Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 13. juuni 2022

WatchOS 9 teeb Apple Watchist väga tõsise spordikella (WWDC 2022)

Pulsitsoonide näit, täiustatud jooksudünaamika analüüsimine ja automaatlülitusega trialtlonirežiim tulevad sügisel Apple Watchile.

Apple WatcOS 9Nagu tavaks saanud, toob uus Watch OS ka uued sihverplaadid. Nende hulgas on näiteks astronoomia teemaline ja kuufaasidega sihverplaat. Samuti saab Apple Watch uue süsteemifondi nimega Metrololitan. Lisatakse ka uusi infovidinaid ning aktiivseid äppe saab kiireks ligipääsuks esile tõsta.

Kõige olulisemaks täienduseks on aga täiustatud jooksuandmete tugi. Sealhulgas mõõdab kell jooksmise võimsust, sammu pikkust, vertikaalset kõikumist ja maaga kontaktis olemise aega. Eriti põnev on aga see, et nende andmete mõõtmiseks kasutab Apple vaid kella ennast ja tulemuste analüüsimiseks tehisintellekti. Konkurendid vajavad aga samade andmete kogumiseks eraldi müüdavat lisaseadet.

Samuti toob WatchOS 9 taastumiseks vajaliku aja jälgimise kõndimise, matkamise või jooksmise järel. Lisaks teavitatakse kasutajaid hetke tempo, võimsuse, pulsisageduse ja sammude sageduse kohta. Jooksjad saavad ka võistelda oma isiklike rekordite vastu tihti kasutatavatel radadel. WatchOS 9 toob ka pulsitsoonid ning nende jälgimise erinevatel treeningrežiimidel. See funktsioon on olemas kõigil spordikelladel, aga Apple Watch seda võimalust seni ei pakkunud. Triatloni harrastajatele pakutakse aga eriti mugavat jooksmise, ujumise ja rattasõidu vahel automaatset lülitumist. Trenni käigus saab digitaalse krooni abil liikuda erinevate infoekraanide vahel.

Kõik need uuendused tähendavad seda, et Apple Watch saab Garmini, Polari ja Suunto spordikelladele palju tõsisemaks konkurendiks. Ainus suurem taksitus intensiivselt spordiga tegelejatele jääb veel Apple Watchi üsna tagasihoidlik aku kestvus, mis annab konkurentidele arvestatava eelise.

Fitnes Plus teenus Apple Watchil

Fitness Plus teenuse kasutajad saavad ekraanil kuvatavat infot erinevate kardiotreeningute, nagu HIITi, rattasõidu, aerutamise ja lindil jooksmise intensiivsuse kohta. Apple Watchi saab ühendada Apple TVga, ning edastada infot otse suurele ekraanile. Need aga, kellel ei ole Apple TV-d, saavad edastada infot üle AirPlay.

Uus ja üsna tähtis funktsioon on ka ravimite võtmise meeldetuletused. Apple Health äpis saab luua ravimite nimekirja, kas kaameraga pakendit pildistades või käsitsi lisades. Lisatud ravimitele saab siis lisada regulaarsed meeldetuletused, mida näidatakse ka kellal. Apple Health analüüsib soovi korral võetavaid ravimeid ning annab märku kui mõned neist omavahel ei sobi. Samuti hoiatatakse ka, kui mõnda ravimit ei tohi võtta koos alkoholiga.

Teistest väiksematest WatchOS 9 uuendustest on tähtsamad Family Setupi uuendused, mis annab lastele ligipääsu Home äpile ja lubab neil juhtida nutikodu seadmeid ning kasutada ka kodu või hotelli digitaalseid võtmeid. Teavitused on nüüd samuti diskreetsemad.

WatchOS 9 on ühilduv Apple Watch Series 4 ja uuemate mudelitega. Populaarne ja soodne Apple Watch 3 aga seda uuendust ei saa. WatchOS 9 saabub toetatud kelladele sügisel.