Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

neljapäev, 31. oktoober 2019

6 nippi, kuidas nutikas perenaine köögis ruumi kokku hoiab

Tefali Ingenio sarja potid ja pannid on universaalsed ning sobivad kõigi pliitidega.Köök on kodu süda – see peaks olema korras, kompaktne ja võimalikult mugav koht tervele perele. Mõni köök on äärmiselt avar, teine jällegi nii kitsas, et mitmekesi ebamugav toimetada. Kui tundub, et köögis leidub asju juba nii palju, et need ei mahu ära, tasuks mugava elukorralduse nimel pöörata pilk kavalate lahenduste poole. Anname mõned nõuanded, kuidas nutikas perenaine saab köögis ruumi kokku hoida!

Võta kasutusse pinnad, mis on hetkel tühjad.
Võiksid enda köögis kriitilise pilguga ringi vaadata ja tuvastada, millised pinnad on hetkel kasutamata. Kui sinu köögis on aken, siis saab selle ava kasutada erinevate vidinate (miks mitte ka suuremate kodumasinate) hoiustamiseks. Kasutamata ruumi leidub kapiuste sisemisel poolel. Pannes sinna paar konksukomplekti, saab uksele riputada näiteks sõela, lõikelaua, kulbi. Lisaks on külmkapi ja lae vahel tavaliselt ruum, mis kipub jääma kasutamata – aseta sinna asjad, mida igapäevaselt ei vaja. Tõsta ka mingi ports esemeid korvikestega köögikappide otsa.

Säti seintele konksud.
Kinnitades köögiseintele konksud või riputusreelingu, saab tekitada lisaruumi väiksematele köögiriistadele ja-tarvikutele. See koht passib kenasti näiteks kulpide, väiksemate pottide või tasside hoiustamiseks.


Organiseeri kapisisu.
Kui oled valmis natuke põhjalikumalt oma kööki ümber korraldama, siis tasuks lasta kappi ehitada lahtikäivad sahtlid. Sel moel on sul võimalik hõlpsasti kätte saada ka neid asju, mis on peitunud kõige taha. Lihtsam viis kapi organiseerimiseks on aga hankida sinna korvikesed ja asjad nende sisse asetada.

Koonda asjad kandikule.
See pole visuaalselt üldse ilus, kui maitseainetopsid, noad ja muud köögiriistad vedelevad erinevates nurkades. Säti kõik nad hoopis ühte kohta, näiteks kandiku peale. Nii jätad oma köögist palju parema mulje ning hoiad ka ruumi kokku. Sealjuures võib põneva välimusega kandik anda köögi üldilmele särtsu.

Varuasjad tõsta mujale. 
Kui oled sellist tüüpi inimene, kes ostab mõned pakid riisi, makarone, jahu ja suhkrut varuks, siis koli need asjad köögist välja. Tekita näiteks voodi alla või panipaika kast, kus hoiad varuks ostetud pakke. 
 Ära kogu kümneid erinevaid nõusid.

Sul on kodus ilmselt kapitäis erinevaks otstarbeks mõeldud nõusid. Aga olgem ausad, on tüütu, kui toidu valmistamiseks on ühed nõud, serveerimiseks teised ja säilitamiseks kolmandad.

Tefalil on sellele lahendus uue Ingenio tootesarja näol. Sama poti või panniga on võimalik nii küpsetada, serveerida kui ka hoiustada. Kui toit on valmis, eemalda panni või poti käepide ning serveeri toit selles – muide, anum näeb uskumatult kena ja stiilne välja.
Peale söömist saab kausi mugavalt säilituskaanega sulgeda ning hoiustada külmikus (see talub isegi sügavkülma). Tänu vaakumkaanele püsib toit kauem värske ja maitsev.
Ilma käepidemeteta potte ja panne on mugav üksteise sisse hoiustada, niisiis võtavad nad kapis vaid ühe koha.

Tefal Ingenio potte ja panne on saadaval erinevates mõõtudes ning kõik detailid on müügil eraldi – seega saab iga perenaine kokku panna just enda vajadustele vastava komplekti. Prantsusmaal valminud kvaliteetsed Tefali Ingenio sarja potid ja pannid on universaalsed ning sobivad kõigi pliitidega.