Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

reede, 25. veebruar 2022

Sony LinkBuds kõrvaklappidega kuuled muusikat ja ümbritsevat maailma samal ajal

Ebatavalise avatud disaini ja fantastilise kõnekvaliteediga kõrvaklapid on head kaaslased kontoris ja tänavamelus.

Sony LinkBuds kõrvaklapid kasutuses


Sony tõi turule üsna omapärase disainiga LinkBuds TWS kõrvaklapid. Unikaalne avatud rõnga lahendus lubab neid kanda kogu päeva kartmata, et kõrvad liigselt väsiksid.

On selge, et Sony on leidnud konkurentsi täis turul tühja augu ja soovib teha kvaliteetsed “kontoriklapid”, mis oleksid vabad tavaliste kõrvasiseste juhtmevabade klappide puudustest. Just selliste, terve päeva kantavate klappide vastu on tarbijate huvi kasvanud hüppeliselt. Erinevalt tohutu konkurentsiga klassikaliste kõrvasiseste klappide turust, ei ole selliste avatud või pooldavatud disainiga klappidevalik kuigi lai. Sony asub siin huvitava alternatiivina Apple’i Airpodsi ja Samsungi Galaxy Buds Live’i kõrvale.

LinkBudse eristab kõigist teistest klappidest silmatorkav „mini-sõõrik“. Heli tegev element on rõngakujuline ning selle keskel on üsna prominentne auk, mis laseb välisel helil takistusteta kõrva pääseda. Avatud disain on korraga Sony klappide suurimaks plussiks kui ka miinuseks. Selline ehitus ei väsita kõrvu ning kandja on alati kursis sellega, mis tema ümber toimub.

Muusika jaoks tähendab see aga, et bass on neil klappidel üsna tagasihoidlik, ning Sony mürasummutavate kõrvaklappidega sarnast tipptasemel helikvaliteeti siit oodata ei tasu. Veidi parandab helielamust Sony teistelt tippklassi kõrvaklappidelt tuntud V1 protsessor, mis lubab äpi kaudu reguleerida ekvalaiseri seadeid. Alles on ka Sony tunnustatud DSEE funktsioon, mis parandab kõvasti kokku pakitud helifailide kvaliteeti. See on aga eriti oluline praegu, kus enamus meie muusikat on salvestatud MP3-failidena või jõuab meieni tugevalt kokku surutuna Spotify ja teiste voogedastusteenuste kaudu.

Kuna Sony on loonud need klapid eelkõige kasutamiseks töökeskkonnas, on erilist rõhku pööratud kõnede kvaliteedile. Sony küll ei avalda, kas tegemist on uuenduslike mikrofonide, tarkvaramaagia või nende kombinatsiooniga, aga klappe kasutades tehtud kõned on tõesti üllatvalt selged. Sony on teinud väga head tööd ka mikrofonide mürasummutusega. Nii on kõnedes väga vähe segavat taustamüra ja jutt tuleb detailselt esile.

Tumehalli värvi Sony LinkBuds kõrvaklapid

Kõrvaklappide kõrvast välja ulatuv pind on puutetundlik ja selle kaudu saab reguleerida helitugevust ning liikuda lugude vahel edasi-tagasi. Palju põnevam juhtimisviis on aga virtuaalsed nupud ehk „wide area tap“. See kaval võimalus lubab puudutada klappide juhtimiseks nende ees olevat naha pinda. Uuenduslik võimalus on üsna mugav ja töötab üllatavalt hästi.

LinkBudisd püsivad ka kindlalt kõrvas. Erinevalt mitmetest teistest avatud disainiga klappidest võib nendega teha aktiivset trenni, kartmata et klapid kõrvast pudeneksid. Kõrvas püsimise kindlamaks ja mugavaks tegemiseks, on paneb Sony klappidega kaasa erinevas suuruses „tiivakesed“, mille hulgas saab valida kandjale kõige paremini sobivad.

Sony Linkbudside juhtimine nahka puudutades

LinkBudside aku kestab ühe laadimisega kuni 5.5 tundi, laadimiskarbi abil saab seda pikendada 12 tunni võrra. 10-minutiline kiirlaadimine annab 90 minutit kasutusaega. Karbi ja klappide laadimiseks on kasutusel praeguseks standardne USB-C pesa, puudub aga juhtmevaba laadimise tugi.