Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

neljapäev, 7. märts 2024

Parim föön, sirgendaja või lokitangid sinu juuste hoolduseks.

Praktilised juhised ja soovitused, kuidas leida just sinu juuksetüübile sobiv juuksehooldustoode.

Fööni, sirgendaja, lokitangide valimine


Ilusate juuste saladus peitub selles, kuidas sa neid hooldad, kuivatad ja stiliseerid. Selles mängivad suurt rolli kvaliteetsed juuksetarvikud.

Parima fööni, sirgendaja või lokitangide valimine, mis vastab just sinu juuksetüübile, võib tunduda alguses keeruline. Kuid, kui sa tead, millele tähelepanu pöörata, muutub valikuprotsess oluliselt lihtsamaks. Kas sinu eesmärk on saavutada kohevad ja säravad juuksed või luua perfektselt sätitud lokid, õige tehnika ja seadme kasutamine tagab parima tulemuse. Siin on mõned praktilised näpunäited, mis aitavad sul valida just sulle sobiva fööni, sirgendaja või lokitangid.

Parim föön – kuidas valida?


Hea fööni valimisel ei tasu lähtuda vaid brändist või hinnast. On ka teisi olulisi kriteeriume, mida kaaluda, enne sobiva mudeli ostmist:

Fööni võimsus on võtmetähtsusega. Mootori tüüp määrab fööni jõudluse - AC- mootorid pakuvad võimsust ja vastupidavust, DC- mootorid on soodsamad ja vaiksemad, samas kui BLDC- mootorid on kerged, vaiksed ja efektiivsed. 1800-2400 W võimsusega föön tagab kiire ja efektiivse kuivatamise, sobides suurepäraselt nii koduseks kui professionaalseks kasutamiseks.

Milline on su juuksetüüp? Haprate, katkevate või kahjustunud juuste puhul eelista fööni, millel saad reguleerida temperatuuri ja õhuvoolu kiirust. Lokkis või laines juuste esiletõstmiseks vali difuusoriga föön.

Kasutuse sagedus on oluline. Kui kasutad fööni tihti või kui peres on kasutajaid rohkem sh erinevate juuksetüüpidega, vali AC või BLDC mootoriga mudel. mis kestab kauem ja pakub rohkem seadistamise võimalusi, et rahuldada iga pereliikme juuksetööbi vajadusi.

Kui aega napib. Kui sa ei soovi föönitamisele liigselt aega kulutada, vali AC mootoriga ioniseeriv föön. AC mootor tagab fööni suurema jõudluse ja samal ajal ka pikema tööea.

Tehnoloogilised uuendused. Näiteks ioonid annavad siledama tulemuse, vähendavad staatilist elektrit. Micro Glitt kaitseb juuste loomulikku keratiini ning hoiab juuksed siledana.

Lisatarvikute olemasolu. Erinevad otsikud võimaldavad kujundada mitmekesiseid soenguid. Peenemad otsikud on soengu kujundamiseks ning difuusor lokkide esiletoomiseks.

Juhtme pikkus. Pikem juhe võib osutuda üsna praktiliseks näiteks suuremates vannitubades või juuksurisalongides.

Käepärasus. Mida kergem föön, seda mugavam kasutada.

Kõik need tegurid aitavad sul teha teadliku valiku just sinu vajadustele sobiva fööni valimisel.

GA.MA iQ Perfetto föön laua peal

Fööni tüübid

Fööne on erinevate võimsuste ja funktsioonidega, et pakkuda parimat hooldust igat tüüpi juustele. On olemas:

Ioonföönid. Sellist tüüpi föönid kasutavad negatiivseid ioone, mis aitavad säilitada juuste niiskuse tasakaalu, vähendades juuste staatilist elektrit ja soovimatut lendlemist. Tulemuseks siledam soeng.

Keraamilised föönid. Sellist tüüpi föönidel on keraamiline küttekeha, mis jaotab kuumust ühtlaselt. See aitab vältida juuste kahjustumist ja tagab kiirema kuivatamise.

Infrapuna tehnoloogiaga föönid. Sellist tüüpi föönid kasutavad infrapunakiirgust, et kuivatada juukseid juuksejuurest kuni otsteni sügavuti ja kiirelt, ilma kahjustamata juuksestruktuuri.

Reisiföönid. Need on kompaktsemad ja kergemad, et oleks hea kaasas kanda.

Professionaalsed föönid. Need föönid on tihtipeale tugevamad ja vastupidavamad, sobides ideaalselt salongidesse. Föönidel on laiem temperatuuride ja kiiruste valik ning on loodud kasutamiseks mitmeid tunde.

Föön-koolutaja. Sellist tüüpi föönid lisaks kuivatamisele ka kujundavad samaaegselt.

Parimad föönid juuksetüübi järgi

Kui sa soovid parandada oma juuste tervist ja sära, siis vali kindlasti föön oma juuksetüübi järgi:

Õhukesed ja katkevad juuksed. Vali keraamiline föön, mis võimaldab temperatuuri ja kiiruse täpset reguleerimist. Näiteks GA.MA DIAMOND CERAMIC ION föön on hea valik, kuna on kerge ja vaikne. Selle keraamiline küttekeha tagab õrna soojuse ning kaks kiiruse ja kolm temperatuuri valikut garanteerivad just sinu juustele sobiva hoolduse. Valera Master Pro 3200 ioonhooldus aitab säilitada juuste niiskuse tasakaalu ja vähendavad staatilist elektrit.

Paksud ja pikad juuksed. Vali võimsa AC mootoriga föön - nii vähendad juuste kuivatamisele kuluvat aega. GA.MA iQ Perfetto föön on ideaalne pikkadele, paksudele või raskesti töödeldavatele juustele, kuna on ülimalt kerge ja võimsa mootoriga. Sellel on 12 erinevat temperatuuri ja kiiruse valikut sobides igale juuksetüübile.

Lokkis või laines juuksed. Vali difuusor otsikuga ja erinevate temperatuuri ja kiiruse valikutega föön. Difuusor aitab lokkidel ja lainetel rohkem esile tulla. Samuti võiks föönil olla ioontehnoloogia, mis aitab elektrit vähendada ning kahjustab vähem juukseid. GA.MA Keratin 3D Therapy Ultra Ion föön ühendab endas Micro Glitt tehnoloogia, mis kaitseb juuste keratiini, ja 3D Therapy Ultra Ion tehnoloogia, mis vähendab kahusust, pakkudes terviklikku hoolitsust.

Parim sirgendaja – kuidas valida?

Sirgendaja peamiseks ülesandeks on muuta juuksed sirgeks ja läikivaks. Küll, aga tasuks enne valiku tegemist mõelda, kas soovid seda kasutada ka lainete või lokkide tegemiseks. Parima sirgendaja valik tuleks teha juuksetüübi järgi, et neid võimalikult vähe kahjustada. Järgnevalt mõned soovitused, millele enne ostu mõelda:

Plaatide kuju ja suurus. Ümarate plaatidega sirgendajad võimaldavad luua kantideta lokke, kitsad plaadid on ideaalsed lühikestele juustele ja lainete loomiseks, samas kui laiad plaadid on mõeldud kiireks sirgendamiseks, eriti paksude ja pikemate juuste korral.

Sirgendaja plaatide materjal. Keraamilised plaadid soojenevad kiirelt ning kaitsevad juukseid liigse kuivamise eest. Turmaliinkattega plaadid vähendavad staatilist elektrit ja tagavad läikivad juuksed. Titaaniumkattega plaadid on kergemad ja vastupidavamad ning soojenevad veelgi kiiremini kui keraamilise kattega plaadid. Eriti sobilikud paksudele ja karedatele juustele.

Milline on su juuksetüüp? Kui juuksed on õrnad ja pigem hõredad, on nende töötluseks mõistlik valida madalam temperatuur. Seega on oluline, et sirgendajal oleks temperatuur reguleeritav. Temperatuuri reguleerimisega mudeleid on vahemikus 120 kuni 235 °C. Kõige madalam temperatuur on piisav väga õhukesele juuksetüübile ja 235 °C paksudele juustele.

Kui tihti sirgendajat kasutad? Igapäevase kasutuse korral vali mudel, millel on reguleeritav temperatuuride valik ning keraamiline kate või ioonhooldus, et neid võimalikult vähe kahjustada.

Palju on peres kasutajaid? Kui peres on mitu kasutajat, siis on samuti oluline temperatuuri valik. Lisaks oleks mõistlik valik ka Nano Silver kattega toode, mis hoiab plaadid puhtana.

Kui palju on sul aega sirgendamiseks? IHT tehnoloogia tagab sirgendaja plaatide kiire ja ühtlase kuumenemise. Eriti vajalik, kui kasutad iga hommik ja teadagi on hommikuti alati kiire.

Millised funktsioonid peaksid sirgendajal olema? Näiteks liikuvad plaadid hoiavad ära juuksekarva kitkumise ning lisaks tagavad kuumuse ühtlasema jaotumise sirgendamisel, keraamiline kate kaitseb juukseid kuivamise eest.

GA.MA X Wide Keration sirgendaja

Parimad sirgendajad juuksetüübi järgi

Õhukesed ja kahjustatud juuksed. Vali sirgendaja, millel on temperatuuri reguleerimise valik ja turmaliinkattega plaadid, mis kiirgavad negatiivseid ioone ja infrapuna soojust, hoides nii juuste niiskust ja läiget. Hea tulemuse saavutad juba madalal kuumusel, seega vähem kahju juustele. Valera SQ Pulsa 200 on hea sirgendaja just õhukestele ja kahjustatud juustele, sest selle liikuvad plaadid hoiavad ära juuste kitkumise ning turmaliinkatega plaadid ja temperatuuri reguleerimise valik kahjustab vähem juukseid.

Pikad ja paksud juuksed. Vali sirgendaja, millel on laiemad plaadid - nii saad korraga sirgendada rohkem juukseid. Kui juuksed on kahjustatud, tasub samuti valida kas turmaliinkatte või titaaniumkattega plaadid. GA.MA keration X-Wide sirgendaja Micro Gritt tehnoloogia parandab juuste väljanägemist ning muudab need pehmemaks, siledamaks ja tugevamaks. Tänu laiadele võnkuvatele plaatidele, saab nendega edukalt ka suuri lokke teha.

Paksud, karedad, kuivad või lokkis juuksed. Vali auruga sirgendaja, mis vähendab kõrgete temperatuuride mõju juustele. Lisaks minimeerib sirgendamise ajal tekkiv aur hõõrdumist juuste ja plaatide vahel, vähendades staatilist elektrit ning omab ka juukseid niisutavat toimet.

Kahjustatud juustele võiks sobida sirgendav hari

Juuksesirgendaja peale mõeldes kerkib esmalt silme ette pilt kahest kuumast plaadist, mis surutakse kokku ja libistatakse läbi juuste. Küll aga leidub veel teisigi juuksetarvikuid, mis tagavad samuti siidised juuksed, aga on sealjuures leebemad just kahjustatud juustele.

Üheks selliseks alternatiiviks on sirgendushari, mis meenutab tavalist harja, ent lisaks kammimisele ka sirgendab juukseid. Erinevalt sirgendajast, kus juuksed libistatakse läbi kahe kuuma plaadi, lastakse sirgendusharja puhul juuksed liuelda läbi kuumutatud harjaste.

See tagab kuumuse ühtlase jaotumise ilma, et juuksed peaksid taluma pikemaajalist kahepoolset kuumust. Kuna kuumust on lihtsam kontrollida, peetakse sirgendavat harja ka juustele ohutumaks.

Philips 500 series sirgendav hari on kasutusvalmis juba 50 sekundiga. Selle kolmekordsete harjaste disain aitab õrnalt lahti harutada pusasid, samal ajal kui argaaniaõliga rikastatud harjased annavad juustele pehmust ja läiget. Ioonhooldus aitab vähendada staatilist elektrit, muutes juuksed siledamaks ja hallatavamaks. Kahjustatud või kergesti pusaseks minevate juuste puhul tasuks kindlasti kaaluda sirgendava harja ostmist, kuna see on õrnem viis saavutada siidised ja säravad juuksed ilma pikemaajalise kuumuseta.

Parimad logitangid – kuidas valida?

Nii nagu teiste juuksetarvikute valimisel, tasuks ka koolutaja valida vastavalt juuksetüübile. Siin on mõned soovitused, millele enne ostu mõelda:

Milliseid lokke sa soovid? Esimene asi, mida koolutaja valikul kaaluda on suurus. Koolutaja diameetrist oleneb omakorda lokkide suurus.
  • 32 mm – suur, mahukamate lainete ja lahtiste lokkide jaoks.
  • 19 - 25 mm – keskmine, sobilik igasuguse pikkuse ja tekstuuriga juuste jaoks.
  • 9 - 18 mm - väike, tihedamate lokkide, lühikeste ja peente juuste jaoks, et saada rohkem lokke.
Juuksekoolutaja plaatide materjal. Keraamilise kattega lokitangid soojenevad kiirelt ning kaitsevad juukseid liigse kuivamise eest. Sobivad enamus juuksetüüpidele. Turmaliinkattega tangid vähendavad staatilist elektrit ja tagavad läikivad juuksed. Titaaniumkattega tangid on kergemad ja vastupidavamad ning soojenevad veelgi kiiremini kui keraamilise kattega.

Milline on sinu juuksetüüp? Reguleeritav temperatuuri valik võimaldab erineva tugevusega lokke luua ja kasutada masinat ka erinevatel juuksetüüpidel. Eriti oluline, kui kodus on rohkem, kui üks kasutaja! Temperatuuri valik on oluline ka siis, kui sul on õrnad juuksed ja max temperatuur ei ole sobilik. Temperatuuri reguleerimisega mudeleid on vahemikus 120 kuni 230 °C. Kõige madalam temperatuur on piisav väga õhukesele juuksetüübile ja 230 °C paksudele juustele.

Kui palju on sul aega lokkide tegemiseks? IHT tehnoloogia abil saavutavad lokitangid väga kiiresti soovitud temperatuuri, soojus jaguneb tangidel ühtlaselt, kaitstes juukseid kuumenemise eest ja andes neile täiusliku kuju.

Naine hoiab käes Rowenta Dunes lokitange

Parimad lokitangid juuksetüüpide järgi

Õhukesed, lühikesed või keskmise pikkusega juuksed. Vali kuni 19 mm diameetriga koolutaja, mis on keraamilise või turmaliinkattega. GA.MA G-EVO Digital IHT Tourmaline 19 mm lokitangidel on reguleeritav temperatuur vahemikus 150°-220 °C ning koolutaja toru on kaetud turmaliinkattega, mis tagavad pehmed ja kahuvabad juuksed. Kui sooviks on volüümi juustele anda, siis tuleks valida üle 19 mm.

Paksud ja pikad juuksed. Vali üle 19 mm diameetriga koolutaja, et saada naturaalseid ja suuri lokke. Rowenta Dunes lokitangid on ideaalne keskmise pikkuse ja pikkadele juustele. 360 kraadi pöörlev juhe muudab selle kergesti käsitletavaks ning turmaliinkate annab juustele sära ja vähendab kahu.

Nendele, kes ei soovi lokkide tegemisele liigselt aega kulutada, võiksid sobida automaatsed lokitangid. Babyliss automatic curler lokitangid loovad ilma pingutuseta kauakestvaid, vetruvaid lokke ja laineid. Sellel on kolm kuumuse seadistamist ning kolm pöörlemissuunda, et luua nii loomulikke laines lokke kui ka suuri ja glamuursemaid.

Kuidas hooldada, fööni, sirgendajat ja lokitange?

Et tagada sinu juuksehooldusvahendite pikaajaline töökindlus ja tõrgeteta toimimine, on oluline neid korrapäraselt puhastada ja hooldada.

Fööni hooldamiseks eemalda aeg-ajalt filter ja puhasta see tolmust. Seda, kas filter on eemaldatav, tasuks isegi juba enne ostu uurida.

Sirgendajate ja lokitangide puhul, kus erinevate kaitsevahendite kasutamine on möödapääsmatu, tuleks peale igat kasutuskorda puhastada seadme plaate niiske lapiga. Regulaarne puhastamine mitte ainult ei pikenda seadme eluiga, vaid aitab ka säilitada juuste tervist, kaitstes neid kuumakahjustuste ja hooldustoodete jääkide eest.

Vajad veel abi? Siis külasta meie kauplusi või kasuta Chat akent, kus meie abivalmis klienditeenindajad aitavad sul kindlasti leida just sinu juuksetüübile ja vajadustele sobiva fööni, sirgendaja või lokitangid.