Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

pühapäev, 4. september 2022

Kompaktsed akujaamad püüavad pakkuda leevendust kõrgele elektrihinnale (IFA2022)

Loomulikult aitab kantav akujaam kasutada elektriseadmeid ka siis, kui suvilas või maakodus on äikesetormi tagajärjel tekkinud voolukatkestus.

Jackery kineetiliselt laetav akujaam


Euroopas kestev energiakriis on pannud aktiivselt tegutsema ka erinevaid akulahendusi tootvad ettevõtted. Nii on ka seekordsel IFAl väga palju erinevaid elektrisalvestuse süsteeme pakkuvaid firmasid, ning sellest on saanud seekordse tehnikamessi peamine trend.

Selliste lahenduste tootjate hulgas on nii mitmed lennukate ideedega idufirmasid kui ka või ka üsna tuntud tegijaid. Nii esitasid oma uusi tooteid päris pikalt akujaamu tootnud Ecoflow ja ka näiteks akupankade tootjana tuntud Anker.

Kõige põnevamaid lahendusi näitasid aga just uued värsked tootjad. Nende hulgas näiteks Jackery, mille valikus on väga huvitavaid tooteid. Muuhulgas näiteks kineetilise laadimisega väga suure akuga põrutuskindel akujaam, mille saab haakida auto taha ning niimoodi auto järgi vedades seda laadida. Tootja väitel piisab viie tuhande vatt-tunnise mahutavusega aku laadimiseks lihtsalt sellest, kui sõita autoga akusüsteem sabas 200 km.

Jackery päikesepaneeliga akujaamad


Teiste põnevate toodete hulgas, mida Jackery näitas, oli ka näiteks seljakoti suurune jaam, millest ühe nupuvajutusega liikusid tiibadena välja kaks päikesepaneeli. Samuti pakub Jackery koduseks kasutamiseks mõeldud kokkupandavat, kahe miniturbiiniga tuulegeneraatorit, mida saab näiteks oma aeda lihtsalt üles seada. Generaatori  voolutootmise võimsus on muidugi tagasihoidlik, aga kompaktse akujaama saab sellega siiski ilusti laetud.

Eccoflow ja mõned teised tootjad näitasid ka salvestussüsteeme, kus saab ühendada laadimislahenduse külge mitu erinevat akukomplekti.  Niimoodi saab elada üle kas pikema elektrikatkestuse või hoopis laadida akud täis soodsama hinnaga tundidel, ning  kasutada siis kallima hinnaga ajal akusse salvestatud voolu.

Mitmed tootjad pakkusid ka üsna suuri päikesepaneele, mida saab ühendada nende akusüsteemide külge ja nii neid üsna efektiivselt laadida. Sealjuures on need päikesepaneelid piisavalt kompaktsed, et neid saab näiteks suvilasse kaasa võtta. Seljakoti need küll ei mahu, aga ka väiksemasse autosse lähevad suurepäraselt.

Tõenäoliselt toob lähem tulevik meile veel rohkem energiaalaseid uuendusi ja innovatsiooni. Seepärast jälgime põnevusega, milliseid uudseid lahendusi meile varsti pakutakse.