Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 3. aprill 2024

Parim tolmuimeja – kuidas teha valik ja milline sobib just sulle?

Praktiline juhend tolmuimeja leidmiseks, mis vastaks täpselt sinu vajadustele ja elustiilile.

Mees seisab elutoas ja hoiab käes klassikalist tolmuimejat?

Kas sinu kodu vajab uut tolmuimejat, mis teeks puhtaks tolmused seinaliistud, karvased vaibad või purused diivanipraod? Või soovid vahetada välja oma vana seadme hoopis uue ja võimsama tolmuimeja vastu?

Selles artiklis tutvustame erinevaid tolmuimejate tüüpe ja nende olulisi valikukriteeriume. Meie nõuanded aitavad sul teha teadliku valiku hea tolmuimeja osas, mis vastaks sinu kodu puhastusvajadustele ja elustiilile.

Tolmuimejate tüübid?


Kodu pindade puhastamine nõuab erinevaid lähenemisi sõltuvalt ruumi suurusest, põrandatüübist, laste ja lemmikloomade olemasolust ning puhastamise sagedusest. Õnneks pakub kaasaegne tehnoloogia mitmesuguseid tolmuimejaid, mille hulgast leiab endale sobiva igaüks.

Klassikalised ehk suured tolmuimejad

Tolmukotiga tolmuimejatel või tolmukotita tolmuimejatel on enamasti suur imemisvõimsus ja kaasas mitmeid lisaotsikuid. Need sobivad erinevatele põrandatüüpidele ning mahutavad palju tolmu. Samas on klassikalised tolmuimejad ka raskemad ja piiratud tööalaga, mis sõltub juhtme pikkusest ja pistikute olemasolust.

Kui sul on suur kodu, puhastad pigem harva või otsid soodsamat tolmuimejat, võiks sulle just klassikaline tolmuimeja sobida. Oma kompaktsuse, keskmise võimsuse (700 W) ning 8,8 m tööraadiusega paistab silma soodne tolmukotiga tolmuimeja Tefal Compact Power Parquet, mis sobib ideaalselt kõvakattega põrandatele.

Kallimatel masinatel on juba suurem tööraadius (kuni 12 m), parem manööverdus, on vaiksemad ning rattad on kummist, et ei kriibiks põrandapindu. Philipsi tolmukotita tolmuimeja PowerPro Active tagab tugeva imemisvõimsuse tänu PowerCyclone 7 tehnoloogiale kõikidel põrandatüüpidel. See sobib ideaalselt allergikutele tänu Allergy H13 filtrisüsteemile, mis püüab kinni tolmu ja lendlevad loomakarvad ning pehme põrkeriba ja kummist rattad kaitsevad sinu mööblit kriimustuste eest. Ideaalne valik neile, kes soovivad lihtsasti puhastatavat konteineriga tolmuimejat ja millel on kaasas mitmeid otsikuid sh turbootsik karvade eemaldamiseks.

Diivani puhastamine erinevate tolmuimejate otsikutega

Varstolmuimejad

Varstolmuimejad on kaalult kergemad, ühendades endas käsitolmuimejate käepärasuse ja klassikaliste tolmuimejate puhastusvõime. Need on kergesti manööverdatavad, kuid olenevalt akust, ruumi suurusest või valitud töörežiimist, ei pruugi ühe laadimiskorraga kogu pinda ära puhastada.

Kui sul on väike kodu või soovid tolmuimejat kiireks puhastuseks, siis võiks sinu valik olla varstolmuimeja. Vaid 2,3 kg kaaluv ning võimsa imemisvõimsusega Samsung Jet 60 turbo juhtmevaba varstolmuimeja on lihtsa disainiga ja kergesti manööverdatav erinevatel põrandakatetel. Sobib ideaalselt ka allergikutele tänu Jet Cyclone'i tõhusale pöörispuhastajale ja mitmekihilisele filtrisüsteemile, mis püüavad kinni ka peene tolmu.

Kallimatel varstolmuimejatel on kvaliteetsem plastik, vahetatav aku, mis pikendab tööaega, pesemisvõimalus ja flex või madalale painduv vars. Philips AquaTrio Cordless 9000 puhastab ja peseb kõvakattega pindu üheaegselt. Eriti mugavaks teeb selle kasutamise isepuhastuvad harjased ning automaatne puhastus- ja hoiustamisjaam. Ideaalne neile, kel kodus vähem ruumi ja soovivad kaks ühes lahendust ning ei soovi liigselt seadme hooldusele aega kulutada. Loe ka, kuidas valida just sulle sobiv varstolmuimeja.

Mees seisab elutoas ja pühib varstolmuimejaga mahakukkunud vedelikke ja puru

Robottolmuimejad

Robottolmuimejad koristavad vaikselt ja iseseisvalt, sobides ideaalselt kiire elutempoga inimesele. Küll aga tuleb parema koristustulemuse saavutamiseks teha eeltööd – seadistamine äpist, ebasobivate alade piiramine, laiali olevate väikeste esemete ja juhtmete ära korjamine, ligipääsu tagamine nurkadesse ning tubade vaheliseks liikumiseks. Loe ka, kuidas valida hea robottolmuimeja sinu koju.

Robot on mugav abiline väiksemasse kodusse ja kõvade pindade puhastamiseks, kuna sõltuvalt mudelist võib tolmuimeja vaibapuhastusega hätta jääda. Robotid ei ole pigem mõeldud kodu ainsaks puhastajaks. Hea on robotit omada koos vars või suure tolmuimejaga. Nii saad puhtaks ka kõik nurgad, liistud ja kitsamad kohad. Roboti töö on pigem igapäevane tolmukoristus, mis aitab hoida üldist puhtust ning pikendada põhjalikemate puhastuste vahelist perioodi. Eriti mugavad on robotid, mis teostavad ka märgpesu ja on varustatud isetühjenevate ja puhastavate jaamadega. Näiteks Zaco W450 imeb tolmu ning mopib samaaegselt, nii saab põrand koheselt ka läikivaks. Seade on lihtsasti juhitav rakenduse kaudu ning ühe laadimisega on võimalik kuni 60 m2 elamine puhtaks teha.

Käsitolmuimejad

Käsitolmuimejad on väikesed ja kerged, sobides ideaalselt väikeste alade puhastamiseks nagu diivanipraod, autoistmed või laua- ja kappide pinnad. Käsitolmuimejad on varustatud erinevate otsikutega, et eemaldada tolmu pragudest, vabaneda loomakarvadest ja isegi imada sisse maha läinud vedelikud. Neid on hea kaasas kanda ja lihtne hoiustada.

Kuidas valida tolmuimeja?

Tolmuimeja valiku tegemisel tuleks arvesse võtta mitmesuguseid tegureid, nagu kodu suurus, koristusharjumused, korruste olemasolu, lemmikloomade ja laste olemasolu ning puhastatavad pinnad. Lisaks on veel teisigi valikukriteeriume, mis mõjutavad tolmuimeja efektiivsust ja kasutusmugavust.
  • Imemisvõimsus. Imemisvõimsus määrab seadme efektiivsuse. Võimsam tolmuimeja eemaldab paremini tolmu ja mustuse.
  • Tolmuimejate valik erinevatele põrandatüüpidele. Olenevalt sinu kodu põrandakattest (vaip, kõva põrand, plaat, kivi) võib vaja minna spetsiifilisemat tolmuimejat. Klassikalised tolmuimejad on universaalsemad, sobides erinevatele pindadele, samas kui näiteks robottolmuimejad sobivad rohkem kõvadele pindadele.
  • Tolmu kogumise süsteemid. Tolmuimejad kasutavad tolmu kogumiseks kas tolmukotte või konteinereid. Tolmukotiga tolmuimejad on hügieenilisemad, kuna tolm imetakse kotti ja seda on lihtne vahetada, ilma et tolm paiskuks tagasi tuppa. Tolmukotita tolmuimejad on küll keskkonnasõbralikumad, kuid konteineri puhastuseks tuleks ruumist väljuda, et mitte tolmu tagasi tuppa paisata. Samuti peaks suurema kodu puhul kaaluma suuremat tolmuimeja kotti või konteinerit, et ei peaks nii tihti tühjendama.
  • Tolmuimeja otsikud ja tarvikud. Erinevate tolmuimeja otsikute olemasolu võimaldab puhastada erinevaid pindu. Kitsad otsikud sobivad ideaalselt pragude ja nurkade puhastamiseks, samas kui harjadega otsikud sobivad vaipade ja mööbli jaoks.
  • Tolmuimeja loomakarvade eemaldamiseks. Kui kodus on lemmikloomi, tasuks valida tolmuimeja, millel on kaasas turbootsik ning hea imemisvõimsus.
  • Müratase. Kui kodu on väike või kui sul on väikesed lapsed võib määravaks teguriks olla ka müratase.
  • Hoiustamise ruumi suurus. Tolmuimeja ostmisel tuleks mõelda ka hoiustamisele, klassikalised tolmuimejad võtavad üldjuhul rohkem ruumi.
  • Pesev tolmuimeja. Kui soovid, et sinu tolmuimeja imeks tolmu ja ka peseks samal ajal, tasuks vaadata pesemisfunktsiooniga nö kaks ühes mudeleid.
  • Lisafunktsioonid. Paljud tolmuimejad pakuvad mitmeid lisafunktsioone, nagu reguleeritav imemisvõimsus, LED-valgustus ka kõige pisimate tolmukübemete eemaldamiseks, mis muudavad sinu puhastuskogemuse veelgi paremaks.
Vaata ka video, kus on lühidalt välja toodud, mida tasuks teada tolmuimeja valimisel.



Kas tolmukotiga tolmuimeja või konteineriga tolmuimeja?

Klassikalise tolmuimeja valikul võib silme eest kirjuks võtta tolmukogumise süsteemide valik. Järgnevalt toome välja tolmukogumis süsteemide tugevused ja nõrkused.

Tolmukotiga tolmuimeja

Tugevused
  • Ei vaja puhastamist. Lihtsalt eemaldad koti ja viskad ära.
  • Allergikutele parem lahendus, kuna tolmukott filtreerib paremini kui konteiner.
  • Vähem prügi. Eemaldab riski, et tühjendades satub tolmu uuesti pinnale või õhku.
Nõrkused
  • Ei ole keskkonnasõbralik.
  • Tolmukotte tuleb juurde osta.

Konteineriga tolmuimeja

Tugevused
  • Keskkonnasõbralik.
  • Soodne.
Nõrkused
  • Konteinerit ja filtreid peab regulaarselt puhastama, seetõttu aeganõudvam.
  • Puhastamine ning tühjendamine on risk allergikutele.

Veefiltriga tolmuimeja

Tugevused
  • Eemaldab tolmu kõige paremini, sest vesi ei lase tolmul toas levida.
  • Kodune õhk on peale koristust väga puhas.
  • Hea lahendus allergikutele
Nõrkused
  • Aeganõudev hoolitsemine - peab regulaarselt loputama ja veefiltrit kuivatama
Õige tolmukogumise süsteemi valik sõltub paljuski sinu enda eelistest ja vajadustest – olgu need siis suunatud hügieenile, keskkonnasõbralikkusele või kasutusmugavusele.

Milline on parim tolmuimeja bränd?

Lühike vastus sellele on, et erinevad brändid paistavad silma erinevate funktsionaalsustega ning valik tuleks teha vastavalt oma vajadustele ja rahakotile.

Samsung ja Dyson tolmuimejad paistavad silma oma innovatiivsete tehnoloogiatega, mis muudab ka hinna kallimaks. Tefali tolmuimejad on rohkem taskukohasemad. Hinnatud tööstuslikke tolmuimejaid pakub näiteks Kärcher.

Lõpetuseks tolmuimeja valik on oluline otsus, sest see mõjutab sinu kodu puhtust ja kasutusmugavust. Olgu see võimas klassikaline tolmuimeja, mis teeb suurepäraselt puhtaks kõik põrandapinnad või nutikas robottolmuimeja, mis hoolitseb puhtuse eest iseseisvalt. Oluline on leida tolmuimeja, mis vastab sinu vajadustele ja muudaks koristamise kiireks ja nauditavaks tegevuseks.

Nüüd, kus sa tead, mida tolmuimeja puhul hinnata, tutvu meie laia valiku tolmuimejatega.

Vajad veel abi? Ära muretse, külasta meie kauplusi või kasuta Chat akent ja meie abivalmis klienditeenindajad aitavad sul leida just sulle parima tolmuimeja.