Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

kolmapäev, 31. august 2016

Aasta põnevaim tehnikasündmus on saabumas!

2. septembril algaval Euroopa suurimal tehnikamessil IFA 2016 näeme tohutult uudistooteid ning tuleviku tehnoloogiaid.Iga-aastane tehnikamailma suursündmus avab ametlikult uksed juba sel reedel, 2. septembril. Kuid paljud suured ja mõjukad tootjad tutvustavad oma uudistooteid ajakirjanikele ning korraldavad pressiüritusi juba paar päeva varem.
Euronicsi meeskond on traditsiooniliselt IFA-l kohal, et tuua teieni otse ja värskeid kokkuvõtted messi kõige põnevatest hetkedest. Enne aga heidame kiire pilgu sellele, mida tänavusest messist oodata võime.


Nutikellade, aktiivsusmonitoride ja sporditoodete sadu
Seekordne IFA on suures osas nutikellade ja aktiivsusmonitoride päralt. Põhiline tähelepanu on siin Samsungil ja oodatakse eelmisel aastal IFA-l esitletud põneva ja väga edukaks osutunud nutikella Gear 2 järeltulijat, mille nimeks on tõenäoliselt Gear 3.

Asus on muutmas oma nutikellade disaini. Kui Asuse Zenwatch oli seni veidi Apple Watchi meenutavalt kandiline, siis IFA-l esitletav uus mudel saab olema ümmarguse ekraaniga ja meenutab välimuselt ilmselt Motorola kellade disaini.


Suurim spordikellade tootja Garmin ja eelmisel aastal väga tugevalt spordikellade turule trüginud TomTom on mõlemad teatanud plaanist tutvustada uusi mudeleid. Fitbit näitab oma hiljuti esitletud uusi aktiivsusmonitore Flex 2 ja Charge 2 ning Polaril on põhitähelepanu suunatud oma esimesele tõelisele spordisõbrale suunatud nutikellale M600. On täiesti võimalik, et uute kelladega üllatavad meid ka LG, Huawei ja Motorola.

Tervislikud eluviisid ja aktiivsus ei jäta lisaks kellatootjatele puudutamata ka “tõsisemate” seadmete valmistajaid. Nii näeme ilmselt suur valikut veel nutikamaid diagnostilisi kaale, pulsi- ja vererõhumõõtjaid ning teisi meditsiinikalduvusega tooteid tootjatelt nagu Beurer, Medisana ja Omron ning kindlasti ka paljudelt teistelt.

Telefone kõigilt ja kõigile
Veel mõne aasta eest oli Samsungil kombeks tuua just IFA-l avalikkuse ette oma sügisene tippmudel – uus Note seeria nutitelefon. Sel aastal otsustas Samsung tuua Note7 turule varem ning IFA-l jääb ruumi teistele, vähem tähelepanu tõmbavatele, lihtsamatele ja soodsamatele mudelitele.

Kuna LG tutvustab sel aastal oma sügisest nutitelefonide lipulaeva (V20) alles 6. septembril toimuval eraldi üritusel, siis seda mudelit me IFA-l tõenäoliselt ei näe. Küll aga võime näha uut versiooni LG kumerast Flex seeria telefonist – seadmest, mis tasapisi nihutab ekraanitehnoloogia piire.

Sonylt on lõpuks ometi tulemas pikalt oodatud järglane Eestis väga armastatud Compact seeria nutitelefonile. Lekkinud info väitel on uuel Xperia X Compactil varasemast parem Full HD ekraan ja märgatavalt parem kaamera.

Huawei on varem valinud just IFA selleks kohaks, kus tutvustada uut Mate seeria nutitelefoni. Sel aastal on Huawei aga ametlikult teatanud, et uut Mate mudelit oodata ei tasu. See aga ei tähenda, et Huaweil meile midagi näidata ei oleks. Teisi hästi saladuses hoitud uusi telefonimudeleid on neilt siiski oodata. Samuti teeb Huawei noortele suunatud bränd Honor palju kära eelmisel nädalal Euroopas müügile tulnud väga ilusa ning heade näitajate ja üsna soodsa hinnaga telefoni Honor 8 ümber.

Suurematest Hiina telefonitootjatest on midagi põnevat pakkumas ka ZTE. Ilmselt on nende põhiliseks tõmbenumbriks USA-s juba müügil olev ja palju kiidetud hea hinnaga Axon 7. Samuti peetakse võimalikuks väiksema venna – Axon 7 Mini tutvustamist ning ehk isegi Honorile Hiinas tugevaks konkurendiks oleva noortebrändi Nubia aktiivsemat Euroopa turule toomist

Hiljuti Lenovo poolt ostetud Motorola kasutab messi ilmselt selleks, et tuua ametlikult Euroopas turule seni vaid USA-s müügil olnud Moto Z seeria telefonid, mille kõige põnevamaks omaduseks on magnetiga telefoni külge kinnitatavad moodulid. Seni pakutavatele moodulitele – lisaakud, erinevatest materjalidest disainkatted, koostöös JBL-ga tehtud kõlar ja miniprojektor. IFA-l näeme ilmselt ka legendaarse kaameratootja Hasselbladi abil tehtud optilise suumiga kaameramoodulit.

Asus, Huawei ja Lenovo toovad kõik ilmselt välja ka uued soodsama hinnaklassi Androidiga tahvelarvutid. Samsungilt oodatakse aga järglast hetkel parimaks Androidiga tahvliks peetavale Tab S2-le.Kõrvaklapimaailmas on põnevad ajad
Palju on viimasel ajal räägitud tõenäolisest võimalusest, et järgmisel nädalal tutvustatavatel uutel iPhone mudelitel ei ole enam standardset kõrvaklapipesa ning Apple kasutab heli edastamiseks vaid digitaalset Lightning pesa või Bluetoothi. Mõned Android-telefonide tootjad nagu Le Eco ja Motorola on juba Apple uudiste ootuses hüpanud samale rongile ning kaotanud oma uutelt nutitelefonidelt klapipesa, kasutades heli edastamiseks universaalset USB-C pesa.
Tänu nendele kummalistele arengutele näeme ilmselt sel aastal ka IFA-l suuremal hulgal erinevate tootjate Lightning ja USB-C pistikutega digitaalseid kõrvaklappe ning adaptereid ja väliseid kõrvaklapivõimendeid.
Samuti on paljud kõrvaklapitootjad uue hooga asunud erilist tähelepanu pöörama juhtmeta Bluetooth-ühendusega mudelitele.


Telerid ja videotooted üllatavad varasemast vähem
Loomulikult näitab LG uhkusega OLED telerite uusi mudeleid ja suures valikus kodumasinaid.
Oma viimaste teleritega on suurelt väljas ka Samsung, Sony ja LG, kuigi suuremad tehnilised uuendused on teleritele tehtud kevadel ja praegu midagi revolutsioonilist neil ilmselt näidata ei ole. Loomulikult on oma telerivalikuga esindatud ka kõik suured Aasia teleritootjad, traditsiooniliselt on väga muljetavaldava tootevalikuga esinenud TCL/Thomson ja Hisense.

Ülihea kvaliteediga pildi fänne rõõmustavad kindlasti kallima hinnaklassi telerites järjest enam kasutatav suure dünaamilise ulatusega video ehk HDR-i tugi, millele lisandub just sellise pildi näitmiseks loodud esimesed 4K Blu-ray mängijad Samsungilt, Sonylt ja Panasonicult.


Mänguriarvutid uute Nvidia videokaartidega
Kuigi Intel teatas eile oma uue põlvkonna Kaby Lake protsessorite tootmise alustamisest, on nendega varustatud arvutid veel paari kuu kaugusel ja esimesi päris uusi mudeleid näeme ilmselt alles jõulude paiku.

Seni on arvutite põhirõhk kallima hinnaklassi mängurimudelitel ja eriti uute Nvidia 1000-seeria videokaartidega varustatud toodetel. Uute graafikakaartidega sülearvutid on oma võimsuse poolest nüüd lauaaravutitega praktiliselt võrdsed, samuti vajavad need graafikalahendused märgatavalt vähem voolu. Kindlasti esitlevad kõik suuremad mänguriarvutite tootjad MSI, Asus, Lenovo, Gigabyte ja Alienware/Dell oma uuendatud sisuga mudelivalikut. Lenovo näitab mänguriarvutitele lisaks kindlasti uusi tahvelarvuteid, OLED ekraaniga Yoga seeria mudeleid ja uuemaid ärikasutajatele mõeldud lahendusi.

Kuigi mängumess Gamescom toimus Kölnis vaid paari nädala eest, näidatakse ilmselt ka IFA-l, küll mitte nii põhjalikult ja palju väiksemas mahus, meile juba tuttavaid virtuaalreaalsuse seadmeid Oculus Rift ja HTC Vive. Samuti on tõenäoline et Microsoft on kohal uue ja ilusa XboX One S-i ja esimese reaalselt töötava liitreaalsuse lahendusega Hololens. Mida me ilmselt ei näe, on hiljuti lekkinud Sony uuendatud mängukonsool PS4 Slim, mille tutvustamiseks on Sony planeerinud järgmiseks nädalaks eraldi ürituse.


Kodumasinaid ei tasu unustada

Kuigi praktiliselt kogu tähelepanu keerleb IFA-l põnevate digitoodete nagu nutitelefonide ja telerite helilahenduste ümber, on viimastel aastatel väga suur osa messist pühendatud meile kõigile väga vajalikele, aga suhteliselt igavatele seadmetele – nimelt kodumasinatele.

Mitmed suured kodumasinatootjad nagu BSH, Miele ja Liebherr on teatanud, et tutvustavd IFA-l uusi külmikuid ja teisi kodumasinaid ning näitavad milliseid uuenduslikke nippe mugavamaks toidu valmistamiseks ja energia säästmiseks on nende andekad insenerid viimase aasta jooksul salajastes laborites välja mõelnud. Loomulikult ei puudu messilt Euroopas järjest rohkem kodusid vallutavad täisautomaatsed kohvimasinad suurtelt tootjatelt nagu Jura, Philips Saeco Siemens ja Nivona ning Nestle/Dolce Gusto ja Nespresso kapselkohvimasinad. Loomulikult tutvustatakse meile ka lugematul hulgal robot- ja tavalisi tolmuimejaid, õhuniisutajaid ja -värskendajaid ning mahlapresse, auruteid, riisikeetjaid ja teisi tervisliku toiduvalmistamise jaoks loodud seadmeid.

Lisaks tavapärastele ja harjunud toodetele näeme ilmselt tavalisest suuremat hulka nutika kodu lahendusi, spordi- ja tervisetooteid ning nutikaid võrgu- ja meediaseadmeid. Kindlasti on IFA-l pakkuda ka palju muud põnevat ja suurel hulgal lahedaid üllatusi.


September on suur tehnikakuu – Apple, LG ja Sony üllatavad veel

Uskumatult põnev september ei piirdu aga vaid IFA-ga. Juba järgmsel nädalal, 7. septembril toimub ilmselt aasta kõige oodatuim pressikonverents – oma uusi tooteid tutvustab Apple. Kindlasti näeme uusi iPhone mudeleid, ilmselt ka uut ja palju paremat Apple Watchi versiooni ning kui meil väga veab, siis ka värskendatud MacBookide valikut. Suure tõenäosusega saabuvad viimased siiski kas koos uute iPadidega oktoobris või hoopis kevadel.

Vaid päev enne Apple suursündmust – 6. septembril tutvustab oma uut tipptelefoni, V20, LG. Kevadel turule toodud G5 müük ei ole vastanud tootja ootuste ning nõnda on V20 LG ainus lootus sel aastal tulemusi parandada. Seni on teada vaid see, et LG panustab uue mudeliga tugevalt helikvaliteedile, kuid on selge, et vaid sellest suure hulga uue telefoni otsijate südamete võitmiseks ei piisa.

Õnnetult Applega samal päeval korraldab oma pressikonverentsi Sony. Seal näeme ilmselt PlayStation 4 uuendatud, väiksemat versiooni, ja kuuleme esimest ametlikku infot järgmisel aastal müügile saabuva võimsama mängukonsooli kohta. Ilmselt jagab Sony ka uut infot PlayStation VR virtuaalreaalsuse prillide kohta ning tutvustab uusi PS VR-i toetavaid mänge.