Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   6512222
Kohustuslik väli

neljapäev, 7. jaanuar 2016

Juhend: kuidas kasutada Netflixi?

Vaatame lähemalt, kuidas liituda Netflixiga ning kasutada maailma populaarseimat filmikeskkonda oma arvutis ja erinevates nutiseadmetes.


6. jaanuari õhtul alustas Eestis tegevust Netflix, mis on maailma populaarseim keskkond teleseriaalide ja filmide vaatamiseks. 8 kuni 12 euro eest kuus on igaühel võimalik piiramatus mahus nautida nii Hollywoodi kassahitte, tuntud seriaale kui ka Netflixi poolt loodud saateid ja filme nagu näiteks Narcos, House of Cards, The Ridiculous Six jpt. Netflix on ka ülimalt paindlik teenus – seda saab kasutada näiteks laua- või sülearvutiga, aga ka nutitelefoni, tahvelarvuti, meediaboksi või mängukonsooliga.

Registreerumine


Netflixiga liitumiseks suundu aadressile https://www.netflix.com/ee/ ning alusta oma tasuta proovikuud. Esimese sammuna tuleb sul valida endale meelepärane teenuspakett. Soodsaim tellimus maksab 7,99 eurot kuus ning selle eest saab vaadata standardkvaliteediga (480p) saateid ja filme ühel ekraanil. Juba 9,99-eurose kuutasu eest pakub Netflix oma sisu Full HD kvaliteediga ning samaaegselt saab teenust nautida juba kahel ekraanil (näiteks arvutis ja nutitelefonis). 11,99-eurone Premium pakett avab aga ligipääsu juba Ultra HD sisule – see on parim variant neile, kes omavad mõnd 4K televiisorit, kuna pildikvaliteet on sel juhul Full HD-st lausa neli korda parem.

Liitumiseks sisesta e-maili aadress, vali omale turvaline parool ning jätka. Järgmisel lehel küsitakse makseandmeid – hetkel saab teenuse eest tasuda kas PayPali või enamlevinud krediitkaardiga (Visa, MasterCard, American Express), kuid raha tuleb maksta alles prooviperioodi lõpus. Seega, kui sa liitud Netflixiga 7. jaanuaril, on esimene maksepäev alles 7. veebruaril. Vahepealsel ajal on sul võimalik teenust proovida ning kui see sulle ei sobi, saad sa Netflixist loobuda.

Profiilid


Kui peres on rohkem kui üks Netflixi kasutaja, siis on mõistlik igale vaatajale oma profiil luua. Nii oskab Netflix soovitada just Sinu maitsele sobivaid filme. Profiili loomiseks tuleb vaid sisestada oma nimi ja valida vähemalt 3 filmi, mis sulle meeldivad. Selle põhjal koostab Netflix sulle virtuaalse filmiriiuli, mille valik põhineb Sinu eelistustel.


Arvuti

Arvutis (Mac ja PC) saab Netflixi vaadata enamiku populaarsete brauseritega. Selleks tuleb vaid minna aadressile www.netflix.com/ee ning logida sisse oma kasutajakontoga. Maksimaalne kvaliteeet, millega arvutis Netflixi vaadata saab, sõltub kasutatavast brauserist: Internet Exploreri, Edge ja Safari puhul on selleks Full HD ehk 1080p. Chrome'i ja Firefoxi kasutades aga 720p. Netflixi poolt ametlikult toetatud brauserid on:

  • Google Chrome versioon 37 või uuem, alates Windows XP SP2 või Mac OS X 10.6 Snow Leopard.
  • Internet Explorer 11 alates Windows 8.1.
  • Microsoft Edge Windows 10-l.
  • Mozilla Firefox versioon 42 või uuem alates Windows Vistast.
  • Opera versioon 33 või uuem alates Windows Vista SP2 või Mac OS X 10.9 Mavericks.
  • Safari Mac OS X 10.10 Yosemite alates kõikidest 2012. aasta Macidest.

Windows 10 jaoks on Microsofti rakendustepoes olemas Netflixi äpp.


iPhone ja iPad
Apple’i nutiseadmetele on võimalik alla laadida ametlik Netflixi rakendus, millega saad nautida Netflixi nii WiFi- kui ka mobiilivõrgus.
Mobiilse andmeside kasutamisel pea aga meeles, et videote vaatamine on väga andmemahukas tegevus, mis tähendab, et igakuine andmeside limiit võib Netflixi kasutamisel väga kiiresti täituda.
Laadi omale iPhone’i/iPad’i rakendus siit

Android tahvelarvuti või telefon

Androidiga mobiilsete seadmete jaoks saab Google Play poest alla laadida ametliku Netflixi äpi. Teenuse kasutamiseks piisab vaid äpi käivitamisest ja oma kasutajakontoga sisse logimisest.

Kuna Netflix järgib hoolikalt autoriõigustest kinni pidamist, siis ei pruugi äpp töötada nii-öelda rooditud telefonidel ning mõnest muust regioonist (näiteks Aasiast) mitteametlikult Eestisse toodud mudelitel.

Kui koduses WiFi võrgus on sisse lülitatud ka teleriga ühendatud Google Chromecast, ilmub Netflixi Androidi rakenduses nähtavale ikoon, millele vajutades saab mugavalt suunata hetkel mängiva video Chromecasti kaudu teleri ekraanile.

Laadi omale Androidi rakendus siit

Androidiga meediapleierid

Ametlikult toetatud Androidiga meediapleieritele on tootja poolt paigaldatud spetsiaalne versioon Netflixi äpist, millele on lisatud puldiga juhtimise tugi.
Teenus ei pruugi tomida meediapleieritel, mis ei ole Netflixi poolt ametlikult toetatud.

Apple TV (3. põlvkond)

Tänu heale hinnale on kolmanda põlvkonna Apple TV üks paremaid seadmeid Netflixi nautimiseks suurel ekraanil. Vastav ametlik rakendus on igasse Apple TV-sse juba eelinstalleeritud ning teenuse kasutamiseks ei jää üle muud, kui leida üles Netflixi rakendus Apple TV koduekraanilt ning teenusesse sisse logida. Juhul, kui Netflixi ikoon koduekraanilt puudub, tuleb Apple TV taaskäivitada või valida seadme regiooniks USA.

Apple TV (4. põlvkond)

Ka uuele, puutetundliku puldiga Apple TV-le on Netflixi rakendus juba tehases paigaldatud. Teenuse kasutamiseks tuleb käivitada Netflixi rakendus ning sisse logida. Juhul, kui Netflixi ikoon koduekraanilt puudub, tuleb Apple TV taaskäivitada või valida seadme regiooniks USA.

Xbox 360 ja Xbox One

Microsofti mängukonsoolidele Xbox One ja Xbox 360 saab Netflixi äpi alla laadida menüüs olevast „Apps“ jaotusest. Selleks, et laadida Xboxile äppe, pead olema Xbox Live kontoga sisse logitud. Harilikult on Netflix kohe jaotuse „Apps“ esilehel suure bännerina nähtaval. Juhul, kui bännerit esilehel ei ole, leiab äpi kas „Video“ alamjaotusest või kirjutades otsingukasti sõna „Netflix“. Kui varem oli Xboxil videoteenuste kasutamiseks vajalik tasuline Live Gold liikmelisus, siis nüüd on enamik videoäppe alla laetavad ka tavalise, tasuta kasutajakontoga. Alla laaditud Netflixi äpi kasutamine on väga sarnane teiste platvormidega.

PlayStation 3

Liigu koduekraanil „TV/Video Services“ jaotusesse, vali Netflixi ikoon ja käivita rakendus. Juhul, kui Netflixi rakendus pole nähtaval, ava PlayStation Store ning liigu järgnevalt: Apps > Movies/TV > Netflix. Rakenduse laadimiseks vajuta nupul „Download“. Nüüd saad koduekraanilt minna „TV/Video Services“ jaotusesse ning Netflixi käivitada.

PlayStation 4

Koduekraanilt liigu „TV & Video“ sektsiooni ning vali Netflixi ikoon. Seejärel vajuta Download nupul, misjärel Netflixi alustab laadimist. Juhul, kui Netflixi ikoon ei ole nähtaval, ava PlayStation Store, liigu rakenduste (Apps) jaotusesse, vali Movies/TV ja Netflix ning vajuta „Download“. Pärast rakenduse allalaadimist saad selle käivitada „TV & Video“ jaotusest ning oma kontole sisse logida.

Head vaatamist!