Klienditeenindus 651 2222

Ostukorv

Ostukorvis pole tooteid
Telefon (E-P 9-21):   651 2222
Kohustuslik väli

neljapäev, 16. september 2021

Apple tutvustas uusi nutiseadmeid

iPhone 13 seeria, uued iPadid ja Apple Watch Series 7 on peagi müügil!Teisipäeval, 14. septembril toimus Apple traditsiooniline hilissuvine pressiüritus, kus näidati hulgaliselt uusi tooteid ja räägiti nii mõndagi põnevat Apple tarkvara ja teenuste kohta. Teeme kokkuvõtliku ülevaate suurimatest uudistest:


iPhone 13 seerial on väiksem kulm ja paremad kaamerad
Uued iPhone’id on välimuselt eelkäijatega väga sarnased. Suurimaks väliseks erinevuseks on 20% väiksem kulm ekraani ülaosas ja muutunud välimusega kaameraala tagaküljel. Tänu uuendatud komponentidele väiksemaks muutunud kulm tähendab, et ekraani ülaosas on nüüd rohkem kasulikku ruumi. Kõikidel iPhone'i mudelitel on uus A15 Bionic kiip ja tootja väitel oluliselt täiustatud kaamerasüsteem. Samuti lubatakse märgatavalt paremini kestvat akut.

iPhone 13 Pro ja iPhone 13 pro Max saavad lisaks dünaamilise värskendussagedusega ProMotion ekraani, mille värskendussagedus muutub vastavalt vajadusele automaatselt vahemikus 10 Hz -120 HZ. See teeb kiire kerimise ekraanil palju sujuvamaks, säästes samas akut siis, kui kiiret liikumist ei ole.


Uued iPhone’id saavad mitu huvitavad lisa video- ja fotovõteteks. “Cinematic mode” vahetab fookuspunkti vastavalt kaadris olevale tegevusele, sarnaselt sellele, kuidas filmitööstuses fookusega mängitakse. Telefon salvestab ka fookuskaardi, nii saab soovi korral fookuspunti hiljem muuta. Apple on lisanud ka uue makrofotode toe, millega saab teha teravaid pilte vaid paari sentimeetri kauguselt.

iPhone 13 Pro mudelid saavad ka uued “fotostiilid,” millega saab mugavalt rakendada erinevaid eelmääratud stiile kõigile fotodele. Apple lisab Pro mudelitele ka ProRes videoformaadi toe, mis on suureks abiks telefoniga videot salvestavatele proffidele.


Apple Watch Series 7 saab suurema ekraani ja uuendatud disaini
Apple’i nutikella välimus on püsinud aastaid muutumatuna. Uute mudelitega on aga saabumas värskendatud disain. Ekraani ääred on nüüd vaid 1.7 mm paksused ning kella alati töötav puhkeekraan on 70% eredam. Tootja väitel mahub ekraanile varasemaga võrreldes 50% rohkem teksti, lisatud on ka libistamist toetav klaviatuur.

Uuendatud on ka sihverplaate, mis kasutavad nüüd ära suuremat ekraani pinda. Uus ekraan on parandatud purunemiskindlusega ja IP6X sertifikaat tähendab, et kellal on ka parem liiva- ja tolmukindlus.
Series 7 kellad tulevad 41mm ja 45mm mõõtudega, ehk on eelmistest mudelitest 1 mm suuremad. Uue USB-C pesaga laadijaga saab kella laetud 33% kiiremini. Alumiiniumkorpusega versioone valmistatakse seitsmes erinevas värvitoonis.
Apple pakub jätkuvalt ka vanemaid ja soodsamaid Series 3 ja Watch SE mudeleid.
Suurema ekraaniga iPad Mini ja uus soodne iPad
5. põlvkonna ipad Minil on suurem, 8.4-tolline ekraan, mis on üha kasvava ekraaniga telefonide maailmas väga teretulnud uuendus. A15 Bionic kiip on Apple väitel 40% kiirem ja 80% surema graafikajõudlusega. Uuel iPad Minil on kitsam raam, mis tähendab et suuremast ekraanist hoolimata on seda mugav ühe käega hoida.

Värskendatud Mini saab ka USB-C pesa, paremad stereokõlarid ja uuendatud 12-megapsiklised kaamerad ning magnetiga kinnituva Apple Pencil puutepliiatsi toe. Loomulikult ei puudu ka Wi-Fi 6 ja mobiilse andmesidega mudelitel 5G.
Apple paneb suurt rõhku ka loodussõbralikkusele. Nii on iPad Mini korpus valmistatud 100% taaskasutatud alumiiniumist, magnetid ja kõlarid on aga 100% taaskasutatud haruldastest muldmetallidest.
Kõige soodsam ja populaarsem iPad on jõudnud juba üheksanda põlvkonnani
Uus mudel saab 20% kiirema A13 Bionic protsessori, esikülje kaameraks on nüüd samuti uus 12-megapiksline versioon. Ekraan on jätkuvalt 10.2“ diagonaaliga, kuid toetab nüüd automaatselt ekraani värvitemperatuuri muutvat True Tone tehnoloogiat. Välimuses eelmise mudeliga võrreldes suuri muutusi ei ole. See mudel on ka ainus iPad, millel on ikka kasutusel Lightning pesa, mitte universaalsem USB-C. Mõlemad uue iPadid saabuvad värske iPadOS 15 operatsioonisüsteemigaUute seadmetega koos tuleb ka uus tarkvara
Kõik uued tooted saavad muidugi ka kõige uuema tarkvara – vastavalt iOS 15, iPadOS 15, ja watchOS 8. Uued tarkvaraversioonid on vanematele Apple seadmetele alla laaditavad alates 20. septembrist.

Päris mitu enne Apple’i üritust ringelnud kuulujuttu seekord aga tõeks ei osutunud. Nii ei saabu veel uus AirPodsi mudel, ning kella disainiuuendus ei ole kaugeltki nii radikaalne kui kõlakate järgi võis oodata. See tähendab, et Apple'l on veel varuks nii mõndagi põnevalt, mida järgmistel esitlustel näidata. Ilmselt  näeme järgmisi ägedaid Apple tooteid veel sel aastal, ning meil on mida põnevusega oodata.

iPhone 13 seeria ja uued iPadid on peagi ettetellitavad. Apple Watch Series 7 saabub veidi hiljem sel sügisel.