Klienditeenindus avatud iga päev 9-21 640 6400

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid

Tagasi

Telefon (E-P 9-21):  640 6400
Kohustuslik väli

esmaspäev, 11. juuli 2022

Netflix lisab originaalfilmidele ja -sarjadele ruumilise heli

Koostöös Sennheiseriga loodud lahendus pakub paremat elamust kõigil tavalist stereoheli toetavatel seadmetel.

Netflixi kuvatõmmis

Sennheiseri Ambeo tehnoloogial põhinev lahendus paigutab ekraanil toimuvat arvestades heliallikad virtuaalselt kuulaja suhtes optimaalsesse suunda. Neid andmeid kasutades luuakse 360-kraadine heliväli, mida saab edastada tavalise stereosignaali osana. See tähendab aga, et selliselt loodud ruumiline heli töötab pea kõikide seadmetega, hoolimata sellest, kas tasutusel on tavalised teleri kõlarid, soundbar või hoopis kõrvaklapid.

Sarnast lahendust on varem pakkunud näiteks Apple’i AirPods kõrvaklapid ning Sony PlayStation 5 konsool valitud mängudes. 

Selline universaalne ruumiline heli ei ole küll kvaliteedilt võrreldav diskreetsete helikanalitega kodukinoga. Samas on see siiski hea lahendus, mis pakub efektselt ümbritsevat helielamust kõigile, ilma lisaseadmetesse investeerimata. Netflix aktiveerib uue ruumilise heli automaatselt kõigil stereoheliga seadmetel. Samas soovitab Netflix jätkuvalt parima helielamuse saamiseks kasutada spetsiaalset 5.1 kanaliga või Dolby Atmose toega helitehnikat.

Esialgu on ruumiline heli toetatud uuemal Netflixi poolt toodetud sisul, sealhulgas näiteks sarjade Stranger Things 4. hooajas ning The Whitcheris. Kõigi ruumilise heli toega filmide ja sarjade leidmiseks tuleb Netflixi äpis otsingurbale sisestada fraas „spatial audio.“