Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

teisipäev, 16. aprill 2024

Parimad rõivaaurutid - kuidas teha õige valik?

Rõivaauruti, auruga triikraud või hoopis triikimiskeskus? Saa teada, mis võiks olla parim valik just sulle.

Mees seisab elutoas ja triigib pesu Tefal lxeo Power triikimiskeskusega

Triikimine võib tunduda tüütu kohustusena, kuid õige triikimisseadme abil muutub see meeldivaks või suisa teraapiliseks tegevuseks. Kuid kuidas valida parim rõivaauruti, aurutriikraud või hoopis triikimiskeskus, mis kaotaks riietelt kortsud võimalikult lihtsa vaevaga?

Selles artiklis tutvustame erinevaid triikimismasinaid, nende funktsionaalsusi ja olulisi valikukriteeriume, mis aitavad sul leida just sinu elustiilile ja vajadustele sobiva.

Triikimismasinate tüübid?


Sobiva triikimissüsteemi valimine sõltub paljuski riiete materjalist, mida soovid triikida, pesukogusest ning ka hoiustamise ruumi suurusest.

Triikimiskeskus

Kui sa triigid nädalas rohkem kui üks tund või sul on suur pere, mis tähendab suuremaid pesukoguseid, siis võiks sulle sobida triikimiskeskus. Ideaalne ka voodipesude triikimiseks. Triikimiskeskusel on võimas vee aur, mistõttu kulub triikimisele vähem aega ja tänu suurele veepaagile, ei pea seda nii tihti täitma. Ka ei pea triikraua talda edasi tagasi liigutama, mis väsitab rannet, sest tänu võimsale aurule, muutub ka paksem kangas juba ühe lükkega sirgeks.

Triikimiskeskus võib tunduda esmapilgul suur ja raske, kuid tegelikult on sellega triikimine sama lihtne ja kerge kui tavalise triikrauaga. Samuti ei vähene triikimispind, sest triikimiskeskuse saab asetada triikimislaua kõrvale põrandale. Hea valik on näiteks Philipsi triikimissüsteem Philips PerfectCare 9000, mille ActiveSense’i tehnoloogia aitab sisseehitatud kaamera ja tehisintellekti abil tuvastada, mida parasjagu triigid – seade kohandab vastavalt sellele temperatuuri ja auru koguse. Philips PerfectCare 9000 kiire jahutussüsteem tagab, et ka kõige õrnemad kangad ei saaks põletusjälgi. Lisaks kaalub see vähe ja SteamGlide Elite roostevabast terasest tald on ülihea libisemisega ja kriimustuskindel.

Mees seisab akna juures ja aurutab maast laeni kardinaid Tefal Perfect Care 9000 triikimiskeskusega

Miks valida triikimis- ja aurukeskus Tefal Ixeo Power?

Tefal lxeo Power triikimiskeskus sobib eelkõige neile, kes triigivad iga nädal rohkem kui ühe tunni, näiteks suured pered. Ehkki seade tundub suur, on komplekti kuuluv triikraud tavalise suurusega ning triikimiskeskuse saab asetada näiteks põrandale. Tegemist on kõik ühes triikimis- ja aurukeskusega rõivaste hoolduseks, mida on mugav ja lihtne kasutada.

 • Smart Board. Seade ei vaja triikimislauda. Kolme asendiga nutikas laud on triikimiseks ergonoomiline ja mugav.
 • Kõrgsurve tehnoloogia tagab parima tulemuse tänu eriti võimsale aurule ning eemaldab riietelt ka kõige kangekaelsemad kortsud.
 • Ideaalne kardinate ja pehme mööbli aurutamiseks, sest veepaak on suur ja tööaeg pikem. Masina saab lauast eraldada, et oleks mugavam vertikaalselt aurutada (näiteks kardinaid).
 • Mahukas veepaak. 1100 ml veepaak võimaldab seadet muretult kasutada.
 • Hävitab kuni 99,9 protsenti bakteritest.
 • Kiire soojenemine. Seade soojeneb vaid 70 sekundiga – ideaalne igapäevaseks kasutamiseks ja viimase hetke silumiste tegemiseks.

Aurukeskus

Kui sa triigid vähe või oled pigem kiire eluviisiga võiks sulle sobida hoopis aurukeskus Seade on valmis vähem kui minutiga ja ei vaja triikimislauda, ega suurt ettevalmistust. Ideaalne hommikul kui on tarvis kiirelt mõni särk ära triikida. Sobib ka õrnadele kangastele, millel on peal litrid ja kummist pildid, mis ei talu suurt kuumust. Aurukeskusega on kerge triikida kardinaid, või steriliseerida madratseid ja mööblit. Sobib ka riiete värskendamiseks ebameeldivatest lõhnadest ilma, et peaksid riiet pesema.

Euronicsis on müügil nii lauaga aurukeskused kui ka ilma lauata aurukeskused. Ilma lauata seadme puhul tuleb riideese riputada riidepuule, tõmmata pingule ja aurutada. Sealjuures tuleb olla ettevaatlik, et mitte auru enda poole suunata. SteamOne aurukeskus on ideaalne valik kui soovid kompaktset ja stiilset aurukeskust erinevat tüüpi kangastele. Lauaga aurukeskuste puhul saab aga laua asetada erinevate nurkade alla ja nii pääsed ligi ka keerulisematesse kohtadesse nagu varrukad.

Kui aga triikimine pole üldse sinu jaoks, siis võiks sinu valik olla Tefal Care For You rõivaauruti. Tegemist on automaatse rõivaauruti ja desinfitseerijaga, mis lisaks kortsudele eemaldab ka kuni 99,99 protsenti bakteritest ja ebameeldivatest lõhnadest. Kolm riideeset saavad sirgeks kõigest 10 minutiga ja tugevamate kortsude korral 30 minutiga.

Käsiauruti

Kui reisid tihti või sõidad nädalavahetuseks kodust eemale ja pakid kaasa kortsuvaid riideid, siis võiks olla sinu valik käsiauruti. Seade on kompaktne ja kerge kaasas kanda, ning riided saavad sirgeks vaid loetud minutitega. Lisaks saad eemaldada ebameeldivaid lõhnu, viiruseid ja baktereid. Käsiauruti ei sobi voodipesude või horisontaalselt triikimist vajavate kangaste triikimiseks. SteamOne reisi aurukeskus on piisavalt võimekas, et eemaldada riietelt kortsud vaid mõne minutiga. Lisaks on seade kasutusvalmis juba 30 sekundiga ehk jõuad igas olukorras kleidi või pintsaku kiirelt üle triikida.

Avatud reisikohver, mille sees on SteamOne käsi reisiauruti

Triikraud

Kui sa eelistad kõige klassikalisemat ja harjumuspärast seadet, siis vali triikraud. Kallimatel triikraudadel on paremini libisevad tallad, suuremad veepaagid ja temperatuur ning aur on tallal ühtlasemalt jaotunud. Nii ei ole ohtu, et kõrvetad kangast ning triikimisele kuluv aeg on palju lühem.

Eriti head on triikrauad, kus triikraua ninaosasse on koondunud palju auruauke, sest enamus täpsest triikimisest nagu lukud ja nööpide vahed tehakse triikraua ninaga.

Triikraua puhul peab arvestama, et nendel on väiksem paak kui näiteks triikimiskeskusel, mistõttu suurema pesukoguse korral peab paaki tihemini täitma. Kallimatel triikraudadel on olemas ka automaatne aurufunktsioon, mis tähendab, et triikraual puudub klassikalune kuumuse reguleerimise võimalus ning kogu triikimine tehakse ära auruga. Sarnaneb see triikimiskeskusele, kuid on mõeldud kasutamiseks koos triikimislauaga.

Kuidas õigesti triikida?

Kui triikraua sees olev vesi tilgub kangale, siis lase seadmel kauem soojeneda. Aurukanalid ei ole veel piisavalt soojenenud ja tekib kondensvesi. Aitab temperatuuri tõstmine.

Kui triikraud triikimise ajal ära jahtub, siis ilmselt on tegemist automaatse väljalülitusega. Kui seadet ei ole paar minutit kasutatud, lülitub sisse ülekuumenemise kaitse ja seade lülitub välja. Libista triikraua talda üle laua ja seade lülitub uuesti sisse.

Kui sa ei soovi ära kõrvetada pildiga riiet, siis keera see pahupidi ja triigi madala kuumusega. Hea on ka kasutada lihtsalt vertikaalset auru, hoides riideeset riidepuu peal.

Kuidas valida sobiv triikimismasin?

Triikimise töö teeb tänapäeva seadmetes peamiselt ära aur, mitte pressimine ja temperatuur, nagu varem. Mida võimsam on masin, seda rohkem on tal võimekust auru toota. Sobiva seadme valimisel tuleks lähtuda eelkõige oma vajadusest ja elustiilist. Enne ostu mõtle enda jaoks läbi järgmine:

 • Kui tihti sa triigid?
 • Mis tüüpi riideid ja kangaid sa kõige tihemini triigid?
 • Kui palju on sul kodus ruumi? Näiteks triikimissüsteemid ja -keskused vajavad rohkem ruumi.
 • Kas oled liikuva eluviisiga ja reisid sageli?
 • Kui oluline on sinu jaoks auru võimsus ja masina soojenemise kiirus?
 • Kui suur on sinu pere? Mida rohkem on rõivaid, seda suurem võiks olla seadme veepaak.
Vaata ka video, kus on lühidalt välja toodud, mida tasuks teada rõivaaurutajate valimisel.Parim triikimisseade on see, mis muudab sinu pere jaoks rõivaste hoolduse võimalikult muretuks. Näiteks kui triigid peamiselt suuri esemeid, nagu voodipesu ja kardinad, vali triikimiskeskus. Kui aga kodus ruumi napib ja triigid aeg-ajalt vaid särke, piisab ka aurukeskusest või tavalisest triikrauast. Reisimiseks vali käsiauruti. Kui soovid lahendust, mis teeb triikimise sinu eest ära, siis vali Tefal care For You auruti.

Tutvu kõikide triikraudade, rõivaaurutite ja triikimiskeskustega ja leia endale parim seade, mis muudab triikimise sujuvaks ja meeldivaks ajaviiteks.

Kui endiselt kõhkled oma valiku osas, siis võta meiega ühendust või pöördu lähimasse Euronicsi kauplusesse ning meie abivalmis klienditeenindajad aitavad sind meelsasti sobiva valiku tegemisel.