Klienditeenindus 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

Antud funktsionaalsuse kasutamiseks on vajalik küpsistega nõustumine

reede, 16. juuli 2021

Kuidas valida elektritõukeratast?

Vaata videost kasulikke soovitusi, millele võiks elektritõukeratta valimisel tähelepanu pöörata.

Video autor: @eeromikk@lifeisaview


Tõukeratas on linnas liikumiseks suurepärane sõiduriist. Järgnevalt jagame kokkuvõtlikke nõuandeid, millega võiks elektritõukeratta valikul arvestama.


Rehvid
Soodsamatel ratastel on täiskummist rehvid. Nende puhul ei pea kartma läbi aukude või üle äärekivide sõites rehvi purunemist. Kallimatel mudelitel leiduvate õhkrehvide puhul on sõit aga oluliselt pehmem ja sujuvam.

Kaal ja kantavus
Kergeimad e-tõuksid kaaluvad veidi üle 10 kilo. Sellist ratast saab väga mugavalt poodi või ühistransporti kaasa võtta. Kõige võimsamad kaaluvad aga õle 20 kilo. Sellise sõiduvahendi kaasa võtmiseks peab juba päris tugev olema. Raskemad rattad on aga oma sõiduomadustelt mugavamad. Neil on tihti ka amoretid ja vedrustuse, mis teeb sõitmise eriti sujuvaks ja sobivad eriti hästi pikemate vahemaade läbimiseks.

Sõiduulatus
Lihtsamate tõukeratastega saab sõita 20-25 km, suurematel aga lausa üle 50 km. On ka mudeleid, millele saab paigaldada eraldi aletava lisaaku, mis sõiduulatust omajagu parandab. Loomulikult sõltub tõukerataste sõiduulatus sõidukiirusest ja sõitja kaalust, aga ka sellest kas tee on tasane või esineb seal palju tõuse. Sõidukiirusele aga ei maksa liigselt tähelepanu pöörata. Päris soodsate e-tõukerataste maksimaalne kiirus jääb 20 km/h kanti, kuid ka kõige võimsamate rataste kiirus on ainult veidi suurem, sest kõigi Euroopa Liidus müüdavate elektritõukerataste liikumiskiirus on ohutuse kaalutlustel piiratud maksimaalsele kiirusele 25 km/h.

Laadimise kiirus
Laadimise kiirus sõltub aku suurusest ja laadija tüübist. Väiksema aku saab kiirlaadijaga täis 4 tunniga, suurema aku aeglasema laadijaga täitmine võib võtta aga 12-16 tundi.


Kuula ka allolevast Euronicsi taskuhäälingu saatest meie meelelahutustoodete tootejuhi Jan Risti praktilisi soovitusi, millistele mudelitele erilist tähelepanu pöörata ja nõuandeid, kuidas elektrisõidukiga turvaliselt liigelda.