Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 25. märts 2024

Miks on vaja puhastada fööni filtrit ja kuidas seda teha?

Samm-sammuline juhend fööni filtri koduseks puhastamiseks ja hooldamiseks.

Fööni filtri puhastamine


Föön kuumeneb tihti üle ja lakkab mõneks ajaks töötamast? Föön ajab välja ebameeldivat kärsa haisu? Suure tõenäosusega tuleneb see fööni filtrist, mis on tolmu või juuksehooldusvahendite tõttu ummistunud. Järgnevalt saad teada, miks on vaja puhastada regulaarselt fööni filtrit ning kuidas seda teha lihtsalt ja kiirelt koduste vahenditega.

Miks on vaja puhastada fööni filtrit?

Fööni filter kogub aja jooksul mustust, tolmu ja juukseosakesi, mis võivad takistada fööni õhuvoolu liikumist. Kui õhk ei saa vabalt liikuda võib tekkida ülekuumenemine. Ummistunud filter vähendab ka seadme efektiivsust, mistõttu pead juukseid kuivatama tunduvalt kauem kui puhta filtriga. Lisaks tõuseb energiakulu, sest fööni mootor peab rohkem koormust rakendama.

Et vältida fööni ülekuumenemist ja suuremat koormust mootorile, tuleks filtrit regulaarselt puhastada. Nii pikendad fööni eluiga ja jõudlust.

Nutikatel föönidel nagu GA.MA iQ2 on peal ka meeldetuletused filtri puhastamiseks ja automaatne puhastus, mis paneb mootori turbiini vastupidises suunas pöörlema, aidates filtreid sügavuti puhastada.

Kuidas puhastada fööni filtrit?

Enamus föönidel käib filter, mõnel ka kaks filtrit puhastamiseks ära. See võiks olla ka üks ostukriteeriume. Fööni puhastamiseks läheb sul tarvis pehmet harja (meigipintsel, hambahari), mikrokiudlappi ja vett. Enne kui hakkad fööni puhastama, eemalda see alati vooluvõrgust ja järgi järgmisi samme:

  • Eemalda filter. Enamikul föönidel on tagaosas eemaldatav filter või filtrivõre. Keera filter või filtrivõre ettevaatlikult lahti (enamasti vastupäeva).
  • Eemalda tolm ja mustus. Kasuta pehmet harja, olgu selleks siis meigipintsel või hambahari ning hõõru õrnalt mustust maha. Puhasta ka fööni sisemus niipalju kui sinna ligi pääsed, kasutades harja või lappi. Kui filter on väga must, loputa see põhjalikult sooja veega.
  • Kuivata filter. Kui kasutasid puhastamisel vett, siis enne filtri tagasiasetamist kuivata see põhjalikult mikrokiudlapiga ära.
  • Aseta filter tagasi. Pärast eelnevaid toiminguid aseta filter või filtrivõre ettevaatlikult tagasi.


Tehes neid samme regulaarselt tagad oma fööni efektiivsuse, väldid ülekuumenemist ning paranduse vajadust. Kui soovid vahetada välja oma vana seadme, siis loe ka kuidas valida fööni, sirgendajat ja koolutajat.