Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

neljapäev, 29. september 2022

Astrofüüsik Üllar Kivila käis koos Euronicsiga ööpimeduses tähti pildistamas

Veel enne kui esimesed eeltellijad oma kauaoodatud uue generatsiooni iPhone mudelid kätte said, avanes Euronicsil ainulaadne võimalus minna AHHAA keskuse peaplanetaristi, astrofüüsik Üllar Kivilaga Tartu metsade vahele tähistaevast kaadrisse püüdma.

iPhone 14 pro astrofoto


Proovile sai pandud uus iPhone 14 Pro Max mudel, mille 48-megapiksline kaamera reageerib valgusele neli korda paremini ja millel saab kasutada ka ProRAW formaati, mis peaks võimaldama erakordselt hea ja kvaliteetse jäädvustuse just ööpimeduses. Samuti lubati uue mudeliga eriti head optilist suurendust, mistõttu tundus sobivaks väljakutseks just taevakehade pildistamine.

Kuna Euronicsi tiimis ühtegi taevakehade eksperti ei leidunud, jõudsime otsapidi Üllar Kivilani, kes võttis meeleldi meie väljakutse vastu. Üllar viis meid eemale suurematest asulatest, et valgusreostus tähtede sära ei varjutaks ja nii jõudsimegi pimedate Tartumaa metsade vahele taevakehasid vaatlema.


Astrofüüsik leidis kerge vaevaga üles päikesesüsteemi kõige suurema planeedi Jupiteri ja ka kauni rõngaga ümbritsetud Saturni, mis asub Päikesest 1,427 miljardi kilomeetri kaugusel. Tõsi ta on, Üllar kasutas kaugemate taevakehade pildistamiseks ka paari abivahendit, kuid tähistaeva sai edukalt kaadrisse püüda ka lihtsalt käest pilti tehes.

 

Vaata Üllari poolt kaadrisse püütud hetki artikli päises olevast galeriist. Lisasime ka videoõpetuse, juhuks kui sul tekkis huvi, kuidas telefoni kaameraga öisest tähistaevast pilti teha.