Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 25. mai 2022

Windows 11 saab lihtsama viisi uues arvutis varem kasutatud äppide taastamiseks

Arendajad saavad nüüd äppidele lisada ka tähtsama jooksva infoga "vidinaid".


Windows 11 Widgetid

Peale aastate pikkust ootamist saavad Windows 11 kasutajad peagi arvuti vahetamisel või Winowsi uuesti installimisel taastada varem arvutis olnud äpid. Seni ei ole Microsofti tarkvarapood seda telefonidelt ja tahvelarvutitelt tuttavat mugavat võimalust pakkunud. Seepärast on Windowsi kasutajad pidanud seni ka Microsofti tarkvarapoest pärit äpid käsitsi uuesti paigaldama.

Äppide automaatse taastamise funktsioon avatakse esialgu Windows 11 testversioonis, ning peale edukat prooviperioodi jõuab see mõne aja pärast ka Windowsi tavaversiooni. Rakenduste automaatne taastamine on eriti kasulik neile, kes vahetavad arvutit tihti ning ka arendajatele, kes kasutavad virtuaalmasinaid ja mitmeid erinevad seadmeid korraga.
Selleks, et see uus võimalus kasutajate elu reaalselt mugavamaks teeks, peab Microsofti pood saama aga äppe juurde. Praegu puudub sealt enamik populaarsetest Windowsi rakendustest, mis tähendab, et need tuleb ikkagi käsitsi paigaldada. On näha, et Microsoft teeb selle mure lahendamise kallal aktiivselt tööd. Näiteks on tehtud arendajatele äppide poodi lisamine palju lihtsamaks ning on sõlmitud ka kokkulepped mitmete suurte tarkvaratootjatega nende äppide poodi toomiseks.

Seni taastati Mirosofti kontoga seotud Windowsisse sisse logimisel varundatud desktop koos pilve salvestatud dokumentide ja taustapiltidega. Äppide taastamine toom ka Windows 11 kasutajakogemuse sammu võrra nutitelefonide maailmale lähemale.

Teise olulise uuendusena lubab Microsoft arendajatel lisada Windows 11 „vidinaid“. Seni piirdusid need vaid Microsofti enda poolt pakutavatega, ning peale ilmateate ei olnud nende hulgas midagi kasulikku. Nüüd saavad arendajad aga oma rakendustele lisada jooksvalt olulist infot näitava ala.