Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 30. mai 2022

Esimese 5G sagedusloa konkursi võitis Elisa

Sagedusloa hinnaks kujunes 7 206 208 € ehk üle nelja korra alghinnast kõrgem summa.

Elisa 5G logo


Esimese sagedusloa enampakkumine algas 3. Mail. Enampakkumise käigus toimus 57 vooru. Enampakkumise võitjaks tuli Elisa pakkumus summas 7 206 208 €. Elisale väljastatakse Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) poolt sagedusluba peale konkursi tulemuste kinnitamist ning loatasu ja riigilõivu tasumist. Peale sagedusloa väljastamist saab Elisa alustada 5G võrgu väljaehitamist.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti väitel näitab alghinnast mitmekordselt kõrgem lõpphind Eesti 5G turu tugevat konkurentsi, mis kiirendab 5G viimist klientideni. Elisa esindaja sõnul sooviti omandada just esimesena enampakkumisele pandud sagedus. See on ettevõtte vaates kõige väärtuslikum, kuna sellele ei kehti seoses venemaa piirialade külgnemisega rangemaid piiranguid, mis tähendab et see on tehnoloogiliste omaduste poolest parim ja puhtaim sagedus.

Enampakkumisele lähevad veel 2 5G sagedusluba. Elisa, kui esimese enampakkumise võitja ei saa järgmise sageduslubade oksjonitel osaleda. Järgmise kahe sagedusloa pärast võistlevad edasi Telia, Tele2 ning Leedu operaator Bite. Elisa plaanib avada esimese osa oma 5G võrgust juba lähiajal.

Telia tehnoloogiajuht Andre Visse väitel läks esimene 5G sagedusluba läks sellele operaatorile, kes just seda sagedust kõige olulisemaks pidas. Telia avas olemasolevatel sagedustel oma 5G võrgu juba poolteist aastat tagasi, seetõttu ei olnud Telial ka otsest vajadust just esimesena enampakkumisele pandud sagedusloa omandamiseks. Visse sõnul on Telia valmis enampakkumise järgmisteks voorudeks.