Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 23. jaanuar 2023

Apple toob müügile M2 seeria kiipidega MacBook Pro sülearvutid ja Mac Mini lauaarvuti

Tuttava disainiga arvutites on peidus täiesti uus ja palju võimsam sisu, mis teeb arvutiga töötamise oluliselt kiiremaks.

2023 MacBook Pro mudelid

Apple tutvustas uusi 14” ja 16” ekraaniga MacBook Pro sülearvuteid, mille südameks on uusimad M2 Pro ja M2 Max kiibid. M2 Pro versioonidel on 12 tuumaga protsessor ja 19 tuumaga graafikaprotsessor ja kuni 32 GB ühismälu. M2 Max versioonidel on aga kuni 38 tuumaga graafikaprotsessor ja kuni 96 GB ühismälu.

M2 Pro kiibis on kaks korda rohkem transistoreid kui tavalises M2-s ning 20% rohkem kui on M1 Pro kiibis. 200 GB/ mälu ribalaius on samuti kaks korda suurem kui tavalise M2 kiibi poolt pakutav. Apple’i sõnul on M2 Pro kiibiga varustatud MacBook Pro kuni 40% kiirem kui M1 pro-ga versioon ning kuni 80% kiirem kui Inteli Core i9 kiibiga mudel. M2 max kiibil on sama 12-tuumane põhiprotsessor, mis on kasutusel ka M2 Pro-l, kuid graafikaprotsessoril on topelkogus tuumasid. See annab uue protsessoriga MacBook Prole eelmise põlvkonnaga võrreldes kuni 30% suurema graafikavõimsuse.

Apple’i väitel kestab mõlema mudeli aku eelmisest põlvkonnast ühe tunni võrra kauem, ehk kuni 22 tundi. Uutel MacBookidel on ka uusima WiFi 6E standardi tugi ning HDMI 2.1 väljund, mis toetab kuni 60 HZ sagedusega 8k Monitori või kuni 240 HZ sagedusega 4K monitori. Ekraaniks on mõlemal mudelil 2021. aasta versioonidest tuttav Liquid Retina XDR.

Sisuloojatele on kindlasti eriti oluline uutes kiipides peituv uuendatud meediamootor, mis teeb levinud formaatides video renderdamise märgatavalt kiiremaks ja vähendab sealjuures voolutarvet.

2023. aasta Mac Mini koos monitoriga

Uus ja võimsam Mac Mini

Uued M2 seeria kiibid on nüüd kasutusel ka uuendatud Mac Mini lauaarvutil. Kõige soodsam mudel on saadaval ka Macbook Airist tuttava tavalise M2 kiibiga. Soodsaimal versioonil on kuni 24GB 100GB/s ribalaiusega ühismälu. Apple’i väitel tähendab see näiteks Adobe Photoshopis kuni 50% kiiremat fototöötlust. Ühenduspesad on jäänud endiseks – kaks ThunderBolt 4 pesa, mis toetavad kahte monitori. Uue võimalusena toetab Mac Mini nüüd aga ühte 8K ekraani. Loomulikult on arvutil ka kuni 10 gigabitise kiirusega võrgukaabli pesa, 2 USB-A pesa, HDMI pesa ning WiFi 6E ja Bluetooth 5.3 tugi.

Uue Mac Mini turule toomisega lõpetab Apple Inteli protsessoritega versiooni müügi. See tähendab aga, et ainus veel Inteli protsessorit kasutav arvuti Apple’i valikus on suur ja eriti võimas Mac Pro. Ilmselt näeme siiski veel käesoleva aasta jooksul ka selle arvuti üleminekut Apple’i enda protsessorile, milleks saab olema kas täiesti uus kolmanda põlvkonna M-seeria kiip või M2 platvormil loodud, aga palju võimsam lahendus.