Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

teisipäev, 3. september 2019

Püsi laetud – alati ja igal pool

Tühjaks saava telefoni või sülearvuti aku pärast ei pea moodsa laadimisseadmaega muretsemaTühjaks saavast telefonist või sülearvutist on saanud inimeste igapäevane hirm, mille peletamiseks pakuvad poed aina moodsamaid ja võimekamaid laadimisseadmeid.  
Igal sülearvutil, mobiiltelefonil ja muul laadimist vajaval elektroonikaseadmel on kaasas laadija. Kunagi piisas sellest täiesti, ent lisandunud on hulk uusi laadimisvõimalusi, et rahuldada tänapäeva inimese ka kõige nõudlikumad soovid. Eraldi võib soetada kiirlaadija, autolaadija, korraga mitut seadet toitva laadija, juhtmeta laadija, akupanga.


Vähem juhtmeid, mugavam elu
Igal sülearvutil, mobiiltelefonil ja muul laadimist vajaval elektroonikaseadmel on kaasas laadija. Kunagi piisas sellest täiesti, ent lisandunud on hulk uusi laadimisvõimalusi, et rahuldada tänapäeva inimese ka kõige nõudlikumad soovid. Eraldi võib soetada kiirlaadija, autolaadija, korraga mitut seadet toitva laadija, juhtmeta laadija, akupanga.
Vähem juhtmeid, mugavam elu
Nüüd, mil turule tuleb järjest rohkem juhtmeta laadimist toetavaid seadmeid, on oluliselt laienenud ka juhtmeta laadijate valik – vähem juhtmeid, mugavam elu. Isegi mööblit ja autosid tehakse juba sisseehitatud laadijaga, sel puhul on tegu standardiks kujunenud Qi juhtmeta laadijaga, mida toetavad kõik suuremad telefonitootjad. Siiski ei toeta iga telefonimudel praegu veel juhtmevaba laadimist.

Juba praegu on võimalik laadida kõiki oma seadmeid ühe laadijaga ja küllap saab sellest ajapikku normaalsus. Soovid laadida mitut seadet korraga, näiteks telefoni ja nutikella või pere mitut telefoni? Palun, sellised laadijad on olemas. Nii saad laadida ühe uue USB Power Delivery või Qulacommi Quick Charge 4+ standardit toetava laadijaga kõiki USB-C pesaga seadmeid sülearvutist nutikella või kõrvaklappideni. Tähtis on vaid see, et laadija oleks piisavalt võimas: arvuti komplektis oleva laadijaga saad ilusti laetud ka telefoni, aga telefonilaadija jääb arvuti jaoks nõrgaks. Vale laadija kasutamist siiski karta ei tasu, kuna need on niivõrd nutikad, et üle jõu käivat võimsust nõudvat seadet lihtsalt ignoreeritakse.

Järjest suuremaks muutuvate telefoniakude ja kiireneva elutempo valguses on popp sõna ka kiirlaadimine. See on tehniliselt keeruline toiming, sest suur hulk voolu tuleb akusse saada ilma, et see üle kuumeneks. Kiirlaadija on pea kõikidel tänapäevastel sülearvutitel, samuti toetavad kiirlaadimist kõik nutitelefonid. Kõikidel telefonidel pole küll kiirlaadijat kaasas, eraldi osta tuleb see näiteks Apple’i seadmetele. USB PD-kiirlaadimist toetava iPhone’i saaks väga kiirelt laetud, karbis kaasas olev laadija on aga üsna aeglane.

Telefonide puhul teeb enamik tootjaid oma kiirlaadimisstandardi, mis tähendab, et teise tootja või lihtsama universaalse laadijaga saab telefoni küll alati laetud, aga ilmselt aeglasemalt. Telefonile laadijat valides vaata, et uus laadija toetaks sinu telefoni kiirlaadimisstandardit. Kui sa seda aga ei tea, jälgi, et nii toa- kui ka autolaadija võimsus ühe USB-pesa kohta oleks vähemalt 10 W või rohkem.Võta vool endaga kaasa
Akupank tuleb appi, kui telefon ootamatult tühjaks saab ning laadimisvõimalust pole.
Kord juba laetud akupangas säilib vool mitu nädalat. Tuleb vaid meeles pidada pank täis laadida ja kaasa võtta. Muide – uued akupangad on kiirlaadimisega. Uus trend on ka juhtmeta laadivad akupangad, millega on eriti mugav laadida korraga nii akupanka kui ka telefoni.

Aastate jooksul on akupangad muutunud kergemaks ja kõvasti väiksemaks. Hinnad? 10 eurost algava hinnaga ja 5000 mAh mahuga akupank mahub vabalt taskusse – alla selle pole kuigi mõttekas osta, kuna väiksema mahuga akupank ei pruugi suurema akuga telefoni päris täis laadida. Paarikümne euroga saab juba 10 000 mAh mahutavusega akupanga uhkeks omanikuks. Hinda lisavad peale suurema mahutavuse ka mitu laadimispesa, kiirlaadimise tugi ning lisavõimalused, nagu aku täituvuse protsenti näitav ekraan.
Lennureisil pea meeles

Akupanga võib pakkida ainult käsipagasisse, kuid ka seal ei tohi see olla mahutavusega üle 100 Wh või 20 000 mAh. Samal põhjusel ei ole sülearvutite akud üle 100 Wh mahuga. Isegi kui su akupank on väiksem, aga selle andmetega silt on kadunud või loetamatuks kulunud, pead arvestama, et lennujaama turvatöötajad sind sellise akupangaga lennukile ei luba.