Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

reede, 15. märts 2024

Nutikell või aktiivsusmonitor: kumb sobib just sulle?

Saa teada, kuidas valida just sulle sobiv kell. Lisaks ülevaade uutest nutiseadmetest.

Nutikell Garmin Lily 2 naise käe randmel


Eemalt vaadates võib tunduda, et aktiivsusmonitor ja nutikell on justkui üks ja sama. Mõlemad loevad samme, edastavad märguandeid ja jälgivad pulssi. Kuid lähemalt uurides selgub, et need erinevad üksteisest kui öö ja päev. Kuidas siis leida kell, mis just sinu elustiiliga sobib?

Mida soovid nutiseadmega jälgida?

Esimene samm nutiseadme valimisel on analüüsida oma eesmärke. Kas oled tervisesportlane, kellele meeldib oma tervisenäitajatel silma peal hoida? Või hoopis kaalulangetaja, kes tahab sammulugeja abil veenduda, et sammude eesmärk sai ikka päeva lõpuks täidetud. Või oled hoopis täielik nutifänn, kes ihkab, et kell oleks justkui pisike telefon sinu randmel, millega helistada, maksta ja sõnumeid saata?

Aktiivsusmonitor – parim valik alustajale

Aktiivsusmonitor on lihtne sportliku välimusega nutiseade. See on hea valik neile, kes fitnessimaailmas oma esimese samme teevad. Üldjuhul on need varustatud lihtsamate funktsioonidega, andes ülevaate näiteks astutud sammudest, kulutatud kaloritest, läbitud vahemaast ja pulsist. Fitbiti aktiivsusmonitorid analüüsivad lisaks ka sinu und ja nende “smart wake up” funktsioon äratab sind soovi korral üles unetsoonis, kus see on sinu jaoks kõige kergem. Aktiivsusmonitoride minimalistlik disain teeb neist ideaalse kaaslase inimesele, kes on pidevalt liikvel ning kes hindab vastupidavust ja mugavust. Lisaks kestab aku nii hästi, et võid laadimise päevadeks unustada.

Nutikell – pisike telefon sinu randmel

Nutikellad on ajas märkimisväärselt arenenud. Tegemist on justkui pisikese telefoniga, mille saad mugavalt jõusaali või kasvõi basseini kaasa võtta. Ole kursis meilide, kõnede ja sõnumitega. Salvesta oma liikumine GPS-iga ja naudi lemmikmuusikat. Kõik see on vaid ühe puudutuse kaugusel!

Sarnaselt aktiivsusmonitoridele annavad nutikellad ülevaate sinu tervise näitajatest, alates pulsist kuni stressitaseme analüüsini välja. Kuid kogu selle mugavuse ja nutikusega käib kaasas üks pisike miinus – kella tuleb tihemini laadida ja mõne puhul suisa iga päev.

Nutikellade disain on rohkem “päris kella” sarnane, sobides nii kohtingule kui trennisaali. Loe ka, kuidas valida nutikella.

Spordikell – neile, kelle jaoks liikumine on nr 1

Spordikell, nagu nimigi ütleb, on suurepärane valik spordientusiastile, kes ei hooli kella disainist, vaid selle funktsioonidest ja praktilisusest. Need sarnanevad paljuski nutikelladele, kuid on tunduvalt sportlikumad ja robustsemad. Enamasti on need ka veekindlad ja pulsivöö toega. Spordikella puhul ei saa üle ega ümber aku kestvusest, eriti kui tegeled kestvusaladega. Näiteks kui tahad olla kindel, et kell maratonil pilti tasku ei viskaks, tasub vaadata Garmini ja Polari poole. Ja päikese laadimisega Garmin Instinct Solar võimaldab sul suisa paarinädalast matka nautida, ilma et peaksid laadimise pärast pead vaevama.

Nutiseadme ühilduvus loeb

Kõige parem on, kui sinu nutikell on sama tootja oma, mis telefon. Näiteks kui oled Apple austaja, vali oma randmele Apple Watch. See tagab, et telefoni ja kella koostöö on sujuv ega tekita soovimatut peavalu.

Ristühilduvus võib olla problemaatiline. Samuti tuleb arvestada, et näiteks Apple Pay toega nutikell ei toimi Androidiga ja vastupidi – kui sul on Apple ja kasutad Samsungi kella, ei saa sa kellaga mugavalt ostude eest tasuda.

Mees jooksmas Garmin Forerunner 165 randmel

Parim nutikell aastal 2024 - uued tulijad

Kui oled naine ja uue nutikella otsinguil, siis võiksid piiluda Garmin Lily 2 poole. See 2024. aastal lansseeritud naiselik ja elegantne kell sobib suurepäraselt igapäevaseks kandmiseks. Erinevad funktsioonid, nagu sammulugeja ja une jälgimine, toetavad sinu aktiivset elustiili. Kell, mis on sportlike omadustega, kuid samas stiilne.

Sportlik mees võib aga õige trennikaaslase leida Garmin Forerunner 165 näol. See jooksjatele mõeldud GPS-nutikell on loodud toetama sind iga ilmaga. Veekindlad nupud võimaldavad seda kasutada nii treeningsaalis kui kasvõi basseinis. Lisaks reageerib kell ka siis, kui kannad kindaid. Ja 11 päeva kestev aku ning igapäevased treeningsoovitused viivad sinu aktiivsuse kindlasti uuele tasemele!

Kui soovid kompaktset ja lihtsat kella, mis sind eesmärkide täitmisel toetaks, siis on Samsung Galaxy Fit3 aktiivsusmonitor just sulle loodud! See on loodud vähenõudlikule terviseteadlikule inimesele, kes soovib lihtsalt suurendada aktiivsust ja hoida oma elustiilil silma peal. Ei midagi üleliigset, just see, mida vajad!

Vali kell, mis sobib sinu iseloomuga

Parim nutiseade on selline, mis sarnaneb sinu iseloomu ja elustiiliga. Kui soovid olla kogu aeg ühenduses, on sinu parimaks kaaslaseks nutikell. Kui oled aktiivne spordiharrastaja, on sinu parimaks kaaslaseks spordikell. Kui aga hindad spordi tegemist ilma üleliigse mürata, siis on just aktiivsusmonitor sinu jaoks see õige. Vali enda jaoks sobiv kell siit.