Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

neljapäev, 9. juuni 2016

Kodused smuutid on tervislikud ja maitsvad

Käes on aeg kasutada tervislikke värskeid marju ja puuviljuSoojad suveilmad on saabunud ning käes on aeg kasutada ära laia valikut värskeid marju ja puuvilju.
Kodused smuutid on tervislikud, väga maitsvad ja  neid on lihtne valmistada. Hoolikalt valitud komponentidega kodus valmistatud  smuutid sisaldavad ka palju vajalikke vitamiine ja kiudaineid . Ise smuutisi valmistades saab valida meelepärased komponendid ning veenduda, et tooraine on värske ja kvaliteetne. Smuutide valmistamisel on asendamatu abivahend saumikser või blender. Väiksemate koguste juures on abi saumikserist. Suurtemate koguste juures ja jää purustamisel on parimaks abiliseks blender. Blenderi valikul tuleb arvestada effektiivsust, vastupidavust ja mootori võimsust. Mida võimsam mootor, seda hõlpsam on smuutit valmistada ja seda parem ning ühtlasem on mahediku tekstuur.  Jää või sügavkülmutatud puuviljade purustamiseks tuleb valida klaasist või purunemiskindlast plastikust kannuga blender.

 
Nõuandeid smuutide valmistamiseks:

• Smuutide oluline osa on vedelik, soovitavalt jahe ning võimalusel väldi piima, jogurtit, jäätist. Soovitame kasutada vett, värsket mahla või taimseid piimasid.
• Jahuta külmutatud marjade või jääga. Soovitame kasvatada või osta võimalikult palju kodumaist toorainet ja võimalusel see ise külmutada. Siis on marjad parima küpsusastmega ja smuutid maitsvamad.
• Väldi suhkrut - smuutile saab magusust lisada banaani, datlite või rosinatega.
• Alusta 3-4 komponendiga. Liiga palju häid asju kokku pannes ei pruugi smuuti alati hea tulla.
 • Tarbi kohe - paljud toitained, vitamiinid, mineraalained ja ensüümid hakkavad kohe pärast viljade lahtilõikamist oksüdeeruma, muutes smuuti  värvi ja maitset.

Smuhviku smuutimeistrid soovitavad:

 Suvine maasika-rabarberismuuti
1 klaas maasikaid
1 rabarberi vars
1 klaas õunamahla
1 banaan