Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

esmaspäev, 3. mai 2021

Õpetajad saavad kaitseks viiruste eest 100 Respiray kaelaskantavat õhupuhastit

Haridus- ja teadusministeerium ostab koolidele 100 kaelaskantavat õhupuhastit. Respiray õhupuhastid deaktiveerivad 99% kõigist viirustest ja patogeenidest.Õhupuhastid jagatakse riigikoolidele, eelkõige erivajadustega laste koolidele. „Kuulmispuuetega lastele annab see võimaluse lugeda suult, autismispektri häiretega lastega töötavatel inimestel aitab vältida olukordi, kui maski kandmise tõttu ei tunne laps oma tuttavat ära või on näo kaetus suhtlust tugevalt häiriv“ ütles Haridus- ja teadusministeeriumi riigikoolide osakonna nõunik Jürgen Rakaselg.


Jätkuvalt peab ministeerium oluliseks õhupuhastite kasutamisele lisaks järgida ka teisi ohutusmeetmeid. 100 õhupuhastist koosnev partii on mõeldud eelkõige uudse lahenduse katsetamiseks ning haridusasutused annavad aktiivset tagasisidet oma kasutajakogemusest.

Respiray on Eestis arendatud ja toodetud uuenduslik kaelaskantav õhupuhasti, mis puhastab õhu viirustest ja bakteritest UV-valguse abil ning suunab puhta õhu kandja suu ja nina piirkonda. Respiray kõrgtehnoloogilise kaitse efektiivsust on testitud Tartu Ülikoolis ja Poolas Lodži ülikoolis, mis saavutasid 99% efektiivsuse viiruste deaktiveerimisel. Kaheksa tundi järjest kestev aku lubab õhupuhastit kasutada ühe laadimisega kogu tööpäeva vältel.

Allikas: ERRRespiray