavat nime kasutav, kuid uuenenud lähenemisega teenus, mis töötab paljudel erinevatel seadmetel. Uus Microsoft Defender platvormiülene lahendus annab kasutajatele seadmete turvaolukorrast lihtsama ülevaate ning pakub võimalusel lisakaitset.

Microsoft Defender on saadaval Microsoft 365 Premium või Family tasulise teenuse kasutajatele. Teenuse poolt pakutav aga erineb sõltuvalt kasutatavast seadmest. Apple’I iOS ja iPadOS kasutavatel seadmetel ei paku Defender viirusetõrjet ning äpp annab paremat õngitsuslehtede vastase kaitse ning jagab infot teiste sama kontoga seotud seadmete kaitstuse kohta. Androidile Pakub Defender aga viirusetõrjet ning võimalust tuvastada pahatahtlike äppe. Ka Androidil pakub Defender linkide skaneerimist ja õngitsuslehtede vastast kaitset.

Windowsil ei asenda Defender integreeritud turvalahendust, vaid pakub lihtsustatud ülevaadet viirusetõrje tööst. Toetatud on ka kolmandate tootjate viirusetõrje lahendused. Nii pakub Defender olukorrast selget ülevaadet ka juhul, kui kasutusel on Norton, Avast või mõni muu viirusetõrje.

Võib küll jääda mulje, et kõik see on ehk üleliigne, kuid kogu pere seadmete turvalisusest ühes kohas lihtsa ülevaate saamine on mugav ja lapsevanematele tihti kriitilise tähtsusega. Microsoft lubab Defenderile tulevikus lisada veel uusi funktsioone.