Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 30. mai 2022

Apple’i arendajate konverents WWDC 2022 algab 6. juunil

Traditsiooniliselt näitab Apple neli päeva kestval konverentsil uusi tarkvara versioone ja mõnikord tutvustab ka uusi seadmeid.
Üle mitme aasta toimub konverents osaliselt ka füüsilise osavõtuga. Avaettekanne on siiski ka sel aastal virtuaalne. Avaettekanne algab 6. Juunil tavapäraselt Eesti aja järgi kell 20.00.

Loomulikult näeme me konverentsil uusi versioone Apple’I nutiseadmete operatsioonisüsteemidest – iOS 16, iPadOS 16, WatchOS 9 ja kindlasti tutvustatakse ka MacOS’i uut versiooni. Uus tarkvara enamasti kaasa hulgaliselt uusi põnevaid ja kasulikke lahendusi.

Kuigi WWDC põhifookus on tarkvaral, ei tähenda see, et seal ei tutvustataks uusi seadmeid. Varasematel aastatel on just sellel konverentsil avalikustatud uus Mac Pro ja HomePod nutikõlar, aga ka uued iMacid ja teised tooted.

Põnevust võib lisada aga see, et mõne päeva eest lekkisid RealityOS kaubamärgi registreerimise avalduse dokumendid. Avalduse esitajaks ei ole küll Apple. Kuid ka see on tavapärane praktika, et sellised avaldused esitatakse vahendusfirmade kaudu, mis võimaldab neid paremini salajas hoida. Kaubamärkide registreerimise aeg annab aga lootust, et ehk kuuleme me seekordsel arendajate konverentsil ka midagi konkreetsemat Apple’i pikalt saladuses hoitud liitreaalsuse prillide projekti kohta.