Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

teisipäev, 20. september 2016

Ära viska kotti ära!

Teadlik tarbimine algab meist endist ning seetõttu asendame septembrikuu jooksul Euronicsi kauplustes kasutusel olnud kilekotid korduvkasutatavate ja keskkonnasäästlike kottidega.

Teadlik tarbimine algab meist endist ning seetõttu asendame septembrikuu jooksul Euronicsi kauplustes kasutusel olnud kilekotid uute korduvkasutatavate ja keskkonnasäästlike kottidega.

Me kõik puutume kilekottidega kokku – aitavad need ju meil oste mugavalt koju viia ning muudavad meie igapäevaelu seeläbi lihtsamaks. Kuid alati ei jõua kilekott oma elutee lõpus jäätmejaama, vaid satub kurvalt loodusesse. Usume, et meie kõigi võimuses on muuta maailm paremaks paigaks. Kasutades meile antud ressursse säästlikult ja otstarbekalt, saame me hoida loodust enda ümber.


Kas teadsid, et…
*
Igas minutis võetakse maailmas kasutusele umbes miljon uut kilekotti. Taaskasutusse jõuab neist alla ühe protsendi. *
Ühe kilekoti keskmine kasutusaeg on vaid mõned minutid, kuid looduses laguneb see enam kui 1000 aastat ehk 40 inimpõlve.
* Kui kõiki plastpakendeid (kilekotid, plastpudelid jne) ei visataks segaprügisse, vaid saadetaks korduvkasutusse, tarbiksime me ligi 30% vähem naftat ning vähendaksime oluliselt kasvuhoonegaaside teket.
* Maailmas raisatakse igal aastal keskeltläbi 10 kg plastpakendeid ühe inimese kohta.
* Iirimaa, Israel, Kanada, Lääne-India, Botswana, Keenia, Tansaania, Lõuna-Aafrika, Taiwan, Singapur on juba seadnud piirangud kilekottide kasutamisele jaekaubanduses. *
 Ruandas ja Eritreas on kilekotid karmilt keelatud ning nende riikide lennujaamad kilekottidega turiste läbi ei lase. Kotid lihtsalt konfiskeeritakse.
* Ameerika Ühendriikides on kilekotid keelatud näiteks San Franciscos ja Oaklandis.
* Loodusesse jõudnud kilekotid nõuavad igal aastal umbes miljoni linnu-looma elu. Plastjäätmete tõttu hukkuvad vaalad, hülged, delfiinid ja paljud teised.
* Maailma meredes on paiku, kus vees on rohkem plastikut kui planktonit!
* Kilekotile on antud selliseid “hüüdnimesid” nagu nõia püksid (USA), nõia aluspüksid (Iirimaa), rahvuslipp (Iirimaa), needus, mis hõljub tuules (Keenia), rahvuslill (Keenia ja Lõuna- Aafrika), tänapäeva malts, lumelinnud (Alaska).


Meil kõigil on võimalik loodust säästa ning kasutada kilekottide asemel korduvkasutuseks mõeldud ostukotte, mis leiavad kasutust ka mujal majapidamises.