Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 19. oktoober 2022

Uus iPad saab USB-C pesa ja särtsaka värvivaliku

Apple tutvustas põhjalikult uuendatud iPade ning soodsama hinnaga uut Apple TV 4K meediapleierit.

10. põlvkonna iPad

Nagu juba tavaks saanud, tutvustas Apple varasügisesel tooteesitlusel taas uusi seadmeid. Kõige suurema uuenduse on läbinud soodne iPad. Uuel mudelil on suurem ja lamedamate servadega 10.9“ Liquid Retina ekraan. Esimest korda on iPadi esikaamera seadme pikemal küljel, mis teeb selle kasutamise mugavaks ka horisontaalses asendis. Viimase mudelina Apple’i iPadide valikus sai uus soodsam iPad ka kaua oodatud USB-C pesa. Lisaks Lightning pesale on aga ajalukku kadunud ka kõrvaklapipesa, mida me uuelt mudelilt enam ei leia. Teise suure muutusena on iPadi alumiselt äärelt kadunud ka klassikaline „Home“ nupp. See muudatus teeb kogu seadme stiilsemaks ning raami kitsamaks.

Uue iPadi esikaameral on laiem, 122-kraadine vaatenurk ja see toetab Apple’i Center Stage lahendust, mis hoiab videokõnede ajal kasutaja automaatselt fookuses. Sarnaselt kallimatele iPad Airile ja iPad Minile on uuel mudelil Touch ID sõrmejäljelugeja viidud seadme küljel oleva toitenupu sisse. Uus mudel toetab ka kiiremat Wi-Fi 6 ühendust ning mobiilse andmesidega versioon sai 5G toe. Kuigi kallimad iPadid kasutavad väga võimsat Apple’i M seeria kiipi, on soodsama mudeli südameks endiselt iPhone’ist tuttav A14 Bionic kiip.

Uuel iPadil on Apple’i esimese põlvkonna puutepliiatsi tugi. Juurde pakutakse ka uut klaviatuuriga ümbrist. Kuigi tegemist on Apple'i soodsama otsa tahvelarvutiga, jääb eelmine soodne mudel veel mõneks ajaks müügile ning uus mudel võtab sisse koha selle ja iPad Airi vahel, olles vanemast soodsaimast mudelist üle 100 euro kallim. Uus iPad saabub müügile neljas värvitoonis: sinine, roosa kollane ja hõbedane.

Uus ipad Pro koos klaviatuuriümbrisega

Uuenduskuuri läbis ka iPad Pro. Uuel versioonil on võimsam M2 kiip ja eriti kiire Wi-Fi 6E ühenduse tugi. Uus iPad Pro on endiselt saadaval 11“ ja 12.9“ ekraaniga. Uus iPad Pro saab ka Samsungi Note seeria telefonidelt ja tahvelarvutitelt tuttava „hõljuva pliitasi“ toe. See režiim tuvastab pliiatsi ekraani kohal ka siis, kui pliiats on ekraanist mõne millimeetri kõrgusel. See omadus lubab äpitootjatel luua täiesti uusi,  kasutuskogemust parandavaid lahendusi.

Uus Apple TV 4K


Kolmandaks uue sisu saanud tooteks on Apple TV. Uuel mudelil on kiirem A15 kiip, 64GB sisemälu ja varasemast soodsam hind. Uue Apple TV puldil on nüüd laadimiseks USB-C pesa varasema Lightning pesa asemel. Apple ütleb, et uus mudel on varasemast kuni 50% kiirem ning 30% parema graafikajõudlusega. Kuigi Apple ei ole seda ametlikult väitnud näib siiski, et uue soodsama ja võimsama 4K mudeli saabumine märgib ka praeguseks üsna vana Apple TV HD versiooni müügilt kadumist.