Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 9. mai 2022

Rootsi mängukirjastaja Embracer Group ostab kolm suurt Square Enixi stuudiot

Embarcer Group omab nüüd üle 120 stuudio ja on sellega Euroopa suurim mängukirjastaja.

Tomb Raider ja Deus Ex mängud

Näib,  et Square Enix on otsustanud loobuda enamikust oma väljaspool Jaapanit asuvatest stuudiotest, nähes oma Jaapani stuudiote poolt toodetud mängudel suuremat väärtust. 300 miljoni dollari suuruse tehinguga lisab Embracer Group kolm Square Enixi stuudiot oma arsenali, mis hõlmab nüüd üle 120 suure ja väikese arendaja.

Kuigi teiste hiljutiste tehingute, nagu Microsofti 68,7 miljardi dollari väärtuses Activision Blizzardi omandamise või Sony 3,6 miljardi dollarise hinnasildiga Bungie ostu kõrval võib see tunduda väike, on see mänguturul siiski märkimisväärne muutus.

Lepingu kohaselt saab Embracer endale Square Enix Montréali, Eidos Montréali ja Crystal Dynamicsi. Square Enix Montréal on tuntud selliste mobiilimängude poolest nagu Deus Ex Go, Hitman Go ja Lara Croft Go. Eidos Montréal vastutas Marveli populaarse Guardians of the Galaxy mängu arendamise eest. Crystal Dynamics aga teatas hiljuti, et töötab järgmise Tomb Raideri mängu kallal, kasutades Epic's Unreal Engine 5 mootorit.

Nende kolme stuudio ostuga saab Embracer juurdepääsu väärtuslikele mängusarjadele, nagu Deus Ex, Thief, Tomb Raider, Legacy of Kain ja üle 50 teise mängu.
Embracer Group sündis siis, kui Nordic Games ostis raskustes USA mängukirjastaja THQ varad. Rootsi videomängude ja meediaettevõtete kontsernile kuuluvad ka teised tuntud arendajad, nagu Deep Silver, Gearbox , Koch Media ja Sabre Interactive.
Square Enixi alles olevad väljaspool Jaapanit asuvad stuudiod jätkavad selliste tuntud mängude nagu Cause, Life is Strange ja Outriders arendamist.