Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 18. oktoober 2023

3 soovitust sülearvuti puhastamiseks

Kas su arvuti on kuum ja undab? Saa teada, kuidas puhastada sülearvutit meie lihtsa juhendi abil.

Arvuti klaviatuuri puhastamine suruõhuga


Kleepuv klaviatuur, tolmune ekraan, undav arvuti – kas tuleb tuttav ette? Sülearvutid on meie igapäeva elu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas kasutame arvutit tööks, õppimiseks või meelelahutuseks, on need meie elus asendamatud.

Nagu auto vajab regulaarset hooldust, vajab ka sinu arvuti aeg-ajalt puhastust ja hooldust. See mitte ainult ei pikenda arvuti eluiga, vaid aitab ka vältida võimalikke tehnilisi probleeme.

Mis on aga parim viis sülearvuti puhastamiseks ilma seda kahjustamata? Jälgi meie lihtsaid juhiseid ja su arvuti on peagi nagu uus.

Kuidas puhastada sülearvuti ekraani

Ekraani puhastamiseks soovitame kasutada ainult pehmet mikrofiiber puhastuslappi ja spetsiaalset puhastusvahendit.

Esimene samm: Lülita arvuti välja
Ohutumaks puhastamiseks soovitame arvuti esmalt välja lülitada.

Teine samm: Pühi mikrofiiber puhastuslapiga
Kasuta pehmet ja puhast mikrofiiber puhastuslappi ning pühi ekraan ringjate liigutustega ühest otsast teise. Väldi liigset survet ekraanile.

Ära kasuta salvrätikuid, köögipaberit või tavalist lappi. Need võivad sinu arvuti ekraani kriimustada. See samm aitab puhastada arvuti ekraani tolmust ja enamus juhtudel sellest ka piisab. Kui ei, siis järgi järgmist sammu.

Arvuti ekraani puhastamine mikrofiiber puhastuslapiga

Kolmas samm: Kasuta ekraani puhastusvahendit
Kui sülearvuti ekraanil on rasvased või kleepuvad jäljed, siis kasuta spetsiaalset ekraani puhastusvahendit. Piserda see pehmele lapile ning pühi ekraan õrnalt, ringjate liigutustega. Väldi otse ekraanile piserdamist ning ära kasuta puhastusvahendeid, mis sisaldavad atsetooni või muid agressiivseid kemikaale, mis võivad ekraani kahjustada.

Neljas samm: Lase kuivada
Lase ekraanil täielikult ära kuivada ning alles siis lülita sülearvuti sisse.

Kui tihti sülearvuti ekraani puhastada, sõltub selle kasutustihedusest. Kui oled igapäevane kasutaja, siis võiks arvuti ekraani vähemalt kord kahe nädala jooksul puhastada. Kui reisid, siis tihemini.

Kuidas puhastada sülearvuti klaviatuuri

Klaviatuur on see osa arvutist, kuhu koguneb kõige rohkem toidujäätmeid, mustust ja ka baktereid. Seega viimane aeg oma klaviatuurile üks puhastus teha.

Esimene samm: Kasuta suruõhku
Alustuseks kalluta sülearvutit ettevaatlikult ja raputa õrnalt, et eemaldada klaviatuuri vahedesse kogunenud suuremad osakesed.

Kasuta suruõhku, et eemaldada tolm ja jäägid klahvide vahelt. Hoia purki umbes 15 cm kaugusel klaviatuurist ja puhu õhku kergelt kõikidele klahvidele. Ära kasuta selleks tolmuimejat.

Arvuti klaviatuuri puhastamine suruõhuga

Kolmas samm: Kasuta mikrofiiber puhastuslappi
Niisuta mikrofiiberlappi klaviatuuri puhastamiseks mõeldud vahendiga. Võid selleks kasutada ka sooja vett. Väldi lapi liigset niisutamist, nii võid klaviatuurile veekahjustuse tekitada.

Neljas samm: Klahvi eemaldamine
Kui mõni klahv ei tööta, võib vaja minna klahvi eemaldamist. Enne selle tegemist tasuks aga esmalt tutvuda seadme kasutusjuhendiga või konsulteerida meie teenindusega.

Klahv tuleks ettevaatlikult eemaldada, puhastada selle all olev mustus ning õrnalt tagasi paigutada.

Puhastusprotsessi lihtsustamiseks on olemas ka multifunktsionaalsed puhastuskomplektid, milles on spetsiaalsed puhastusharjased, vedelikud, mikrofiiber lapp ja ka klamber arvuti klaviatuuri klahvide eemaldamiseks.

Klaviatuuri puhastades ei tasu unustada ka arvuti hiirt, mis vajab samuti regulaarset puhastust.Kuidas puhastada sülearvuti ventilaatorit

Arvuti kipub üle kuumenema ja undab tihti? Sageli põhjustab seda ventilaatorisse kogunenud mustus ja tolm.

Kui sa ei soovi, et su arvuti jookseks kokku või hakkaks aeglasemalt töötama, siis tasuks ventilaatorit vähemalt kord 6 kuu jooksul puhastada. Kui töötad näiteks tolmusemas keskkonnas, siis tihemini.

Üks viise arvuti ventilaatori puhastamiseks on muidugi selle lahti võtmine, kuid kui sa ei tea, mida täpselt teha, siis me seda ei soovitaks. Lisaks katkeb ise arvutit lahti võttes ka pretensioonide esitamise aeg. Kui otsustad seda ikkagi ise teha, siis järgi neid samme.

Esimene samm: Valmista arvuti ette
Lülita arvuti välja, eemalda kõik ühendused ja lase arvutil vajadusel täielikult jahtuda.

Teine samm: Eemalda aku
Eemalda ettevaatlikult sülearvuti aku, kui see on eemaldatav.

Kolmas samm: Kasuta suruõhku
Pihusta esimene kord õhku, et puhastada pihusti ots. Seejärel pihusta suruõhku kuskil 15-20 cm kauguselt ventilaatorisse. See aitab eemaldada kogenud mustuse ja tolmu.

Kui sa ei tunne end selles kindlalt, siis kõige lihtsam on võtta ühendust meie järel teenindusega või tulla kauplusesse.

Kui puhastad regulaarselt oma arvutit, pikendad selle eluiga ning väldid ka ebameeldivaid üllatusi. Lisaks puhastamisele, soovitame oma sülearvutit kanda alati sülearvutikotis. Kott kaitseb arvutit igasuguste põrutuste, tolmu ja ka pritsmete eest.