Klienditeenindus 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):   640 6400
Kohustuslik väli

Antud funktsionaalsuse kasutamiseks on vajalik küpsistega nõustumine

teisipäev, 18. jaanuar 2022

Samsungi Exynos 2200 mobiilne protsessor lubab tuua telefonidesse mängukonsooli tasemel pildi

Uued kiibid toovad nutitelefonidele ja tahvelarvutitele mängukonsoolidest tuttava AMD RDNA 2 graafikalahenduse.Exynos 2200 on esimene taskusse mahtuvatele seadmetele loodud protsessor, mis kasutab AMD RDNA 2 graafikaarhitektuuri. Sama lahendus on kasutusel ka PlayStation 5 ja Xbox Series X mängukonsoolides ning uuemates AMD graafikakaartides. Just tänu Samsungi ja AMD kloostööle on Exynos 2200 esimene mobiilseadmete kiip, mis toetab mängudes täiesti uut elamust pakkuvat ja ka üldist pildikvaliteeti parandavat riistvaralist kiirtejälitust (ray tracing). Protsessorit toodetakse kasutades Samsungi uut 4nm protsessi. See tähendab eelkäijatest palju väiksemat energia tarbimist ning ka seda, et uus kiip peaks olema varasematest märgatavalt jahedam. Nii on selle jahutamine lihtsam, mis lubab luua veelgi õhemaid seadmeid. Praegu me veel küll ei tea, kuidas mõjutab voolutarvet uus ja võimas RDNA 2 graafika.

Keerukama tehnilise poole pealt on uuel kiibil on kasutusel kolme erineva jõudlusklassiga Armv9 tuumad: Suuremat pingutust vajavateks tegevusteks üks Corex-X2 tuum, kolm Cortex-A710 tuuma keskmise jõudluse jaoks ning neli eriti energiasäästlikku Cortex A-510 tuuma.

Protsessoril on ka varasemaga võrreldes topelt võimsusega spetsiaalselt tehisintellekti jaoks mõeldud osa, mis tähendab, et keerukat analüüsi nõudvad funktsioonid on uutel seadmetel palju kiiremad, ning paranema peaks ka aku kestvus. Uuendatud pilditöötlusmootor toetab kuni 200-megapiksliseid kaameraid. Loomulikult pakub uus lahendus peale suurema megapikslite hulga ka mitmeid teisi telefoniga pildistamist mugavamaks tegevaid ja pildikvaliteeti parandavaid võimalusi. Kas ja kuidas neid võimalusi uutes seadmetes ära kasutatakse, sõltub muidugi konkreetse telefonitootja soovist ja nägemusest.

Ilmselt näeme uut kiipi peagi ka reaalsetes seadmetes ja saame selle omadusi ise hinnata. Nimelt kasutab Samsung harilikult oma uusi ja võimsaid kiipe tippklassi telefonides ning selle aasta Samsungi S-seeria mudelite saabumiseni on tõenäoliselt jäänud vaid loetud nädalad.