Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

reede, 22. aprill 2022

Androidi kiire ja mugav failijagamise süsteem saab peagi kasuliku täienduse

Apple’i AirDropi konkurendi kaasutamine Androidil muutub mugavamaks ja palju kasulikumaks.

Nearby Share teenuse logo


Nearby Share on Google’i poolt loodud failijagamisteenus, mis sarnaneb Apple’i AirDropile ja võimaldab lähedal asuvatel Androidiga seadmetel omavahel kiirelt suure mahuga faile jagada. Kuigi Nearby Share on Androidiga seadmetel väga kasulik funktsioon, ei ole sellest saanud Androidil ja Google'i ökosüsteemis tugevat AirDropi konkurenti, mida paljud meist lootsid. Google pole siiski loobunud soovist teenust paremaks teha ja värskendas seda eelmisel aastal grupile jagamise toega, mis tegi selle palju kasulikumaks.

Nüüd näib Google olevat Nearby Share jaoks tegemas veel ühe vahvat uuendust, et muuta failide jagamine enda seadmete vahel lihtsamaks. Self Share nime kandev võimalus on olnud privaatsel testimisel jaanuarist saati. Kuigi seda uut võimalust ei ole veel avalikult välja kuulutatud ega aktiveeritud, on see Google Play teenuste uusimas versioonis sees.

Uus Nearby Share’i lisafunktsioon võimaldab edastada faile samale Google'i kontole sisse logitud seadmete vahel, ilma et peaksid jagamisega käsitsi nõustuma. Nearby Share’i seadetes seadme nähtavuse alla lisandub selle jaoks uus valik „Sinu seadmed". Täpselt nii töötab ka AirDrop Apple'i ökosüsteemis failide jagamisel sama Apple ID-d kasutavate seadmete vahel. Ülekandeprotsessi lõpuleviimiseks pole vaja täiendavat kinnitust.


Nearby Share seadete menüü

Praegu peab failiedastusprotsessi alustamiseks vastuvõtval seadmel jagamise aktsepteerima isegi siis, kui jagad faile samale Google'i kontole sisse logitud seadme vahel. See täiendav samm teeb aga kasutamise ebamugavaks ja kohati lausa võimatuks. Lisaks failidele ja fotodele saab kasutada Nearby Share’i ka jagada telefoni paigaldatud äppide teiste Android-seadmetega jagamiseks. Uuendusega võib saada reaalsuseks ka mugav failide jagamine arvutist telefoni, kuna Google Chrome’i brauser omab veebist failide alla laadimiseks ligipääsu nii Windowsi kui Mac OS’i failisüsteemile, ning piisab vaid sellest, kui kasutaja on brauserisse oma Google’i kontoga sisse loginud.

Kuna see funktsioon on Google Play teenuste uusimas versioonis juba olemas, ei ole Google’i poolne ametlik teade Self Share kasutuselevõtmise kohta kuigi kaugel. Tõenäoliselt avalikustatakse see uus võimalus mais toimuval arendajate konverentsil Google I/O 2022.