Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

teisipäev, 12. september 2017

Elupäästja: uus Apple Watch tuvastab südame rütmihäireid ja mängib metsas muusikat

Uus kell on hea trennikaaslane ja töötab ilma telefonita

Enne uute iPhone mudelite tutvustamist avalikustas Apple uue nutikella Apple Watch Series 3. Tegemist on esimese Apple nutikellaga, millest pakutakse  mobiilse andmeside toega versiooni. See tähendab aga, et nüüd on kellaga võimalik helistada ning vastu võtta ja saata sõnumeid ilma telefoni kaasa võtmata. Kella andmesideühendus tähendab muidugi ka seda, et uuendatud Apple Music äpp voogesitab kogu 40 miljoni looni ulatuvat tohutut muusikakogu otse pilvest, ilma telefoni kasutamata.Kuidas selline uus vabadus mõjutab kella aku kestvust, näeme aga peagi, kui esimesed põhjalikud ülevaated on ilmunud.
 
Uues kellas on 70% võimsam, kuid säästlikum kahetuumaline protsessor ja kuni 85% kiirem W2 Wi-Fi ja Bluetooth kiip. Andmeside ja Wi-Fi levi parandamiseks on Apple kavalalt teinud kogu kella ekraani pinnast nähtamatu antenni. Uuendatud Siri hoiab olulise infoga kursis kogu päeva jooksul ja räägib kandjaga integreeritud kõlari või Bluetooth kõrvaklappide kaudu. Tavalise, pisikeses kellas palju ruumi võtva SIM-kaardi asemel on kasutusel lausa 100 korda väiksem elektrooniline SIM, mida saab sobiva mobiilioperaatori võrku lülitada digitaalselt. 
 
Loomulikult tulevad koos uue kellaga müügile ka uued stiilsed rihmad, sealhulgas uued disainid Apple ammustelt partneritelt, nagu sportlikud rihmad Nikelt ja tippmoe austajatele ülimalt kvaliteetsetest materjalidest rihmad moebrändilt Hermes.
 
Apple Watch 3 Series saabub muidugi koos uue tarkvaraga. Watch OS4 uuendused on pühendatud senisest veelgi enam spordile ja tervisele. Suurimaks uuenduseks on palju parem pulsimõõtja tugi. Pulssi saab nüüd soovi korral vaadata vaid randmeliigutusega. Uuendatud pulsimõõturi äpp näitab ka puhkeoleku ja keskmist pulssi, pingutusest taastumise kiirust ning stressi taset, mis aitavad tuvastada erinevaid terviseprobleeme. Eriti oluline uuendus on aga omadus tuvastada kuni 97% täpsusega südame rütmihäireid. Tegemist ei ole muidugi ametliku heakskiiduga meditsiiniseadmega, kuid rütmihäirete varajane avastamine ja õigel ajal arsti poole pöördumine võib päästa tuhandeid elusid.
 
Gymkit ühendub trenniseadmetega paljudes jõusaalides ja annab põletatud kalorite kohta varasemast veelgi täpsema ülevaate. Uued spordirežiimid, nagu HIIT ja automaatse ringiaja loendusega ujumisrežiim, on tõelistele spordisõpradele suureks abiks. Uuel kellal on ka seni vaid "tõsistel" spordikelladel, nagu Garmini või Suunto kallimad mudelid, kasutatud baromeetriline kõrguseandur, mis on suureks abiks jooksjatele, ratturitele ja matkajatele, aga abiks ka näiteks päeva jooksul ronitud korruste arvu täpseks hindamiseks.
 
WatchOS 4 on uutele kelladele paigaldatud tehases ja on vanematele mudelitele alla laetav alates 19. septembrist. Apple Watch 3 Series on suurematel turgudel eeltellitav alates 15. septembrist ja kauplustes saadaval alates 22. septembrist. Kuna Apple Eestis  Watchi oma tootevalikus kahjuks veel ei paku, on lähimaks võimaluseks uut kella oma silmaga näha paratamatult üle lahe põhjanaabrite juurde sõitmine.