Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 29. aprill 2024

Garmin Lily 2 ülevaade – parim nutikell naistele?

Kas Garmin Lily 2 nutikella soovitustest on ka päriselt kasu, saad teada meie nädalase testi tulemustest.

Naine teeb muru peal joogat ja kannab Garmin Lily 2 nutikella


Palju räägitakse, kuidas nutikell sinu elu paremaks muudab. Näiteks võib see motiveerida sind rohkem liikuma või oma unerežiimi üle vaatama. Kuid mis saab siis, kui võtad kella soovitusi kuulda ja teed oma elustiilis reaalseid muudatusi? Tegime Garmin Lily 2 naiste nutikellaga nädalase eksperimendi ja tulemus oli üllatav!

Garmin Lily 2 nutikell naistele

Garmin Lily 2 on trendikas nutikell naistele, mis aitab tervisenäitajatel pilku peal hoida ja suurendada igapäevast aktiivsust.

Garmin Lily 2 nutikella disain ja ekraan

Mugav ja kerge naiste nutikell

Garmin Lily 2 nutikellal on õhuke korpus ja kauni mustriga sihverplaat. Kuna kell on kerge, peene 11-17,5 cm silikoonist rihmaga ja vaid 35 mm suuruse sihverplaadiga, sobib see ideaalselt ka väiksemale käele. Garmin Lily kellarihmasid saab väga lihtsasti vahetada ka vastavalt meeleolule.

Puutetundlik ekraan

Garmin Lily 2 aktiveerub kerge puudutusega või randme pööramisega. Sellega on mugav liikuda erinevate vahelehtede (päeva aktiivsuse statistika, tervisenäitajad jne) vahel sõrmega libistades.

Naine istub laua taga ja tal on käes telefon ning randmel Garmin Lily 2 nutikell

Garmin Lily 2 nutikella veekindlus ja aku kestvus

Kella veekindlus

Garmin Lily 2 nutikella veekindlus on kuni 5AMTM/50m ehk kannatab vihmapiiskasid, dušši all käimist, pritsmeid ja ka basseinis ujumist.

Garmin Lily 2 aku kestvus

Garmin Lily nutikella aku kestab kuni 5 päeva. Aku kestvus sõltub kella kasutusest, näiteks kui palju sa trenni teed või kas Pulse Ox sensor töötab ainult uneajal või ööpäevaringselt jne.

Garmin Lily 2 aktiivsuse jälgimine ja treening

Naiste nutikell Garmin Lily 2 loendab samme, läbitud vähemaad, mõõdab sinu pulssi, hapnikutarbimist ja stressitaset ning jälgib unekvaliteeti. Kuna kell on naistele mõeldud, siis ei puudu ka naiste tervisejälgimise funktsioonid nagu menstruaaltsükli- ja raseduse jälgimine. Lisaks on kellal erinevad treeningufunktsioonid.

Vedeliku tarbimise jälgimise funktsioon

Garmin Lily 2 annab sulle märku kui sinu päevane veejoomine on liiga väike.

Vormisoleku vanuse kuvamise funktsioon

Lily 2 hindab kui heas vormis sa oled võrreldes su tegeliku vanusega. Kell kasutab vormisoleku vanuse kuvamiseks teavet, nagu kehamassiindeks (BMI), puhkeaja pulsisageduse andmed ja intensiivse aktiivsuse andmed. Funktsiooni kasutamiseks tuleb esmalt rakenduses Garmin Connect seadistada oma profiil.

Nutitelefoni märguanded

Garmin Lily 2 toetab kõiki põhilisi nutitelefoni märguandeid nagu sissetulevad kõned ja sõnumid, sotsiaalmeedia kanalite teavitused, äratus jne.

Garmin Lily 2 ühilduvus nutiseadmega

Ühilduvus nutiseadmega

Garmin Lily 2 nutikell ühildub nii Android kui iOS seadmega. Ei toeta aga viipemakseid.

GPS ühenduvus

Garmin Lily 2 nutikellal puudub integreeritud GPS, kuid ühendub siiski hästi telefoni GPS infoga, mis eeldab telefoni kaasas kandmist.Kas Garmin Lily 2 nutikell on hea tervise jälgimiseks?

Et veenduda Garmin Lily 2 nutikella headuses, viisime läbi eksperimendi, järgides kella soovitusi nii hästi kui võimalik, et näha, kas ja kuidas see enesetundele mõjub.

Sammude lugemine Garmin Lily 2 nutikellaga

Naiste nutikell Garmin Lily 2 loeb igapäevaselt samme, mõõdab põletatud kaloreid ning hoiab silma peal südametööl, vere hapnikusisaldusel ja stressitasemel.

Sammude algoritm suurendab või vähendab sammude eesmärki vastavalt sinu igapäevasele liikumisele. Mida aktiivsem sa oled, seda suurem on eesmärk järgmisel päeval. Kella maksimaalne eesmärk on 30 000 sammu päevas.

Lauriina (Kodugeenius portaali ajakirjanik) - esimene väljakutse ootas mind ees seoses liikumisega – istuva töö tõttu samme eriti kokku ei tule. Varasemast olin võtnud endale eesmärgiks teha keskmiselt 5000 sammu päevas, kuid Lily 2 pani juba esimesel päeval paika üle 7000 sammu ja sealt edasi see arv aina kasvas, kuniks algoritmi poolt ette seatud 8000 selle lõpetas.

Sammude eesmärgi suurenemine lisas aga meeldivat adrenaliini ja motiveeris päevakava üle vaatama, et leida võimalusi rohkem liikumiseks.

Saan kinnitada, et keskmine sammude arv eksperimendi käigus suurenes: kui varasemalt oli see 4000–7000 päevas, siis nüüd pigem 5000–8000.

Kui täpne on Garmin Lily 2 sammude lugemisel?

Lauriina - võrdlesin ühel päeval iPhone Health äpi ja nutikella sammude arvu. Kell näitas, et tegin 6222 sammu ja äpp 5668 sammu. Kui võtta arvesse fakti, et telefon ei ole kogu aeg kaasas, siis tunduvad Garmini andmed igati tõesed.

Stressi jälgimise täpsus Garmin Lily 2 nutikellaga

Lisaks pulsi- ja hapnikusisalduse mõõtmisele, hoiab Lily 2 pilku peal ka sinu stressitasemel skaalal 0–100, kus 0–25 on puhke olek, 26–50 madal stressitase, 51–75 keskmine stressitase ja 76–100 on kõrge stressitase.

Lauriina - usk selle funktsiooni toimimisse tekkis hetkel, mil tegelesin ühe oma hobiga, pokkeriga. Enne olin selles osas pisut skeptiline.

Olin parasjagu mängimas mängu, kus tuli langetada oluline otsus. Seepeale andis kell märku, et minu stressitase on tavapärasest kõrgem ja tuleks teha paus koos mõne minutilise hingamisharjutusega.

Kohe pärast mängu järgisingi kella ettekirjutusi: hingasin sisse, hoidsin hinge kinni, hingasin välja ja hoidsin hinge natuke kinni. Mõju oli üllatav! Poleks iial osanud arvata, et enne seda n-ö stressis olin, kuid kinnitan, et pärast pisikest mediteerimist oli olemine tunduvalt rahulikum.

Taolisi “mediteerimisehetki” tuli nädala jooksul teha veelgi, kuid juba praegu, mõni nädal hiljem, saan öelda, et neid on jäänud vähemaks ja viimastel päevadel polegi ette tulnud.

Naise käsi, mille randmel on Garmin Lily 2 nutikell

Garmin Lily 2 Fitness Age funktsioon

Lisaks stressitaseme jälgimisele on Lily 2-l veel üks põnev funktsioon – “Fitness age” (ee vormisoleku vanus), mis annab hinnangu sellest, kui heas vormis sa oled võrreldes oma tegeliku vanusega.

Lauriina - olen 26, kuid kui ma kella esimest korda käele panin, siis näitas see, et olen 30,5 ja eesmärk oleks saada see 22 juurde.

Selleks, et saaksin oma vormisoleku vanuse allapoole tuua, andis kell neli soovitust:
  • vähenda kehamassiindeksit.
  • rohkem kõrgema intensiivsusega päevi (pulss 70–85 protsenti minu maksimaalsest pulsisagedusest);
  • vähemalt 150 minutit kõrgema pulsiga liikumist nädalas.
  • alanda puhkepulssi.
Hakkasin siis rohkem liikuma, kauem magama ja toidulauda üle vaatama. Panin menüüsse ohtralt puu- ja köögivilju, suurendasin veetarbimist (1,5 liitrit päevas) ja käisin kaks korda päevas kiirkõndi tegemas.

Selle tulemusena võtsin nädalaga 900 grammi kaalust alla ja sain vormisoleku vanuse pool aastat nooremaks – imeline!

Miks on Garmin Lily 2 hea?

Lauriina - olen nüüd kella kasutanud peaaegu kolm nädalat ja muutusi on olnud rohkem kui üks. Siin on mõned olulisemad.

Parem uni. Hakkasin jälgima, kui palju veedan öö jooksul REM, kerge ja sügava une faasides. Kui veel paar nädalat tagasi oli sageli REM või sügava une defitsiit, siis nüüd on kell mu unerežiimiga palju sagedamini rahul. Olen jälginud, et läheksin magama enam-vähem samal ajal (alati see ei õnnestu) ega sööks kaks tundi enne voodisse heitmist. Märkasin, et kui jäin magama enne keskööd, olin järgmisel päeval palju energilisem ja ka une kvaliteet oli hoopis teine.

Vähem stressi. Olen teadlikult võtnud aega liikumiseks ja kvaliteetseks uneks. Tunnen, et see on mõjunud positiivselt minu keskendumisvõimele ja enesetundele – ja ka Lily soovitatud hingamispausid on aina haruldasemad!

Rohkem liikumist. Suurema osa ajast püüan täita sammu-eesmärki. Pea alati olen võtnud arvesse ka kella soovitust end liigutada, kui olen liiga kauaks end arvuti taha unustanud.

Garmin Lily 2 sobib ideaalselt naisele, kes soovib parandada oma füüsilist aktiivsust ja üldist heaolu, sest kell jälgib ja analüüsib erinevaid aktiivsuse ja tervisenäitajaid nagu sammud, pulss, hapnikusisaldus veres, une kvaliteet jne.

See kerge ja naiselik nutikell sobib ideaalselt ka väiksema randmega käele.

Garmin Lily 2 jälgib suurepäraselt sinu jooksmist, kõndimisi ja rattasõite eeldusel, et sul on kaasas ka telefon GPS ühenduseks. Tõsisem spordiharrastaja, kes soovib saada personaalseid juhiseid, füüsilise aktiivsuse analüüse ja jätta samal ajal telefoni koju, võiks vaadata pigem Garmini teisi kellamudeleid, kuna Garmin Lily 2 keskendub pigem tervisenäitajatele kui tõsisele spordile.

Kui sa ei ole oma valikus kindel, siis loe ka, kas valida nutikell või aktiivsusmonitor või pea nõu meie asjatundlike spetsialistidega.