Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

neljapäev, 10. märts 2022

Android 12L teeb suure ekraaniga seadmete kasutamise mugavamaks

Uus Androidi versioon on nüüd saadaval Google Pixel telefonidele ning saabub selle aasta jooksul ka teiste tootjate seadmetele

Android 12L uus seadete menüü

Android 12L on spetsiaalne Androidi versioon suure ekraaniga seadmetele. Pärast kuudepikkust testimist on see toodud turule osana märtsikuisest Pixel telefonide tarkvaravärskendusest. Seni pole aga täpset ajakava selle kohta, millal jõuab uus Androidi versioon neile seadmetele, mis saavad tegelikult Android 12L'i muudatusi ära kasutada. Google väidab, et Samsung, Lenovo ja Microsoft kavatsevad Android 12L oma seadmetesse tuua selle aasta lõpuks. Konkreetseid kuupäevi ei ole aga ükski tootja veel öelnud.

Google on üritanud spetsiaalselt suure ekraaniga seadmetele loodud Androidi verisooni teha ka varem. Üle kümne aasta tagasi toodi turule tahvelarvutitele mõeldud Android Honeycomb. See oli aga tavalisest Androidi versioonist liiga erinev ning ei saanud tootjate ja kasutajate hulgas populaarseks. Peagi otsustas Googe selle versiooni arendamise lõpetada. Nüüd on mindud sama ideega uuele katsele. Seekordseks erinevuseks on see, et väliselt on Android 12L praktiliselt identne telefonidele mõeldud versiooniga. Lisatud on vaid hulk suure ekraani kasutamist hõlbustavaid funktsioone. Sama tegi ka Apple, kui tõi välja iPadi jaoks mõeldud iPadOS’i

On aga võimalik, et see algatus tuleb Google poolt veidi liiga hilja. Androidiga tahvelarvutite turuosa on aja jooksul kõvasti kahanenud. Samuti on need tootjad, kelle jaoks on tahvelarvutid või volditava ekraaniga telefonid olulised, suure osa sellest tööst juba ära teinud. Eriti suuri edusamme on siin teinud Samsung ja Microsoft.
Google’i sooviks on muidugi see, et neid funktsioone saaksid kasutada ka teised tootjad, kellel ei ole tarkvara arenduseks Samsungi ressursse. Samuti on Google’i jaoks tähtis, et kõik Androidiga seadmed käituksid võimalikult sarnaselt.

Androdi 12L uute omaduste animatsioon

Uus paigutus hõlbustab kasutamist
Mida suurem ekraan, seda rohkem on ruumi asjakohase teabe jaoks. 12L optimeerib avakuva, lukustusekraani, teavitusala, seadme seadistusvalikuid jne. et need näeksid tahvelarvutitel ja volditavatel ekraanidel veelgi paremad välja ja et neid oleks mugav kasutada. Uue seadme seadistamisel on samuti toodud rohkem teavet kaheveerulise paigutusega. Lisaks saab seadetes funktsioone muuta, ilma et oleks tarvis igasse jaotisesse siseneda ja sealt välja minna.

Tegumiriba paremaks äppide haldamiseks
Lisatud on arvutitel kasutatavat meenutav tegumiriba, mis aitab paremini korraga mitut rakendust käivitada ja nende vahel liikuda. Samuti saab tegumiribale liigutada mis tahes rakendust, et siseneda jagatud ekraani režiimi ja teha kahte asja korraga. Nii saab vaadata YouTube'i videot uudiste lugemise ajal või otsida majutust eelseisva reisi jaoks brauseris ning samal ajal vaadata selle asukohta Google Mapsis.

Android 12L teavituste välimus


Androidi suurel ekraanil mugavamaks tegemine on aga tegelikult alles algus. Aeg näitab, kas Androidiga suure ekraaniga seadmed suudavad populaarsust tagasi võita. Sõltub see peamiselt siiski sellest, kas on piisavalt äppe, mis suurt ekraanipinda paremini ära kasutada oskavad. Siin on Android praegu iPadist kaugel maas. Google pingutab kõvasti selle nimel, et äppide suure ekraani jaoks optimeerimine arendajatele võimalikult lihtsaks teha. Sellegipoolest ei ole need pingutused seni suurt edu toonud.