Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

esmaspäev, 12. juuli 2021

Uue välimusega Windows 11 saabub aasta lõpus

Julgemad saavad arendajatele mõeldud versiooni proovida juba praegu.


Peagi saabuva Windows 11 kõige nähtavaks erinevuseks on kindlasti uuendatud start-menüü ja start nupp. Mõlemad on nüüd paigaldatud tegumiriba keskele. Need, kellele aga selline paigutus ei istu, saavad Start-nupu vasakusse nurka tagasi tuua. Start-menüüs ei ole enam Live Tiles tüüpi animeeritud pisipilte ning klassikalise Start-menüü asemel on nüüd lihtsamaks tehtud otseteede kogu, mis meenutab väga Chrome OS-i või Linuxit.

Üks suurimaid uuendusi, mille Windows 11 endaga toob, on aga Androidi äppide tugi. Selleks teeb Microsoft koostöös Amazoniga. Nimelt on Windowsi rakendustepoodi integreeritud Amazoni Androidi äppide lahendus. See tähendab aga, et Windowsile saada olevat Androidi äppide valik saab olema palju väiksem sellest, mida pakub telefonidele ja tahvelarvutitele Google Play.

Suureks uuenduseks on ka Snap Layouts, mille abil saab aknaid mugavalt ekraani erinevatesse äärtesse liigutada. See lisab mugavust just mitme erineva monitori kasutamisel, või ka siis, kui on tarvis mitmeid erineva suurusega rakendusi korraga kasutada. 

Windows 11 üks olulisemaid omadusi on paranenud jõudlus ja vähesem ressursinõudlus.  Nii on ka näiteks uuendused 40% väiksemad, kui Windows 10 puhul. Samuti töötavad uuendused paremini taustal. Loodetavasti tähendab see, et Windows 11 ei tüüta meid enam keset kiiret tööpäeva uuenduste installimise käskudega.

Uue Windowsi ekraani vasakule küljele on peidetud täiesti uus vidinate menüü. See tehisintellekti poolt hallatav menüü sisaldab endas näiteks ilmateadet, uudiseid ja muid informatiivseid vidinaid, mida Windows oluliseks peab. Kadunud on ka Windows 10-st tuntud tahvelarvuti režiim. Selle asemel on Microsoft aga puuteekraani kasutamise tavarežiimis oluliselt paremaks muutnud. Samuti on palju paremaks muutnud puutepliiatsi kasutamise ja häälkäskluste tugi.
Loomulikult on Windows 11 suur rõhk pandud ka Xboxile võrguteenusele ja mängudele. Nii saab Windows 11 Xbox Game Pass ja xCloud võrgumängu platvormi integratsiooni. Samuti on parandatud näiteks HDR-i tuge. Lisaks on kasutusel uus Direct Storage süsteem, mis võimaldab kasutada uuematele SSD-seadmetele salvestada mängu infot otse, ilma seda protsessorist läbi laskmata. See omadus lubab mänge palju kiiremini laadida, kuid iga mänguarendaja peab selle võimaluse ise oma mängudes aktiveerima.

Windows 11 on tasuta uuendus kõigile Windows 10 kasutajatele, ning on saadaval alates jõuludest. See kas uuendus ka Sinuni jõuab, sõltub paljuski sellest, kui uus on Sinu arvuti. Nimelt toetab Windows 11 praegu ametlikult ainult Inteli 8. põlvkonna või uuemaid ja AMD Ryzen 2 seeria protsessoreid. Samuti on nõutav, et arvutis oleks olemas ja aktiveeritud  TPM 2.0 turvamoodul. Microsoft on lubanud küll kaaluda, kas pakkuda uuendust ka vanemate protsessoritega arvutitele, kuid lõpliku otsust seni veel tehtud ei ole.

Vaata ka Windows 11 välimust tutvustavat videot: