Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

esmaspäev, 1. märts 2021

Koka käepikendused: Electrolux Intuit

Köögis ideaalsete tulemuste saavutamine on otseselt seotud sellega, kui hästi kokk oma pliiti või ahju tunneb ning kui mugavalt suudab tehnika reageerida koka soovidele.


Electroluxi ahjud, pliidid ja nõudepesumasinad on loodud ainult ühel eesmärgil: kokka köögis aidata, olles talle vaikseks, kuid targaks abiliseks!


Intuitiivsed pliidiplaadid
Profikokad eelistavad gaasipliite, kuna nendega saab temperatuuri muuta äärmiselt täpselt ja nõnda pannil toimuvat paremini valitseda. Electroluxil on lahendusi nii neile kui ka elektripliidi austajatele. Koduköögis peaks esimene valik langema siiski induktsioonpliidiplaadile.
Miks? Esiteks kuumutab Electroluxi induktsioonpliidiplaat INFINITE™ üles vaid poti ja selles oleva toidu, pliidiplaat ise ei kuumene. See hoiab kokku energiat ja säästab nõusid. Teiseks saab sellel tänu FlexiBridge’i tehnoloogiale suurendada küpsetuspinda täpselt nii laialt nagu vaja. Nii võib kasutada üht plaadinurka väikeses potis vee keetmiseks või supi soojendamiseks, samas võib ühendada pliidi kolm või neli plaadiosa üheks tervikuks ja kasutada seda suurema grillpanni kuumutamiseks. Kusjuures pliidiplaat tunneb ise ära poti kuju ja suuruse ning aktiveerub vaid see osa pliidist, millel sööki valmistatakse.
Tänapäeva maailm liigub aina enam asjade interneti suunas. Uuest trendist ei jää maha ka Electrolux. Intuitiivse mugavuse loomiseks on uutel pliidiplaatidel Hob2Hood®-funktsioon. Pliidiplaat on juhtmevabalt ühendatud köögis oleva õhupuhastiga, mis alustab tööd samal ajal pliidiga, reguleerides imemistugevust vastavalt pliidi tööle.
Vähem oluline ei ole ka pliidiplaadi PowerBoost-funktsioon, mis laseb temperatuuri tõsta järsult näiteks vee keetmiseks või panni kiiresti õigele temperatuurile saamiseks. Teisalt – kuna induktsioonpliidi plaat ise ei kuumene, ei ole ka ohtu, et sellel midagi kõrbeks.
Tähtsusetu pole seegi, et Electroluxi pliidiplaadid on stiilsed, elegantsed ja moodsad, sulandudes ideaalselt igasse keskkonda.


Ahjud, mis annavad tagasi aja
21. sajandi köögitehnika peab aitama säästa aega ja olema võimalikult tõhus. Electroluxi ahjude suurimaks väärtuseks saabki pidada seda, et need teevad valmistavad toidu just nii, nagu kokk soovib: hoiavad täpset temperatuuri, küpsetavad ühtlaselt ja sõltuvalt funktsioonist täidavad justkui imeväel koka kõige suuremad fantaasiad.
Tavaline pöördõhuga küpsetamine, grillimine ja hautamine on loomulikult olemas, kuid enamikule ahjudele on lisatud ka aurutamise, kergitamise ja ka näiteks sous-vide ehk veevannis küpsetamise võimalus. Samamoodi on abiks AssistedCooking-funktsioon – ahju sisestatud kindlate küpsetusmeetodite ja „retseptide” loetelu – ning lihatermomeeter, mis mõõdab ohutult roa sisemist temperatuuri, et välistada üle- ja alaküpsetamist. Kui toit on valmis, annab andur signaali ja lülitab ahju ise välja.
Valik uues Intuit’i sarjas on suur ja ahjud jagunenud just nii, et pakkuda äärmiselt mitmekülgset valikut. Aga nagu öeldakse, see ei ole veel kõik: Electroluxi ahjud on isepuhastuvad ja selleks pole vaja teha muud kui anda nupuvajutusega käsk.
Valikus on näiteks pürolüütiline puhastus, mille jooksul soojenevad ahjud kuni 500 kraadini, põletades toidujäägid peeneks tuhaks, mille saab seejärel lapiga kergesti ära pühkida. Sellist puhastust kasutatakse mõnel korral aastas.
Kõik ahjud ei ole nii targad ja võimekad, kuid enamik neist puhastab end rasvast katalüütiliste siseseinade abil, mis imavad, oksüdeerivad ja lõhustavad rasvaplekid 220 kraadi juures. Loomulikult on masinatel ka auruga puhastamine ehk AquaClean-funktsioon.


Eriti mugava elu nõudepesumasinad
Lõbusa õhtusöögi lõpus ei ole midagi meeldivamat teadmisest, et ahi on ennast ise ära pesnud, pliidiplaat särab puhtusest ja köögis ootav nõudepesumasin saab kergesti hakkama ka kõige jäärapäisemate plekkidega. Tehnoloogiat, mis ise nõud laualt masinasse paneks, veel olemas ei ole, kõige muuga saab aga Electroluxi uute funktsioonidega masin hakkama.
Nõudepesumasinat valides tuleks alustada energiatõhususest, sest kõrgema klassi seadmed tarbivad väga vähe elektrienergiat, mis on hea rahakotile. Edasi tuleb arvesse võtta masina mürataset, disaini, ergonoomikat ja suurust, samuti seda, kui käepärane on juhtpaneel, kui mugav on masina avamine ja nõude sissetõstmine. Siis tulevad mängu funktsioonid – mõni Electroluxi mudel pakub ka näiteks peorežiimi, mis lubab nõud vaid 30 minutiga kiirpesta. Mugavusi on Electroluxi nõudepesumasinatel omajagu. AirDry-tehnoloogia teeb masina ukse pesutsükli lõpus automaatselt lahti. TimeBeam kuvab tsükli allesjäänud pesuaja elegantselt põrandale. ComfortRailsi amortisaatorid lasevad korvidel tagasi oma kohale libiseda. SoftSpikes ja SoftGrips hoiavad klaasid õrnalt paigal. GlassCare 45° peseb nõusid madalal temperatuuril, millele järgneb 60-kraadine loputamine ja õrn kuivatamine, kaitstes nii klaase mõrade ja kriimustuste eest.
Electroluxi uus ComfortLift on esimene nõudepesumasin maailmas, mis võimaldab kõige alumist nõudekorvi enda jaoks mugavale kõrgusele tõsta, ning osta juurde ka GlassBasketi korvi, mis mahutab turvaliselt kaheksa kõige õrnemat klaasi. Nii saab lõpu ka veiniklaaside käsitsi pesemine.
Muuseas, Electroluxi pesumasin on autasustatud ka Red Doti auhinnaga kategoorias „Parimatest parim”. Miks mitte valida ka oma kööki parimatest parim?