Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

kolmapäev, 9. veebruar 2022

Mis on Chromebook ja mida sellega teha saab?

Chromebookid on sülearvutid, mille tarkvaraks on Google'i Chrome OS, meile kõigile tuntud Chrome brauseril põhinev operatsioonisüsteem. Chromebookid on väga soodsa hinnaga ning loodud kasutama Google'i veebipõhiseid pilveteenuseid.Tehnoloogia arenedes kolib üha enam igapäevaselt kasutatavaid asju pilve ning see jätab suure jälje ka sellele, kuidas me kasutame arvuteid. Google on muutnud oma ülipopulaarse Chrome brauseri lihtsalt hallatavaks operatsioonisüsteemiks süle- ja tahvelarvutitele. Seda Chrome brauseri põhist tarkvara kasutavaid arvuteid kutsutaksegi Chromebookideks. Google’i operatsioonisüsteem ja sellel põhinevad arvutid on loomisest möödunud 11 aasta jooksul teinud tohutu hüppe edasi ja on nüüd valmis võtma sisse koha meie kõigi elus. Need on enamasti väga soodsad seadmed, mis maksavad vaid murdosa MacBooki või Windowsiga sülearvuti hinnast.

Mis on Chromebookid?
Chromebookid on sülearvutid, mille tarkvaraks on Google'i Chrome OS, meile kõigile tuntud Chrome brauseril põhinev operatsioonisüsteem. Chromebookid on väga soodsa hinnaga ning loodud kasutama Google'i veebipõhiseid pilveteenuseid. Uuematel Chromebookidel saab kasutada ka Androidi rakendusi, mis laiendab tunduvalt äppide valikut. Chromebooke toodavad pea kõik tuntud arvutitootjad, nagu HP, Lenovo, Acer, Dell ja teised, aga loomulikult ka Google ise.

Miks on Chromebookid kasulikud?
Soodsa hinnaga Chrome OS-il põhinevaid sülearvuteid on hea kasutada seal, kus on vaja väga lihtsat ja soodsat seadet, mis oleks vaba keerukast seadistamisest ja liigsest programmide rägastikust.

Chromebook sobib täiuslikult näiteks esimeseks sülearvutiks kooliteed alustavale lapsele või hoopis vanavanematele, kelle ainsaks arvuti kasutamise vajaduseks on veebilehtede külastamine. Paljud Chromebookid on loodud just neid kasutajaid silmas pidades, ning on tehtud soodsast hinnast hoolimata üsna tugevad, nii et need taluvad ka veidi karmimat kohtlemist. Siinkohal on oluline ka see, et Google poolt hoolikalt turvatud Chrome OS ei ole kuigi vastuvõtlik viirustele ja muule pahavarale, mis Windowsiga arvuteid kimbutama kipub.

Chromebooki kasutamiseks seotakse see kasutaja Google’i kontoga ning vaikimisi salvestatakse kõik seadistused ja dokumendid Google’i pilve. Mis tähendab kohe ka seda, et arvuti kadumisel või katki minemisel uues arvutis sama kontoga sisse logides ootab ees tuttav seis ning midagi ei lähe kaduma. Just seepärast on Chromebook väga populaarne valik koolides, kuna Chromebooke on mugav IT-administraatoritel hallata ning kasutajaid luua ja kustutada. Nii saab koolis või töökohal olevaid Chrmebooke kiiresti anda uute inimeste kasutusse.
Chromebook on hea valik kõigile, kelle arvutikasutusest enamik kuulub pilvedokumentidega töötamiseks või veebirakendustele. Samuti Androidi kasutajatele, kes otsivad sülearvutit, mis oleks nende ökosüsteemi loomulikuks laienduseks.Millal peaksid eelistama Chromebooki?
Chrome OS on väga stabiilne ja kiire. Chromebookid käivituvad mõne sekundiga. Kui vajutad toitenuppu, lülitub sülearvuti peaaegu kohe sisse ja on mõne sekundiga tööks valmis. Ka töötamise ajal ei ole programmide avamisel ja sulgemisel peaaegu mingit viivitust
Chromebookidel on pikem aku tööiga. Kuna Chromebook ei vaja töötamiseks palju ressursse, on ka nende aku kestvus Windowsiga arvutitega võrreldes tunduvalt pikem. See tähendab, et Chromebooke on hea kasutada liikvel olles. Kui sul ei ole võimalust sülearvutit laadida, saab täis laetud akuga Chromebooki kasutada tavalisest sülearvutist kauem.
Paljud Chromebookid on kerged ja kompaktsed. Chromebooke saab teha õhemate ja kergematena, kuna need ei pea tegelema suurt arvutusvõimsust vajavate tegvustega. Chrome OS on pea täielikult veebipõhine, nii et arvuti töötamiseks vajalikud komponendid ei pea olema tipptasemel ja neid saab paremini optimeerida.Millisel juhul Chromebook sulle ei sobi?
Chromebookidel on oma olemusest tulenevalt rida eripärasid, millega peab sülearvuti valimisel kindlasti arvestama.

Minimaalselt sisemist salvestusruumi
Tihti on Chromebookidel saadaval ainult 64 GB sisemälu. See tähendab, et saate seadmesse endasse salvestada paar pilti ja muud sarnast, kuid mitte palju rohkem. Siiski saad salvestada faile Google Docsi ja Google Drive’i või konkureerivatesse pilveteenustesse. Chromebooke toodetakse ka suurema mälumahuga ja neid saab tihti laiendada ka mälukaardi abil. Sellegipoolest võib väike salvestusmälu hulk olla paljudele ületamatuks puuduseks.

Ilma internetiühenduseta on kasutamine väga piiratud
Kui seade on võrguühenduseta, ei saa sellega palju teha. Dokumentidele ja pilvehoidlates asuvatele failidele pääseb ligi ainult võrguühendusega. Samuti võidakse Google Drive'i vaikimisi salvestada palju dokumente, mida võib ootamatult vaja minna. See tähendab, et pääsed neile ligi ainult siis, kui saad kasutada töötavat internetiühendust. Google on küll Chrome OS’i uuemates versioonides teinud failide sisemälusse salvestamise lihtsamaks, aga selle piiratud suuruse tõttu ei ole see alati praktiline. Printimiseks tuleb samuti kasutada Google Cloud Print pilveteenust ja sellega ühilduvat võrguühendusega printerit. USB-kaabliga printerit Chromebookiga ühendada ei saa.

Chromebook ei sobi mänguriarvutiks
Google Play poes on küll saadaval üsna lai valik mänge, neist enamik on aga mõeldud telefonis mängimiseks. Samuti saad mängida brauseripõhiseid mänge. Küll aga pole Chromebookides mängimiseks saadaval ühtegi tipptasemel ja populaarset arvutimängu. 

Puudub tipptasemel foto- ja videotöötlustarkvara
Chromebookidele on olemas arvestatav valik veebipõhiseid fototöötluse äppe, kuid Adobe, Coreli ja teiste profiklassi meediafailidega töötamiseks mõeldud tarkvara Chrome OS’le praegu veel ei pakuta.

Kokkuvõtteks:
Chromebooke on lihtne ja turvaline kasutada ja nad on ka üsna soodsad. Need põhinevad täielikult Chrome'il ja Google teenustel ning kasutavad kõike, mida Google'il pakkuda on. Chromebooki on mugav endaga kõikjale kaasa võtta, kulutamata tervet varandust sülearvutile ja programmidele, mida sa kunagi ei kasuta.
Kui vajad arvutit ainult veebis surfamiseks, koolitööks, YouTube'i vaatamiseks ja sotsiaalmeedia jälgimiseks, on Chromebook just see mida vajad. Kui oled aga kõva mängija või programmeerija, pole Chromebook sinu jaoks ning peaksid kaaluma Windowsiga sülearvuti või MacBooki ostmist.


Kuula meie taskuhäälingu saadet Chromebookide eelistest: