Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 13. juuli 2022

Juhtmevaba heli läheb peagi palju paremaks

kaks aastat töös olnud Bluetooth LE Audio standard on valmis ja jõuab juhtmevabadesse seadmetesse veel selle aasta jooksul.

Noored kasutamas JBL-i kõrvaklappe

Uus põlvkond juhtmevabasid kõrvaklappe on peagi kohal. Ning need saavad olema energiasäästlikumad, parema heliga ja toetavad mitmeid uusi võimalusi. Kõik see on võimalik tänu Bluetooth LE Audio standardile. Uus standard sisaldab mitmeid uuenduslikke lahendusi. LE Audio arendamise alustamisest anti teada juba 2 aastat tagasi, kuid nüüd on uus standard valmis ning seda toetavad seadmed jõuavad peagi ka müügile. Standardne lahendus tähendab ka seda, et erinevad tootjad ei pea enam arendusele nii palju kulutama, mis võib meieni tulevikus tuua soodsamad juhtmevabad seadmed.

Helikvaliteedi parandamiseks sisaldab uus standard uut LC3 koodekit, mis pakub sama edastuskiiruse juures palju paremat kvaliteeti kui praegu kasutatav üsna vana SBC koodek. Väiksem edastuskiirus tähendab aga ka paremat aku kestvust.

Teine suur edasiminek on võimalus ühendada sama allikaga mitu seadet. Nii saab näiteks samast telefonist, arvutist või telerist kuulata heli oma kõrvaklappidega mitu inimest korraga. Parema toe saavad ka täiesti juhtmevabad kõrvaklapid, sest uus standard lubab mõlemal klapil ühenduda otse allikaga, ning klapid ei pea tingimata olema ühendatud omavahel. Seda lahendust pakkusid mõned tootjad Bluetooth 5 puhul juba varem, kuid nüüd on see võimalus ametlikult standardisse sisse kirjutatud.

Kaua oodatud uuendusena väheneb kuni 10 korda heli viivitus see on tähtis videote vaatamisel, eriti oluline aga mängudes, kuna praegune päris pikk viivitus teeb Bluetooth klappe või kõlareid kasutades mängimise üsna keeruliseks. Mitmed tootjad on ka selle probleemi lahendamiseks teinud suuri edusamme, aga seni puudus selleks ühine standard.