Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

reede, 17. juuni 2022

Elisa avas Eesti esimese uutel sagedustel 5G võrgu

Suurema kiiruse ja väiksema viitega mobiilne internet jõuab kõigepealt Harjumaa kodu- ja kontoriseadmetesse ning aasta lõpuks ka nutitelefonidele.

5G antenn


Hiljuti Eesti esimese 3.6 GHz 5G sagedusloa võitnud Elisa avas oma esimese 5G võrgu. Esialgu hakkab ettevõte pakkuma uuel võrgul põhinevat ülikiiret kodu- ja kontoriinternetti. Apple’i ja Samsungi nutitelefonidele hakkab Elisa 5G teenust pakkuma sügisel. Esimesed 5G tugijaamad avab operaator just neis piirkondades, kus mobiilse interneti kasutus on kõige aktiivsem.

Esimesena avab Elisa teenuse Harjumaal Muraste, Vääna, Aespa ja Kohila asulates ning ka mõnes Tallinna piirkonnas. Suve jooksul plaanib Elisa laiendada teenuste kättesaadavust igal nädalal 10-20 uue piirkonnani. Aasta lõpuks soovib Elisa jõuda poolte Eesti kasutajateni.
5G levialas asub Elisa pakkuma nii era- kui äriklientidele kuni 500 Mbit/s kiirusel pakette koos 5G väliruuteritega, mis toovad uuel tasemel interneti otse kodusesse Wi-Fi võrku.

Elisa 5G võrk rajatakse Nokia võrguseadmetele ja koos sellega moderniseeritakse ka kogu seni suures osas Huawei seadmetel põhinenud 4G võrk. See teeb lisaks parema 4G kvaliteedi pakkumisele tulevikus ka 5G võrgu laiendamise lihtsamaks.

Elisa koduinterneti pakettide hinnad sõltuvad pakutavast kiirusest. Kõige soodsam, 15 Mbit/s allalaadimis- ja 5 Mbit/s üleslaadimiskiirusega pakett maksab 17,99 eurot kuus. Kõige kiirem, 500 Mbit/s allalaadimis- ja 50 Mbit/s üleslaadimiskiirusega pakett aga maksab 39,99 eurot kuus. Need hinnad on väga sarnased seni kehtivatele 4G pakettide hindadele, mis tähendab, et 5G revolutsioon ei tõsta oluliselt mobiilse andmeside hinda.