Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

teisipäev, 13. detsember 2022

SEB Panga kliendid saavad nüüd kasutada Google Pay viipemakseid

Teenus töötab kõikide SEB Panga Mastercard kaartidega NFC toega Androidiga telefonidel ning Wear OS 3 tarkvaraga nutikelladel.

Google Pay viipemakse

SEB on LHV, Swedbanki ja Luminori järel neljas Eesti suurpank, mis avab oma klientidele peale pikka ootamist Google Pay toe. Suurematest pankadest puudub nutiseadmetega viipemaksete tegemise tugi vaid Coop Pangal.

SEB Pank avas oma klientidele Apple Pay toe 2022. aasta aprillis. Maikuus lisandus ka Garmini ja Fitbiti kelladega viipemaksete tegemise võimalus.

Oma SEB Panga kaardiga Google Pay maksete tegemise aktiveerimiseks on kaks võimalust:
• Laadi alla SEB mobiilirakendus ja Google Wallet või värskenda olemasolevaid rakendusi, et kasutaksid uusimaid versioone. Logi SEB rakendusse, ava jaotis „Kaardid“, vali kaart ja klõpsa „Lisa teenusesse Google Pay“. Järgi ekraanile ilmuvaid juhiseid ja nõustu digirahakoti kasutamise tingimustega. Kui kaart on Google Walletisse edukalt lisatud, näed ekraanil kinnitust ja saad pangalt sõnumi.
• Oma kaardi saad lisada ka Google Wallet äpi kaudu, vajutades nuppu "Lisa Walletisse". Kinnita oma kaardi lisamine Google Paysse, kasutades SEB mobiilirakendust või helistades SEBsse. 

Viipemaksete tegemiseks saad kasutada ka Wear OS 3 või uuema tarkvaraga nutikella, nagu näiteks Samsung Galaxy Watch 4 ja Galaxy Watch 5 seeriad või Google Pixel Watch. Kellaga maksmiseks laadi kella Google Wallet äpp ning järgi juhiseid kellal. Seadistamise lõpetamiseks tuleb järgida kellaga seotud nutitelefoni ekraanil kuvatavaid juhiseid.. 

Viipemakse tegemiseks tuleb hoida oma telefoni või nutikella lihtsalt makseterminali juures. Kõik Google Pay ostud on turvalised. Kui makse ületab 50 eurot või kui oled teinud mitu makset järjest, siis on Google Pay abil maksmiseks vaja seade lukust avada. Makse tuleb teha 60 sekundi jooksul. 

Google Pay makselahendust aktsepteeritakse kõikjal kus võetakse vastu viipemakseid. Endiselt on Androidiga telefonide kasutajatel võimalik teha viipemakseid telefoniga ka kasutades SEB Panga Androidi äppi.