Klienditeenindus 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

Antud funktsionaalsuse kasutamiseks on vajalik küpsistega nõustumine

reede, 7. jaanuar 2022

Samsungi QD-OLED ekraanid annavad suurema heleduse ja paremad värvid (CES 2022)

Esimesed QD-OLED paneeliga telerid Sonylt ning Samsungi monitorid saabuvad kevadel
QLED-telerite poolest tuntud Samsung näitas lõpuks oma versiooni teleritele mõeldud OLED-tehnoloogiast. QD-OLED-iga pakub Samsung konkurentsi seni turul üksi valitsenud LG-le. Samsungi lahendus erineb tavalisest OLED-ist selle poolest, et kasutab ainult siniseid OLED-elemente. Nende poolt kiiratav valgus suunatakse läbi kvantpunktide, mis muundavad sinise valguse kogu inimsilmale nähtavaks värvispektriks.

Sellel lahendusel on mitmeid eeliseid. Kõige tähelepanuväärsem on see, et võrreldes praeguste OLED-ekraanidega pakub QD-OLED palju suuremat heledust. Ka LG püüab pidevalt ka oma WOLD-paneelide heledust parandada. Alles detsembris esitles ettevõte oma OLED EX tehnoloogiat, mis suurendab heledust varasemate OLED-ekraanidega võrreldes kuni 30 protsenti. Uue tehnoloogia teine eelis on paremad värvid.eriti on paranenud soojemate toonide edastus. QD-OLED parandab veelgi ka OLED-paneelide niigi head vaatenurka. 

Muidugi jõuab uus tehnoloogia lisaks teleritele ka mängurimonitoridesse. Nii plaanivad Samsung ja Dell seda kasutada oma uutel suure ekraaniga monitoridel. Tõenäoliselt toovad QD-OLED ekraaniga monitorid turule ka teised tootjad.

Seda, kuidas uued ekraanid reaalses maailmas töötavad, näitab tulevik. Kuid esimeste muljete põhjal võib QD-OLEDist vabalt saada tipptasemel telerite uus standard. Üllatuslikult on esimesena QD-OLED paneeliga teleri välja kuulutanud mitte tehnoloogia looja Samsung, vaid hoopis Sony, kasutades oma peagi saabuvates A95K telerites. Kahjuks ei ole Sony veel teatanud, kui palju need telerid maksavad, müügile jõuavad need aga kevadel.

Igal juhul on uus tootja OLED-paneelide turul väga teretulnud. See tähendab, et telerite pildikvaliteet muutub üha paremaks, ning suurem konkurents toob reeglina ka soodsamad hinnad.