Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

neljapäev, 12. märts 2020

Kauni soengu suurim saladus

Föön pole ammu enam lihtlabane juuksekuivati - profiföönid võivad juustega imet teha.



Föön pole ammu enam lihtlabane juuksekuivati. Profiföönid võivad juustega imet teha – vähendada kahu, lisada läiget ja niiskust.

Suures plaanis jagunevad föönid profi- ja tavatoodeteks. Erinevused nende vahel peituvad nii mootoris, õhuvoo tugevuses, lisafunktsioonides kui mõistagi ka lõpptulemuses. Tehnilised andmed näitavad, et profiföönides on enamasti vahelduvvoolu ehk AC-mootorid, mille eluiga on neli korda pikem kui alalisvoolu ehk DC-mootoriga tavaföönidel. AC-mootori kasuks räägib ka vaiksem hääl. Sisuliselt tähendab see, et profiföönide nutikas õhuvoolutehnoloogia kuivatab juukseid veidi teisiti kui tavaföön.

Esiteks on paljudel profivahenditel ioonsüsteem, kus negatiivselt laetud ioonid aitavad hoida juuste õiget niiskustaset, vähendavad elektriseerumist ehk juuste „püstiolekut“ ning teevad kammimise pehmemaks. Juuksed saavad juurde läiget ja kohevust, samas kui kehva kvaliteediga föönid jätavad need pigem kahuseks.

Teiseks on kallimatel föönidel õhuvoolu surve väga võimas, mistõttu saab juuksed ka madalama temperatuuriga kuivaks kiiresti. Lisaks kuivatab profiföönide keraamiline kütteelement juukseid ühtlasemalt ega kõrveta neid n-ö ära, sest föönist väljub niiske soojus, mis hoopis seob niiskuse juustesse – juuksed muutuvad säravamaks ja ilmastikule vastupidavamaks. Ka selline pisiasi nagu juhe pole jäänud kallimatel föönidel tähelepanuta. Rotocord-nimeline keerlev süsteem ei aja fööni juhet krussi, mistap ei juhtu sama ka närvidega.

Oluline hooldus

Kodukasutaja peaks fööni puhastama korra kuus või siis, kui tolm või juuksekarvad on kogunenud fööni tagumises otsas oleva „sõela“ peale. Osal föönidel käib see osa ka lahti – tõmba tolmuimejaga sealt mustus ära.

KUIDAS VALIDA?
Juuksur ja jumestaja Jane Ibrus teeb selgeks, mille järgi endale föön soetada:

• Vali föön juuksetüübi järgi. Sellest sõltub, kui suure võimsusega fööni vajad. Õrnemate juuste puhul soovitan fööne, millel on peal madala kuumuse funktsioon, mis juukseid kuivatamise ajal kaitseb. Paksude ja tihedate juuste jaoks sobivad tugeva õhuvooluga föönid.
• Lokkis juuste puhul võiks föön olla difuuseri ja külma õhu funktsiooniga. Sirgete juuste puhul sobivad paljud föönid, kuid täiusliku lõpptulemuse puhul ei saa mööda ioonsüsteemist, mis lisab läiget ja siidisust.
• Fööni valimisel on oluline ka juhtme pikkus, sest tihti asuvad pistikud peeglist väga kaugel. Samuti on vaja vahetada fööni ühest käest teise ning on hea, kui juhe seda vabalt võimaldab.

Föönitamise ABC

• Ära föönita pesemata juukseid. Sel juhul ei kuivata sa enam üleliigset vett välja, vaid rikud juuste niiskustaset.
• Föönitamise kuldreegel: esmalt tugeva tuulega suur vesi välja, seejärel viimistlemine. Mida tugevam õhuvool on, seda rohkem kahuseks ja laiali see juuksed puhub. Esialgu on see hea – see tõstab juuksed peanahast eemale. Kui suurem vesi on välja uhutud, kasuta väiksemat kiirust ja rullharja juuksepinna silumiseks. Mida väiksem õhuvool, seda parem on viimistleda.
• Lokkidega juustes difuuserit kasutades vali madalam kiirus – nii jäävad lokid ilusad elastsed, mitte karvased ja välja veninud.
• Lühikeste juustega õpi selgeks fööniharja kasutamine. See on alguses raske – palu näiteks oma juuksuril näidata, missuguses suunas fööni ja harja kasutada.
• Külmaõhunupp! Pärast kuivatamist lase juuksed külma õhuga üle. See nipp aitab soengul paremini püsida ja annab ilusa läike.