Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 18. juuli 2022

Teise 5G sagedusloa konkursi võitis Telia

Oksjonile jääb veel üks sagedusluba, mille üle hakkavad võistlema 2 soovijat.

Telia 5G logo

Foto: Telia


Enampakkumise käigus toimus lausa 70 vooru. Enampakkumise võitjaks tuli Telia pakkumus summas 8.5 miljonit eurot. Teliale väljastatakse Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) poolt sagedusluba peale konkursi tulemuste kinnitamist ning loatasu ja riigilõivu tasumist. Peale sagedusloa väljastamist saab operaator alustada 5G võrgu väljaehitamist. Kuna Telia on teinud 5G võrgu ehitamisel aktiivselt ettevalmistusi, ning mõnedes piirkondades juba töötab varasematel 4G sagedustel Telia 5G võrk, siis on selge, et Telia avab ka uutel sagedustel 5G võrgu väga kiiresti.

Esimese 3600 MHz sagedusel 5G sagedusloa võitis Elisa 7,2 miljoni euroga. Enampakkumisele läheb veel üks 5G sagedusluba. Elisa ja Telia kui varasemate enampakkumiste võitjad ei saa viimasel sagedusloa oksjonil osaleda. Viimase sagedusloa pärast võistlevad edasi Tele2 ning Leedu operaator Bite.

 Kui kõigi kolme 3600 MHz 5G sagedusload on oksjonitel omaniku leidnud, kuulutab TTJA välja uue, maapiirkondadesse paremini sobiva 700 MHZ sagedusel 5G sageduslubade oksjoni.

 Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse ütles, et firma plaanib lähiajal järk-järgult hakata pakkuma kiiremaid koduinterneti pakette, mida saab kasutada üle 5G võrgu.