Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

teisipäev, 7. juuni 2022

Apple tutvustas uue disaini ja M2 kiibiga MacBook Airi

Uue MacBook Airi õhem raam ja eredam ekraan uus teevad armastatud sülearvuti veelgi paremaks

MacBook Air 2022

Uus Apple MacBook Air saab täiesti uue õhukese disaini. Senise kiilukujulise korpuse asemel on nüüd MacBook Prod meenutav välimus. Macbook Air on endiselt üliõhuke ja väga kerge. Uue disainiga MacBook Air on vaid 11.3 mm paksune ja kaalub vaid 1.23 kg. Uuel mudelil on suurem, 13.6” Liquid Retina ekraan. Kitsam raam tähendab aga, et suurem ekraan ei tee arvutit füüsiliselt suuremaks. Ekraani ülemises ääres on nüüd uus 1080p video toega FaceTime HD kaamera. 500-nitine ekraan on 25% eredam kui varem. Kuigi uuel MacBook Airil on varasemast suurem ekraan ja võimsam sisu, kestab aku endiselt terve päeva, pakkudes kuni 18 tunni pikkust videoesitust.

MacBook Air on esimene MacBook, mille südameks on uus ja eriti võimas, kuid energiasäästlik Apple M2 kiip. Apple M2 sisaldab 8-tuumalist põhiprotsessorit ning 10-tuumalist graafikaprotsessorit. 100 GB/s kiirusega mälusiin on poolteist korda kiirem kui M1 kiibis ning toetab kuni 24 GB kiiret vahemälu. Sisuloojate rõõmuks on M2 kiibis ka uue põlvkonna meediakiirendi, mis tagab veelgi parema riistvaralise ProRes formaadis videotöötluse ja lubab korraga töötada suurema hulga 4k ja 8K videofailidega. Uus kiip toob endaga korraliku hüppe reaalses jõudluses. Nii on näiteks Final Cut pro videotöötluses keerukate tegevuste kiirus kuni 40% suurem võrreldes eelmise põlvkonna MacBook Airiga ja lausa kuni 15 korda suurem võrreldes konkureerivate kiipidega arvutitega. Adobe Photoshopis on filtrite lisamine vastavalt kuni 20% või kuni 5 korda kiirem.

Tänu M2 kiibi energiasäästlikkusele pakub MacBook Air seda võimsust täiuslikult vaikses, ilma ventilaatoriteta disainis.Tagasi on ka armastatud ja turvaline MagSafe laadimispesa. Arvutil on ka 2 ThunderBolti toega USB-C pesa, ning 3.5 mm kõrvaklapipesa, mis toetab ka suure takistusega profiklappe. Loomulikult on alles ka Apple’i legendaarse kvaliteediga Magic Keyboard klaviatuur koos Touch ID sõrmejäljelugejaga ning Force Touch puuteplaat. Uus MacBook Air pakub ka uuel tasemel helielamust. Nelja kõlariga helisüsteem on Dolby Atmose toega ning 3 mikrofoni püüavad heli suunatundlikult nii, et kõne oleks võimalikult selge.

Valitud versioonidel on komplektis kahe USB-C pesaga 35 W võimsusega laadija ning esmakordselt on toetatud ka kiirlaadimine – lisavarustusena müüdav 67 W laadija täidab 50% akust vaid 30 minutiga. Uus MacBook Air saabub neljas erinevas värvitoonis.



13“ MacBook Pro saab samuti M2 kiibi
Sisuloojate lemmikuks olev mobiilne ja võimas 13-tollise ekraaniga MacBook Pro läbib samuti kerge uuenduskuuri. Tänu M2 kiibile on kompaktne MacBook Pro nüüd oluliselt paranenud jõudlusega. Tänu M2 kiibile toetab ka 13“ MacBook Pro nüüd kuni 24 GB muutmälu ja kasutab 50% kiiremat mälusiini. M2 meediakiirendi lubab esitada korraga kuni 11 erinevat 4K või 2 erinevat 8K videovoogu ning video renderdamine on nüüd varasemast kuni 3.3 korda kiirem.

13-tollise Kiirema 8-tuumalise põhiprotsessori ja 10-tuumalise graafikaprotsessoriga on RAW fotode töötlemine kuni 40% kiirem ning keerukate mängude kaadrisagedus on samuti kuni 40% suurem. MacBook Prol on kasutusel aktiivne jahutussüsteem, mis lubab töötada maksimaalsel koormusel kauem. Uue MacBook Pro aku kestvus on suurest võimsusest hoolimata suurepärased 20 tundi.