Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

teisipäev, 30. august 2022

Apple’i hilissuvine tooteesitlus toimub 7. septembril

Meile näidatakse uusi iPhone’i ja Apple Watchi mudeleid ning varuks võib olla ka mitmeid üllatusi.

Apple'i ürituse bänner


Üritus, mille tunnuslauseks on seekord „Far Out“, toimub paariaastase pausi järel taas Apple’i Cupertinos asuvas linnakus algusega 7. septembril kell 20.00. Loomulikult tehakse esitlusest ülekanne ka veebis ning Apple'i Youtube kanalil.


Ürituse peamiseks staariks on tõenäoliselt iPhone 14 tootevalik. Kuuldavasti tutvustab Apple nelja mudelit: 6,1-tolline iPhone 14, uus suure, 6,7-tollise ekraaniga iPhone 14, 6,1-tolline iPhone 14 Pro ja 6.7-tolline iPhone 14 Pro Max. See tähendab, et Apple’i tootevalikust jääb ilmselt välja uus iPhone Mini, mis on kindlasti paljudele pettumuseks.  Samas näitavad nii uuringud kui müügistatistika, et kliendid eelistavad just soodsa hinna ja suure ekraaniga telefoni. Just nendele andmetele tuginedes Apple oma telefonivalikus muudatusi teebki.

Nagu tavaks, saavad suuremad uuendused osaks just Pro sarja telefonidele. kuulujuttude järgi on suurimaks muudatuseks kuulsa „kulmu“ asendamine ümmarguse avaga  selfie-kaamera jaoks ning ovaalse väljalõikega Face ID tarbeks. Eeldatakse, et Apple lisab ekraanile alati sisselülitatud režiimi, mis on samuti saadaval ainult Pro mudelitele. See pikisilmi oodatud omadus on Androidi maailmas olnud kasutusel juba aastaid. Selle omaduse lisamine oleks Apple'i poolt igati loogiline samm, kuna võimaldab kuvada iOS 16 uusi lukustusekraani vidinaid ka siis, kui ekraan on välja lülitatud. Esimest korda võib Apple lisada oma järgmise A-seeria kiibi ainult Pro mudelitele, jättes tavamudelid kasutama eelmise põlvkonna kiipi. Kaamerate osas oodatakse, et Pro-mudelite põhikaamera saab täiesti uue 48-megapikslise sensori ja kuulujuttude järgi on kõigil neljal iPhone 14 mudelil autofookuse toega esikaamera. Intrigeeriv „Far Out“ tunnuslause võib aga tähendada ka teisi põnevaid uuendusi. Nendeks võib olla näiteks uus telefoto kaamera või hoopis kaua spekuleeritud satelliitühenduse tugi.

Tavapäraselt tutvustab Apple ka uusi kellamudeleid. Väidetavalt on Apple Watch Series 8 välimus väga sarnane eelmise versiooniga, kuid lisandub kehatemperatuuri andur. Tulemas võib olla ka uuenenud sisuga soodne Watch SE. Loomulikult ootame me kõige rohkem suurema ja tugevama korpusega ning kauem kestva akuga ekstreemsportlastele mõeldud kella. Apple’i fookus spordile ja soov klassikaliste spordikellade turust tükki hammustada on selgelt näha Watch OS 9 beetaversioonis peituvates ambitsioonikates uuendustes, mille kohta saate lähemalt lugeda siit.

Apple töötab ka uute AirPods Pro kõrvaklappide ning uute iPadide arendamisel, kuid neid näeme me ilmselt mõnel hilisemal esitlusel. Loomulikult saabuvad koos uute seadmetega ka uusimad versioonid Apple’i tarkvarast.